https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/02/instagram_filtreleri_12690-1280x670.jpg

Yeni Nesil Dijital İş Kolu: Instagram Filtreleri Son zamanların yeni iş kolu instagram filtlerini keşfe çıkıyoruz... en popüler Instagram filtreleri hakkında tüm merak edilenler!

En sevilen sosyal medya platformlardan Instagram’ın “Hikayelerözelliğine eklenen filtreler yani “Instagram Filtreleri”, yeni nesil dijital bir iş kolu. Yapay Zeka destekli filtreler ile Snapchat sayesinde tanışmıştık, şimdi ise yalnızca Instagram tarafından oluşturulan filtrelerin yer aldığı Instagram’ın uygulaması, diğer kişilerce üretilen filtreleri de kapsıyor. Tasarımcılar da sanatçılar da “Instagram Filtreleri” sayesinde şöhretlerini arttırırken “Hikayeler özelliğindeki bu filtreler”i denemeyen de kalmadı!

En iyi instagram filtreleri

 

En Popüler Instagram Filtreleri

En popüler Instagram filtreleri hangileri? 2020 yılında hangi Instagram filtrelerini daha çok duyacağız? Gelin, bu eğlenceli yeni nesil dijital iş kolunda gezintiye çıkalım!

En iyi instagram filtreleri

Bilindiği üzere Instagram’ın “patronu”Facebook ve bu yeni filtrelerin de Facebook’un en başarılı ataklarından biri olduğu kesin. Geliştiriciler kendi filtrelerini oluşturabiliyor ve diğer kullanıcılarla da paylaşabiliyor. En popüler Instagram filtrelerinden örnek verelim: “Kaç IQ’sun?”, “Hangi süper kahramana benziyorsun?”, “Ne zaman öleceğim?”, “Hangi millete ait görünüyorsun?”, “Hangi Pokemon karakterisin?” ve “Hangi Harry Potter karakterisin?” adlı iki farklı versiyonu da yapılan “Hangi Disney karakterisin?” ile Endonezyalı bir yazılımcının (Perdy Ferdiansyah) imzasını taşıyan “Kaç yaşında görünüyorum?” adlı filtre… Çok sevildiler ve gün geçtikçe de hayran sayıları artıyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Altın Oran Nedir? Altın Oran Hakkında Her Şey

En iyi instagram filtreleri

Instagram’ın, yüz filtreleri ve AR (Artırılmış Gerçeklik/ Augmented Reality) efektleri ile daha eğlenceli hale geldiği aşikar! Filtreler, çeşitli programlar (üçüncü taraf uygulamalar) yardımıyla oluşturuluyor. Ön ya da arka kamera kullanılarak da Instagram’ın Hikaye özelliğinde paylaşılabiliyor. Instagram kullanıcıları ise filtreyi, Instagram’a yükleyen kullanıcının profilinden ya da filtreyi kullanarak paylaşım yapan kullanıcıların hikayelerinden kaydederek deneyebiliyor. Örneğin, “Hangi Disney karakterisin?” adlı filtreyi etkinleştirdiğiniz zaman başınızın üzerinde bir kutu görünüyor. Hangi karakter olduğunuzu size söylemeden önce başınızın üzerindeki kutuda bir dizi seçenek dönmeye başlıyor ve birkaç saniye içinde size eğlenceli bir yanıt veriyor.

En iyi instagram filtreleri

Instagram Hikayeleri başlattığınızda da filmlerin adını görüyorsunuz ki eğer filtreyi seviyorsanız, filtrenin adına dokunarak kaydetmek mümkün. Kaydettiğiniz filtreleri diğer kullanıcılara, arkadaşlarınıza da gönderebilir; bir bağlantı sayesinde efekt galerisine de göz gezdirebilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Apple WWDC 2018 Başladı! iOS 12 Ve Diğer Yazılım Geliştirmeleri Neler?

 

“Filtreler Yüzünden Fotoğraf Galerim Risk Altında Mı?”

Instagram Filtreleri gün geçtikçe daha çok popüler hale gelirken FaceApp gibi uygulamaların kullanıcı bilgilerini kötüye kullanması, filtreler konusunda da tartışmaları alevlendiriyor. Geliştirilen Yapay Zeka programlarıyla kullanıcıların yüzlerini tarayan filtrelerin güvenilirliği, sosyal medya platformlarında da sık sık tartışılıyor. Cevapları en çok merak edilen sorular arasında özellikle şu iki soru dikkat çekici: Kullandığım filtreler yüzünden fotoğraf galerime ulaşılabilinir mi? Taranan yüz, başka bir amaçla kullanılabilir mi? Siber güvenlik uzmanları, üçüncü şahısların geliştirdiği uygulamalara karşı dikkatli olunması gerektiğini söylerken Instagram Filtreleri konusunda henüz bir skandal patlak vermiş değil…

En iyi instagram filtreleri