https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2018/12/pantone-color-of-the-year-2019-living-coral_1403.jpg

Pantone 2019 Yılın Rengi Living Coral! Her sene Pantone Renk Enstitüsü tarafından belirlenen yılın rengi; soft, sıcak ve her renk ile uyum sağlayacak Living Coral (Yaşayan Mercan) seçildi!

Her sene Aralık ayında bir sonraki yılın rengini açıklayan global renk otoritesi Pantone Color Institute, bu yılın rengini canlı ama aynı zamanda yumuşak bir tona sahip Living Coral (Yaşayan Mercan) olarak seçti. Dekorasyondan modaya, kozmetikten tasarıma kadar bir çok alanda trendi belirleyen Pantone, bu rengi neden seçti? Living Coral rengi 2019’da nasıl karşımıza çıkacak? Cevapları sizin için derledik!

Pantone 2019 yılının rengini Living Coral Yaşayan Mercan olarak seçti

 

Living Coral, ilhamını doğadan alan, doğal bir ton olsa da son zamanlarda sosyal medyada sıkça kullanılan sıcak bir ton. Özellikle Instagram kullanıcılarının profillerinde karşımıza çıkan ‘canlı ve yumuşak’ geçişli fotoğraf furyasının bir yansıması mercan tonu. Dijital dünyanın, yeni dünya düzeninde nasıl etkin bir yere sahip olduğunu, bu etkinliğin trendleri dahi nasıl etkilediğine tanık oluyoruz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Kurumsal Etkinlikleriniz İçin Yeni Bir Soluk: Pub Story!

Pantone Living Coral Instagram trendlerinden esinlenerek seçildi

 

 

Dekorasyonda da adından söz ettirecek mercan rengi, düğün masalarına canlılık katacağı kesin! Çiçek seçimlerinde mercan rengine öncelik vererek ya da arka fonu mercan rengiyle donatarak güncel ve şık bir atmosfer yaratabilirsiniz!

Mercan rengi arka planda uygulanarak etkinlikler farklı bir atmosfere bürünebilir Living Coral rengini dekorlarınızda kullanabilirsiniz Dekorasyon için Living Coral rengi iyi bir alternatif

 

 

Pantone Living Coral, özellikle kozmetik sektöründe bir çok marka tarafından tercih edileceğe benziyor. Ünlü markaların önceki senelerde çıkarttıkları serilerde de karşımıza çıkan mercan rengi, en çok allık ve rujda karşımıza çıkacak gibi. Son dönemlerin modası, turunç bir kızarıklık… Bunun için mercan tonlarında bir allık işinizi görecektir. Likit furyasından da nasibini alacak olan mercanın, likit allık ve rujlarda tercih edileceğine kesin gözüyle bakıyoruz!

Living Coral tonu özellikle kozmetik sektöründe bir çok markanın tercihi olacak

 

 

 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Yeni Nesil Dijital İş Kolu: Instagram Filtreleri

Living Coral, moda sektörüne yön vermeye başladı bile! Geçtiğimiz günlerde düzenlenen moda haftalarında ünlü markalar, mercan rengi tasarımlarını sergilediler. Marc Jacobs, Erika Cavallini, Zero ve daha onlarca marka hem erkek hem de kadın koleksiyonlarında mercan rengini tercih etti.

Living Coral rengi defilelerde karşımıza çıkmaya başladı

Pantone Mercan rengini moda sektöründe sık sık göreceğiz

 

 

Siz de etkinliklerinizde, yeni sezon alış verişlerinizde veya ev dekorasyonunuzda mercan rengini tercih edebilirsiniz. Ha bu arada, biz de her sene olduğu gibi bu sene de blogu yılın Pantone rengine boyadık! Nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Pantone 2019 yılının rengini Living Coral Yaşayan Mercan olarak seçti