https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/03/IMG_7185-1280x1600.jpg

Tolunay Uğurlukaya’nın Önerileri: Ev Dekorasyon, Film ve Turuncu Evde geçirdiğimiz günler için Tolunay Uğurlukaya'nın derlediği ev dekorasyon önerileri ve müthiş filmler!

Merhaba ben Tolunay, 18 mayıs 1995 doğumluyum ve İstanbul’da yaşıyorum. İç mimarlık mezunuyum ancak şu an için mesleğimi hobi amaçlı, tamamen kendi yaşam alanım ve çevrem için kullanıyorum. Instagram’da içerik üreticiliği yapıyor ve bir çok farklı markaya da içerik üretiyorum. Gün içinde yaptığım aktiviteleri, yeni keşfettiğim yerleri, giymeyi sevdiğim şeyleri ve hayatımı paylaştığım Instagram; beni anlatan, takipçilerime önerilerde bulunduğum ve onları influence ettiğim ekranım aslında. Yaşadığımız bu zor günlerde, sizlere evde geçirdiğim zamanda neler yaptığımı anlatacağım ve size iyi geleceğini düşündüğüm önerilerde bulunacağım, keyifli okumalar!

Tolunay Uğurlukaya önerileri

 

Yaşam alanımdan küçük küçük kesitler paylaşmak istedim öncelikle, bir iç mimar olarak evimde bu yıl bir değişikliğe giderek daha renkli ve modern parçalar seçmeye çalıştım, özellikle turuncu ve yeşili çok sevdiğim için kullandığım alanlarda fazlaca görmeniz mümkün. Evde bitki kullanılması, evinizi kesinlikle daha sıcak ve huzurlu bir atmosfere dönüştürüyor. Bu nedenle yaşam alanımda oldukça fazla bitkiye yer veriyorum. Dekorasyonda içgüdülerinizi dinleyip sizi mutlu edecek parçaları seçin derim🧡

Tolunay Uğurlukaya ev dekorasyon

 

Film Önerilerim

 

Interstellar

Interstellar çok özel ve gizemli bir yolculuk… hiç görmediğiniz ama varlığından haberdar olduğunuz bir dünyaya varmaya çalışmanın, ona ulaşmanın ve onu keşfetmenin verdiği hazza inanılmaz bir görsel şölen! Zaman olgusunun böylesi gerçek bir şekilde kullanımı, çekilmiş bütün bilim kurgu filmlerinin eline su döker cinsten. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca Hans Zimmer’ın film için bestelediği Mountains, Detach ve Stay gibi efsane parçalarını dinlemek hala büyük bir keyif veriyor bana, playlist’inize eklemeyi unutmayın!

 

Natural Born Killers (1994)

Natural Born Killers, alışık olduğumuz filmlerden çok farklı bir yerde… babası tarafından cinsel tacize uğrayan Mallory’nin, evlerine et getiren Mickey’le evden kaçmasıyla başlayıp, ikilinin seri katile dönüşümü üzerine devam ediyor. Öldürmek ikiliye, tahmin ettiklerinden çok daha farklı bir rahatlama hissi veriyor ve bu durumu bambaşka bir boyuta taşıyarak, öldürdükleri insanlardan birini mutlaka serbest bırakıyorlar ki Mallory ve Mickey’in hikayesini tüm dünyaya anlatsınlar. İzlediklerinizden farklı türde bir film arayışındaysanız, kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Paris'te İç Tasarım Trendlerini Belirleyen Fuar: Maison&Objet 2018

 

Grand Budapest Hotel (2014)

Bir iç mimar olarak Wes Anderson‘ın yapımlarına aşık olmamam mümkün değil! Kullandığı renkler, mükemmel perspektifleri, ilham veren mimari çalışmaları bana her zaman çok büyülü gelmiştir. Stefan Zweig‘in notlarından esinlenerek yazılan Grand Budapest Hotel, iki savaş arasında bir dönemde, Avrupa’nın hayali Zubrowka şehrinde geçiyor. Gustave H, otelin eli, kulağı… otele dair her müşteri, her detay onun elinden geçiyor. Bir gün kendisine yardımcı olması için işe alınan Zero Mustafa, Gustave H tarafından eğitilmeye başlanıyor ve Wes Anderson bizi, bu ikilinin yaşayacağı yüzlerce komik, macera dolu ve zaman zaman acıklı hikayelere sürüklüyor.

