https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/02/billie-eilish-kimdir_123.jpg

Yeni Nesil Dahi: Billie Eilish Kimdir? Beş Grammy Ödülü’nün ardından şimdi de yeni James Bond filmi No Time To Die için bestelediği şarkı ile konuşulan Billie Eilish hakkında tüm merak edilenler!

Billie Eilish Pirate Baird O’Connell… 18 Aralık 2001 tarihinde dünyaya gelen Billie Eilish’in tam adı. Çok genç, çok yetenekli, çok başarılı! ABD’li şarkıcı ve söz yazarı Billie Eilish, Grammy Ödülleri’nin ardından şimdi de bu yıl vizyona girecek yeni James Bond filmi “No Time To Die” için bestelediği şarkı ile gündemde. Billie Eilish kimdir? 18 yaşında, dünyanın konuştuğu genç yıldız hakkındaki tüm merak edilenler, bu yazıda!

Billie Eilish kimdir

 

Billie Eilish Kimdir?

2001 yılında dünyaya gelen Billie Eilish Pirate Baird O’Connell yani Billie Eilish, California/ Los Angeles doğumlu, ABD’li şarkıcı ve söz yazarı. Pop, alternatif rock ve elektropop müzik dallarında şarkılara imza atıyor. Viral olan ilk single’ı “Ocean Eyes”, 2019 yılı itibariyle Spotify’da 194 milyondan fazla dinlendi. 2017 yılında “Don’t Smile At Me” adlı albümünü çıkardı ve bu albümün başarısının ardından Apple Music, Billie Eilish’i en yeni “Up Next” sanatçısı olarak tanımladı. Daha sonra geçen yıl Mart ayında “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” adlı albümü geldi. “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”, on beş ülkede bir numaralı albüm olurken albümde yer alan “Bad Guy” adlı şarkı da birçok ülkede liste başı oldu.

Billie Eilish kimdir

Los Angeles’ta doğan ve Los Angeles Highland Park’ta büyüyen Billie Eilish’in annesi, oyuncu ve senarist Maggie Baird; babası ise aktör Patrick O’Connell. Kökleri, İrlanda ve İskoçya’ya uzanan bir aile. Üstelik müzik her zaman evlerinin baş köşesinde. 21 yaşındaki abisi Finneas O’Connell tarafından da destekleniyor. Finneas O’Connell; “Glee”, “Modern Family”, ve “Aquarius” gibi yapımlarda yer alan, kardeşi Billie Eilish’in şarkılarını yazan, enstrüman ve prodüksiyon desteği de veren bir isim…

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  22. İstanbul Tiyatro Festivali Başlıyor!

Billie Eilish kimdir

 

“90’larda Nirvana Ne İse, Günümüzde de Billie Eilish O”

Gençlik dizisi “13 Reasons Why”da şarkısı kullanılınca popülerliği artan Eilish’in Khaled ile birlikte seslendirdiği “Lovely” de sevildi. Sonra da albümü “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” geldi ki Billie Eilish, “21. yüzyılda doğmuş en başarılı şarkıcı” unvanını da bileğinin hakkıyla elde etti. Liste birincilikleri, milyonları bulan satış rakamları ve ödüller…

Billie Eilish kimdir

Z Jenerasyonu’nun bir temsilcisi olarak Spice Girls’ü, Hilary Duff’ı tanımasa da Dave Grohl, Julia Roberts gibi hayranları olan genç bir müzisyen; Billie Eilish! Kızlarının ona hayran olduğunu söyleyen Dave Grohl’e göre 90’larda Nirvana ne ise, günümüzde de Billie Eilish o…

Billie Eilish kimdir

Yalnız hayat her zaman Billie Eilish için mükemmel geçmemiş. Ünlü şarkıcı, Tourette Sendromu (Tik) ve sinesteziden muzdarip olduğunu, bu nedenle de depresyonla mücadele ettiğini saklamıyor. Billie Eilish, aynı zamanda bir vejetaryen. Sosyal medyada da veganlığı desteklemekten geri kalmıyor. Billie Eilish asla sigara ve uyuşturucu denemediğini de vurguluyor. Gençler açısından önemli bir rol model… Vücut tarzını belli etmeyen kıyafetler tercih ediyor, feminen görünümü reddediyor, daha çok müziği ile konuşulmak istediğini belirtiyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  2019 Oscar Ödülleri Kazananlar

Billie Eilish kimdir

 

Grammy 2020 ve Yeni James Bond Şarkısı

62. Grammy Ödülleri’nde (Grammy 2020) beş ödül kazanan Billie Eilish, şimdi de “No Time To Die” adlı yeni James Bond şarkısıyla konuşuluyor. Eilish, ilki 1962 yılında çekilen James Bond serisinin en genç bestecisi aynı zamanda… Şarkıyı, müzik ortağı da olan abisi Finneas O’Connell ile birlikte yazıp besteleyen Eilish, şimdilik yalnızca çevrimiçi ortamlarda var. Yalnız 18 Şubat 2020 tarihinde, ilk kez Brit Ödülleri’nde Hans Zimmer eşliğinde canlı söyleyeceğini de hatırlatalım!

Billie Eilish kimdir

James Bond/ No Time to Die”ın 31 Mart 2020 tarihinde vizyona gireceği söylenirken Eilish’in 2021’in En İyi Orijinal Şarkı kategorisinde Oscar adaylığı bile alabileceği de kulislerde konuşulmakta… Paul McCartney, Nancy Sinatra ve Tina Turner gibi usta sanatçılarla birlikte Bond müzikleri listesine adını yazdıran 18 yaşındaki şarkıcının, son James Bond filminin ana müziğini üç günde yazdığı da dikkate alınırsa… Bu genç şarkıcı neden Oscar da almasın! Billie Eilish’i dinlemeye ve izlemeye devam edeceğiz!