https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2018/03/talihsiz-serüvenler-dizisi-kapak-134324.jpg

Talihsiz Serüvenler Dizisi 2. Sezon Başlıyor! Dizi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Burada! Sizlere keyifli okumalar dilemek isterdim ancak sizi talihsiz bir hikaye bekliyor sevgili dostlar...

Fantastik macera türünde, Baudelaire yetimlerinin karşılaştığı sıkıntı, olay ve badireleri anlatan Talihsiz Serüvenler Dizisi 30 Mart’ta 2. sezonuyla Netflix’de başlıyor!

 

2. sezon başlamadan önce gelin birlikte dizinin içeriğine, Lemony Snicket’ın uğursuz 13 sayısı takıntısına ve daha fazlasına göz atalım…

 

Öncelikle bilmemiz gereken dizinin Lemony Snicket kaleminden çıkan, aynı adlı kitap serisinin uyarlaması olduğu… İşlerin ne kadar ilginç olduğunu anlatmak için yazarın ismi bile yeterli! Lemony Snicket ismi yazarın gerçek adı bile değil😅 Bu aslında yazar Daniel Handler’ın takma adı.

 

Yazarın uğursuz olarak bilinen 13 sayısına büyük bir takıntısı var! Seri 13 kitaptan oluşuyor ve her kitabın 13 bölümü var! Kitabı diziye çeviren Netflix, yazarımızın bu amansız takıntısına büyük bir saygı duruşunda bulunarak diziyi 13 Ocak 2017 tarihinde yayınladı.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  İKSV 15. İstanbul Bienali: İyi Bir Komşu

 

 

Gelelim dizinin ilk sezonuna… Kitaplarında karşılaştığımız karanlık, ‘asla iyi bir şey olmayacak’ izlenimi veren o donuk his, diziye genel atmosferi ve kitaptan alıntılarıyla aynen yansıtılmış.

 

Büyük bir yangında yetim kalan Violet, Klaus ve Sunny, en yakın akrabaları olan Kont Olaf adındaki bir tiyatro oyuncusuna veriliyor.

 

Kötü ve zalim karakterimiz, yetimlere iyi bir ebeveyn olarak davranamayınca yetimler, bir başka uzak uzak uzak akrabalarına veriliyorlar.

 

 

Seri asıl olarak buradan sonra başlıyor! Kont Olaf, çocukların ailesinden kalan mirası almak için bin bir kılığa girerek tüm akrabaları teker teker elemeye çalışıyor!

 

 

Çocuklar her defasında kılık değiştiren Olaf’ı tanısalar da, çevrelerindeki büyüklere bunu asla açıklayamıyorlar.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Başlıyor!

 

 

Seri bu yönüyle “Gerçeklik algısı yüzünden, gözünün önündeki gerçekliği bile göremez hale gelmiş yetişkin” cümlesindeki görme yetisini kaybetmiş büyükleri vurguluyor.

 

 

Kont Olaf’ı muazzam bir şekilde canlandıran Neil Patrick Harris’e hayran kalmamak mümkün değil!

 

 

Gerek kostümleri, gerek efektleriyle dizi gerçek bir görsel şölen!

 

Başrol karakterler kadar, yan karakterler de son derece etkileyici!

 

Dizinin enfes müziklerini dinleyebileceğiniz playlist’i de buraya bırakalım!

 

Eğer diziye başlamadıysanız, yeni sezonla birlikte tekrardan dillere düşecek bu seriye bir an önce seyir kapılarınızı açın! Şimdiden afiyet olsun!