https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/02/yuz-yogasi_3.jpg

Yüz Yogası Çılgınlığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Medikal destek almadan estetik mümkün mü? Bıçak ya da kimyasallar olmadan ağrısız, risksiz, tamamen doğal, mucizevi bir yöntem. Yeni trend: yüz yogası!

Hangimiz sağlıklı bir şekilde yaş almak, gençliğimizi uzun süre korumak istemiyoruz ki?

Son yıllarda moda olan yüz yogası, aslında eski Çin akupunktur tekniklerine dayanan ve doğuda yüzlerce yıldır uygulanmakta olan bir yöntem. Sanskritçe “yug” kökünden gelen yoga sözcüğü, “birleşmek”, “birlik” anlamına geliyor. Fiziksel hareketlerin, nefes egzersizlerinin ve meditasyonun birleşiminden oluşan yoganın amacı ruhsal, zihinsel ve fiziksel bütünlüğün sağlanması.

yüz yogası çılgınlığı hakkında bilmeniz gerekenler

Birçok farklı yoga çeşidinin yanı sıra yüz yogası da, estetik ve kozmetik ürünlere, cerrahi müdahalelere alternatif, hızlı ve etkili bir egzersizler bütünü.

Yüz gençleştirme işlemleri, dolgu ve botoks uygulamaları, cilt gençleştirmeye yönelik mezoterapi, hücresel tedaviler ya da yüz ve boyun germe ameliyatları, göz kapağı ameliyatları, kaş ve yüz askıları gibi cerrahi müdahalelerle yapılıyor. Kozmetik ürünler, kırışıklıklara, sıkılık kaybına ve solan cilt rengi gibi yaşlanma belirtilerine anında etki ettikleri iddiasıyla birbiri ile yarışıyorlar.

yüz yogası çılgınlığı hakkında bilmeniz gerekenler

Yüz yogası ise ağrısız, risksiz, tamamen doğal, mucizevi bir yöntem. Üstelik sonuçları hızlı ve etkili. Yapılan çalışmalar, düzenli olarak yüz yogası yapanların gevşeyen yüz kaslarının sıkılaştığını, kırışıklıklarının azaldığını ortaya koyuyor. 2018 yılında Northwestern Üniversitesi Dermatoloji Bölümü tarafından, 40-65 yaşları arasında 27 kadınla yapılan bir araştırma, 20 haftalık yüz yogasının ardından katılımcıların yanaklarının dolgunlaştığını ve bu değişimin onlara daha genç bir görünüm kazandırdığını gösteriyor.

yüz yogası çılgınlığı hakkında bilmeniz gerekenler

Yüz yogası; Angelina Jolie, Catherine Zeta Jones, Kate Hudson, Monica Bellucci, Halle Berry, Victoria Beckham, Jennifer Aniston ve Gwyneth Paltrow gibi ünlü isimlerin de favorisi!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Yeni Yıla Girerken İzleyebileceğiniz En İyi Yılbaşı Filmleri

Yüz yogası dudak, boyun, alın ve yanak gibi farklı bölgelerdeki kas gruplarını çalıştırarak cildi rahatlatıyor, güçlendiriyor ve yaşlanma etkilerini azaltıyor. Kasların çalışmaya başlamasıyla kan dolaşımı hızlanıyor, kas lifleri genişliyor ve hücreler yenileniyor. Yüz yogası cildin tüm katmanlarını çalıştırarak kolajen üretimini arttırıyor, cildi içten sıkılaştırıyor. Yüzünüzü şekillendirmenin yanı sıra kan dolaşımını da hızlandırdığı için cilt nemi ve tonunda da gözle görülür fark yatıyor. Düzenli olarak yaptığınız yüz yogası kırışıklıkları engelliyor, sarkmaları toparlıyor, kaşları kaldırıyor, gözaltı morluklarını ve torbaları gideriyor, sivilce ve lekeleri yok ederek yenilerinin oluşumunu engelliyor.

yüz yogası çılgınlığı hakkında bilmeniz gerekenler

Yüz yogasının yaşı ya da cinsiyeti yok, herkes yapabilir. Ancak ne kadar erken yaşta başlarsanız o kadar etkili, ne kadar uzun süre devam ederseniz etkisi o kadar kalıcı.

yüz yogası çılgınlığı hakkında bilmeniz gerekenler

Hareketler 15-20 dakikadan uzun sürmüyor, ancak her gün düzenli ve doğru olarak yapılması önemli. Unutmayın ki, yanlış egzersizlerin kırışıklarınızı derinleştirme ve sizi olduğunuzdan yaşlı gösterme riski var. Örneğin, dudak üzerindeki kırışıklıkları düzeltmek isterken yapacağınız yanlış bir hareket alnınızın kırışmasına yol açabilir. Kaslarınızı zedelemeden, doğru yöntemle çalıştırmanız gerekir. İnternette yüz yogasıyla ilgili pek çok video ve görsel var, ancak bunların çoğu doğru kaynaklar değil. Bu nedenle başlangıçta tecrübeli bir eğitmenle çalışmalı, hem cildinizin hem de yaşam tarzınızın ve alışkanlıklarınızın ihtiyaçlarına uygun egzersizleri uygulamalısınız. Üstelik çok basit gibi görünse de yüz yogası kullanmadığımız onlarca kası çalıştırır ve oldukça yorucudur. Eğer herhangi bir yüz operasyonu geçirdiyseniz ya da botoks, dolgu gibi kozmetik uygulamalar yaptırdıysanız, yüz yogasına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Dünyanın En Sıra Dışı 10 Oteli

yüz yogası çılgınlığı hakkında bilmeniz gerekenler

Başladıktan 2-3 hafta sonra yüz yogası cildinizin renginde, neminde ve sıkılığında gözle görülür iyileşmeler, dudaklarınızın büyüklüğünde ve renginde değişim başlıyor. İlerleyen haftalarda cildin parlaklığı artıyor, sivilce ve lekeler azalıyor, yanak bölgesinde sıkılaşma, kaş ve göz kapaklarının düşüklüğündeki değişim fark edilir hale geliyor. Göz altındaki çukurlar dolgunlaşmaya, torbalar ve morluklar kaybolmaya başlıyor. Üçüncü, dördüncü aylarda ciltteki ince çizgilerin azaldığını, özellikle yanak ve çene bölgelerinizin gerginleştiğini, boyun kısmının sıkılaştığını görüyorsunuz. Kan dolaşımının neden olduğu cilt lekeleri yok oluyor, 30’lu yaşlardan sonra görülmeye başlayan sarkmalarda düzelme hissedilir hale geliyor. Onarmanın en zor olduğu bölge ise, göz çevresi. Göz çevresindeki kasların zayıflığı nedeniyle bu hassas bölgenin toparlanması altı aydan uzun sürebiliyor.

yüz yogası çılgınlığı hakkında bilmeniz gerekenler

Eğer yüz yogasından etkili sonuçlar almak istiyorsanız sabırlı ve kararlı olmalı, daha genç ve sağlıklı bir hal alan cildinizi korumak için de bu egzersizleri hayat rutininiz haline getirmelisiniz. Herhangi bir cerrahi müdahaleye, cildinizin sadece üst tabakasına etki eden kozmetik ürünlere gerek duymadan, sağlıklı bir şekilde yaş almak için buna değmez mi?