https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2018/10/sosyal-medya-kullanimi-1280x664.png

Sosyal Medya İle Eğlence Sektörü Arasındaki İhtiraslı İlişki! Trende yön veren eğlence sektörünün sosyal medya ile imtihanı... İşte size yeni nesil müşterilerinizle iletişim kurmanıza yardımcı olacak 4 altın kural!

Sosyal medya gençlerin oyuncağı olmaktan çıktı. Araştırmalar, en kalabalık sosyal medya kullanıcı grubunun 25-34 yaş aralığında olduğunu gösteriyor. Uzmanlara göre bu grup en çok alışveriş yapan, ev dışında en çok zaman geçiren, yaşam doyumu için hızlı ve cesur kararlar veren grup. Hal böyle olunca otel ve eğlence mekanları, özel davet ve organizasyon markaları, tasarımcılar, kısacası trendi yönlendiren sektörler, yeni nesil müşterilerle sosyal medya aracılığıyla iletişime geçmeli. Yeni nesil müşteri ile iletişiminize yardımcı olacak sosyal medya – sektör ilişkisinde 4 altın kuralı sizler için derledik!

Sosyal medya kullanımları

 

 

Her şeyin paylaşıldığını unutmayın!

Gerçekçi olun, gerçek ve özgün görseller paylaşın. Müşteri memnuniyetine odaklanın ve işinizi sergileyen görseller paylaşmaktan çekinmeyin. Fotoğraftaki görüntü ile gerçeğin uyumsuzluğu, bugünün tüketicisinde sanıldığından daha büyük bir öfke uyandırıyor. Daha önemlisi insanlar beğendikleri kadar beğenmediklerini de paylaşıyorlar. Sosyal medyanın temelinde beğenilen, beğenilmeyen ya da altına yorum yazılan görseller yattığını unutmayın!

 

Sosyal medya kullanımı

Facebook’un 1,71 milyon, Instagram’ın 500 milyon, Twitter’ın 310 milyon aylık aktif kullanıcısı var. Facebook kullanıcıları günde ortalama 4,5 milyon kez ‘beğen’ düğmesini tıklıyorlar. İnsanların paylaşımları ile duygularını, yargılarını anlatan dev bir deneyim platformu oluşmuş durumda. Üstelik bu deneyimlere ilişkin yargılar, başka bireylerin yönelişlerini, tüketim alışkanlıklarını etkiliyor.

Sosyal medyada en önemli koşullardan biri de geri bildirim

 

Bizi öldürmeyen medya güçlendirir!

Bugünün izleyicisini ve müşterisini tatmin etmek oldukça zor. Milyonlarca içeriğin cirit attığı sosyal medyada yeni neslin beklentisi çok yüksek. Her şeyi dijital üzerinden deneyimleme şansına sahip bir kitleye marka bilinirliği yaratmak ve sizi tercih etmesini sağlamak neredeyse imkansız gibi görünüyor değil mi?

Sosyal medya kullanımı

Durun, hemen yelkenleri indirmeyin! “Öldürmeyen güçlendirir” sözü tam da sosyal medya için. Dijital görsel sanatlarının gelişimi karşısında zor durumda kalan tiyatronun sosyal medya ile işbirliği yaparak kendisine yeni bir kulvar açtığını hatırlayın. Bugün tiyatro, belki de ayağına çelme takan sosyal medya ile işbirliği yaparak parlak bir düzlüğe çıktı. Artık pek çok tiyatro oyunu ya da sahne gösterisi sosyal medya ile interaktif bir ilişkiyle izlenildiği anda oluşuyor ve gelişiyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  “Kardashian”lar Gibi Parti Yapmanın İncelikleri

Sosyal medya alışkanlıklarımıza yön vererek yeniliği yakalayabilirsiniz

Sosyal medyayı interaktif seçeneklerle kullanmaktan çekinmeyin. Son zamanlarda müşterilerinizle iletişime geçmenin en hızlı interaktif yolu ‘canlı yayın’ olmuş durumda. Televizyon izleyicilerinin %79’u aynı anda Facebook paylaşımlarını kontrol ediyorlar. Herhangi bir şey izlerken yapılan sosyal medya paylaşımlarının %56’sı komedi, %46’sı reality programları, %38’i spor programları ve %26’sı haberler izlerken yapılıyor. Artık interaktivite ve eşzamanlılık yaşamımızın bir parçası!