 

12 Years a Slave (2013)

12 Years a Slave, özgürlüğünü geri kazanmaya çalışan bir adamın hikayesini konu alıyor. Kendini müziğe adamış siyahi bir müzisyenin, iş için gittiği Washington’da kaçırılarak güneyde köle olarak satılmasına tanık oluyor ve medeniyet kavramını sorgulayacağımız saatler yaşıyoruz. Acıyı, şiddeti ve küçük düşürülmeyi yeniden öğrenirken, sevdiklerini ve hayatını geri almak üzerine çabalayan bir müzisyenin umut dolu hikayesi…

 

Inception (2010)

Rüya içinde rüya, düş içinde gerçeklik ve gerçeklik içinde bir düş Inception. En sevdiğim yönetmenlerden biri olan Christopher Nolan, bizlere bilim kurgu ve fantazmatik bir sinema tecrübesi yaşatıyor!

 

Wild at Heart (1990)

Birbirine delicesine aşık bir çiftin farklı bir hikayesi Wild at Heart. Luca ve Sailor güzel bir ilişki yaşıyordur ancak Luca’nın deli annesi Sailor’dan nefret ediyordur. Üzerine belalı bir adam salar ve Sailor bu adamı öldürmek zorunda kalır. Tutuklanan ve hapse giren Sailor, yıllar sonra hapishaneden çıkar ve onu hala bekleyen Luca’yı alarak bol belalı bir yolculuğa çıkar.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Moda Haftası İlhamları: 2019 Yaz Trendleri

 

Forrest Gump

Öğrenme güçlüğü yaşayan Forrest Gump, buna karşın atletik olarak inanılmaz yeteneklere sahiptir. 20. yüzyılın dönüm noktalarını onun gözlemleriyle deneyimleriz ve Forrest’ın ilham olduğu insanların hayatlarının içerisinde buluruz kendimizi…

 

The Number 23 (2007)

Kırmızı kapaklı bir kitapla hayatı değişen Walter’ın hikayesini anlatıyor The Number 23. Jim Carrey‘den alışık olmadığımız tarzda bir oyunculuk ve mükemmel bir psikolojik gerilim!

 

Enemy (2013)

Tarih öğretmeni Adam’ın, monoton hayatı bir günde altüst olur. Arkadaşının tavsiyesi üzerine bir film izler ve film başrolünde kendisine tıpatıp benzeyen bir adam vardır. Filmde oynayan oyuncu Anthony’nin peşine düşer ve bu karar ikisinin hayatının iç içe geçmesine neden olur.

 

Cube (1997)

Farklı sosyal gruplardan ve farklı yeteneklere sahip bir grup insan, kendilerini tuzaklarla dolu bir kübün içerisinde bulur. Neden burada oldukları ve her saniye ölümle yüzleşmek zorunda olduklarını anlayabilmek için birbirlerini tanımak zorundadırlar.

 

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko adında gencin odasına bir gün tavşan-insan karışımı bir yaratık girer ve ona gelecekten görüntüler gösterir. Yaratık, dünyanın sonuna yalnızca 28 gün, 6 saat, 42 dakika ve 12 saniye kaldığını açıklar. Donnie, bu korkunç deneyim ardından tüm hayatını geride bırakarak tavşanın peşine düşer.

 

 

Shutter Island (2010)

Martin Scorsese başyapıtlarından biri olan Shutter Island; iki polis memurunun, dünyadan soyut bir adada yer alan akıl hastanesindeki kayıp gizemi çözmesi üzerine kurulu nefis bir film. Sonunda şok olduğunuz yapımları seviyorsanız, Shutter Island tam size göre!