Sosyal medya kullanımı

Kısacası bir yandan bu interaktiviteye ortak olmalı, diğer yandan kendiniz bir interaktivite yaratmalısınız. Ayrıca seyircinin her şeyden önce içtenlik ve gerçeklik aradığını unutmayın. Elbette her türlü yoruma da açık olmalısınız.

 

 

Paylaşmak kadar nasıl paylaştığınız da önemli!

Araştırmalar sosyal medyada sıklıkla yer alan, daha da önemlisi aktif çalışanların ve yöneticilerin paylaşımda bulunduğu markaların daha güvenilir gözüktüğünü gösteriyor. Bu nedenle marka kimliğinizi öne çıkarmak için sıklıkla paylaşım yapmanın yanında, yaptığınız paylaşımların türüne de önem verin.  Bir yönetici olarak hesabı elinize alıp profesyonel yorumlar eklediğiniz paylaşımlar size duyulan güveni arttıracak, bu sayede sosyal medya aracılığıyla dijital ortamda müşterilerinizle daha samimi bir ilişki kurabileceksiniz. Uzun lafın kısası, kullanıcılar sosyal medya hesaplarınızı takip ettiğinde ve sizlere sorular sormak istediklerinde profesyonel cevaplar alabilecekleri izlenimini onlara vermeniz gerekiyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Cadılar Bayramı İçin En Yaratıcı Kostüm ve Makyaj Önerileri

Sosyal medya yönlendirmeleriniz belirli bir sistemde olmalı

Çeşitli araştırmaların işaret ettiği ortak bir nokta var, o da sosyal medyanın aile bireyleri kadar güvenilir bulunduğu. Yani kullanıcılar sizi tercih etmeden önce yorumlardaki memnuniyeti önemsiyorlar. Diyeceğimiz o ki, sizinle ilgili yorumları ve paylaşımları dikkate almanız şart. Elbette dikkate almak da yeterli değil, yönlendirmek; işinizi, sunduğunuz hizmetlerin çok yönlü olarak paylaşılmasını sağlamanız da önemli.

Sosyal medya sayesinde yedi yirmi dört izlendiğimiz bir dijital dünya yaratıyoruz

Bunun profesyonel bir alan olduğunu da unutmayın. Tüm bunları yaparken profesyonel destek almak da oldukça önemli. Müşteri kitlenizi doğru belirleyerek, sosyal medya kullanımınızı bu doğrultuda şekillendirmeniz sizin için önemli.

 

 

Sonsuza Dek Ulaşılabilirlik!

Sosyal medya sürekli nefes alan, yaşayan bir evren. Bu evrende ne olursa olsun 7 gün, 24 saat, 365 gün ulaşılabilir olmanız önemli. İnternette ve sosyal medyada en aktif saatlerin 20.00-23.00 arası olduğunu da aklınızda bulundurun.

Sosyal medyada emojiler oldukça önemli bir yere sahip

Sizi keşfeden bir kullanıcı, size ufak bir soru sorduğunda dahi hızlı bir geri dönüş alabilmeli. Kahvaltı mekanı işletiyor olsanız da gece yarısı gelecek telefonlara hazır olmalısınız. Biliyorsunuz saat, sosyal medyada pek dikkate alınan bir şey değil.

Sosyal medya denilince artık ilk akla gelen platform Instagram

Zamansız bir evrende, markanızın ve yaptığınız paylaşımların daha fazla görünmesini istiyorsanız tanıtımlara başvurmanız gerekiyor. Özellikle Instagram’da çok çeşitli bir yapıya bürünen tanıtımlar, istediğiniz hedef kitleyle iletişime geçmenize yardımcı oluyor. Sosyal medyalarınızı Google sayesinde reklama da çıkabilir, bu sayede sizinle alakalı aramalar yapan kitlelere rahatça ulaşabilirsiniz. Dijital pazarlamada yeni trendleri keşfetmek için yazımıza göz atabilirsiniz!

Google sosyal medya tanıtımları için hayli önemli bir yere sahip