https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/09/eylul-ayi-one-cikan-etkinlikler-tarkan-konser_5-1280x853.jpg

Öne Çıkan Etkinlikler | Eylül 2019 İnteraktif sergiler, muhteşem oyunlar, yapım atölyeleri, festivaller ve film gösterimleri... Eylül ayının öne çıkan etkinliklerini keşfedin!

Sonunda şehre dönüş zamanı! İstanbul ve Ege kıyılarının en güzel gün batımlarını bir etkinliğin fonu olarak izlemeye hazırlanabilirsiniz. Muhteşem bir eylül akşamı, unutulmaz bir konser ya da bir festival deneyimi sizi bekliyor.! Sonbahar ve kışın ağırlığı henüz başlamadan Eylül ayında öne çıkan etkinlikleri takip etmenizi öneriyoruz.

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler CMYLMZ Diamond Elite Platinum Plus

 

 

Dialogue In The Dark Istanbul

5-30 Eylül, Gayrettepe Metro İstasyonu

Son yıllarda duyulara yönelen interaktif sergi deneyimleri çeşitleniyor. Dialogue In The Dark, aslında bir İstanbul sergisi. Karanlıkta İstanbul’un sesleriyle, İstanbul’da dolaşma olarak tanımlanabilir. “Hiç görmediğiniz bir İstanbul sizi bekliyor” sloganıyla çıkış yapan bu sergide görme engelli rehberler eşliğinde bir parkta yürüyüş yapmak, işlek bir caddede karşıdan karşıya geçmek gibi eylemler sadece sesler ile deneyimleniyor. Daha önce 135 farklı kentte 8 milyondan fazla kişiye ulaşmış bir sergiden söz ediyoruz. İnteraktif olduğu için de arkadaşlarla ya da ailece gitmek, deneyim sırasında konuşmak, iletişimde bulunmak mümkün. Bu ayın en kaçırılmaması gereken etkinliklerinden!

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler

 

 

Bir Delinin Hatıra Defteri

6, 7, 19, 10 Eylül 20:30, Zorlu PSM /

13, 30 Eylül 20:30, Ankara Tatbikat Sahnesi

İzlemeyen kaldı mı? Gogol’ün bu efsanevi eseri Türkiye’de iki usta oyuncu tarafından yıllarca sahnede sunuldu, biliyorsunuz. 1960’larda Genco Erkal’ın ülkemizde üne kavuşturduğu bu muhteşem oyun, Erdal Beşikçioğlu’nun usta oyunculuğuyla son yılların etkili prodüksiyonlarından. Hala izlemeyen kaldıysa, eylülde bu müthiş oyunu programına almasını öneririz. Oyun İstanbul’da Zorlu PSM, Ankara’da Tatbikat Sahnesi’nde izlenebilir.

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler Bir Delinin Hatıra Defteri

 

 

Masterpiece Moda Resim – Klimt – Öpücük

6 Eylül Cuma, Moda Teras

İnteraktif sanat çalışmaları hayatımızın bir parçası haline geldi. Sanat, artık sadece izlenen, karşıdan bakılan bir şey değil, birebir deneyimlenen bir üretim. Moda Teras’ın keyifli  müzik ve samimi bir sohbet eşliğinde, kendinizin bile şaşıracağı bir tablo üreteceksiniz. 6 Eylül için Moda Masterpiece’ten randevu alınabilir.

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler resim eğitimi

 

 

Macaron Yapımı Demo Dersi

6 Eylül Cuma, Le Cordon Bleu

Kim bilir kaç kutu yumurtayı boşa harcadınız… Hamurun kıvamı bir türlü tutmadı. Haklısınız, çünkü bazı şeyleri ustasından öğrenmek lazım. Hele macaron gibi özel lezzetleri. Macaron yapmayı öğrenmek, tamamen lüks bir tercih. İsterseniz Paris’in merkezindeki Ile Cite’de soldan ikinci sokaktaki o ünlü macaroncuya da gidebilirsiniz ama şimdilik orası biraz uzak. Gelin siz Le Cordon Bleu Workshop’larında macaron yapımına katılın. Zihninizi haftanın tüm stresinden arındırın. Ve o ağızda dağılan muhteşem lezzeti kendi ellerinizle yapmış olmanın mutluluğunu yaşayın.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Burning Man 2018'de Öne Çıkanlar!

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler macaron eğitimi

 

 

90’lar Dans Gecesi

7 Eylül Cumartesi 22.00, Sanat Performance Açıkhava Sahnesi

Kimse inkar etmesin, herkesin kanında nostalji zevki var. Çocukluğun, gençliğin notalarıyla dans etmenin keyfine doyum olmaz. Bu kez sahnede 90’lı yıllar var. Müziğin belleği harekete geçirmesiyle anılar saklandıkları yerlerden çıkıyor. Bu etkinliğe, liseden arkadaşlarla gidilmesi önerilir…

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler 90lar gecesi

 

 

16.İstanbul Bienali

14 Eylül Cumartesi, Tersane İstanbul – Büyükada – Pera Müzesi 

Eylül ayının vazgeçilmez, unutulmaz etkinliklerinin arasında en özel yere sahip olanı kuşkusuz İKSV tarafından düzenlenen 16. İstanbul Bienali. Bu sene 26 ülkeden 57 sanatçı ve sanatçı kolektifinin eserleri bienalde bir araya geliyor. Bienal, 14 Eylül’den 10 Kasım’a kadar izlenebilir. Bu yıl 30. Yılını kutlayan bienali gezmek için rehberli turlara katılınabilir.

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler 19. İstanbul Bienali

 

 

Açıkhava Film Festivali

5-15 Eylül 20:45, UNIQ Açıkhava

Açıkhava film festivallerinin tadı bir başka. Uniq’te bu sene 5-15 Eylül arasında Ralph Fiennes, Lukas Dhont, Nadin Labaki, Yorgos Lantimos ve Paweł Pawlikowski gibi yönetmenlerin 10 kısa metraj, 50 uzun metraj film gösterilecek.

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler UNIQ Açıkhava Film Festivali

 

 

Nev Konseri

21 Eylül Cumartesi 20:00, IF Performance Hall Beşiktaş 

Son dönem Türkçe müzikte kendine özgülüğü ile öne çıkan Nev, eylül ayında atlanmaması gereken konserlerden biri. Nev’i şimdiye kadar sahnede canlı izlemediyseniz, bu fırsatı kaçırmayın deriz.

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler Nev konseri

 

 

İstanbul Coffee Festival

19-22 Eylül 10.00-00.00, Küçükçiftlik Park

Ona artık iyice alıştık… Coffee-Fest’leri seviyoruz değil mi… Bu sene altıncısı düzenlenecek olan İstanbul Coffee Fest’te gün boyu yapılacak kahve atölyeleri ve tadımlar eşliğinde iyi müzik, güzel mekan ve keyifli ortamın tadı çıkarılabilir. Arabica mı, robusta mı, instant kahveler mi çekirdek mi, ya kavurma derecesi, full-city nasıl? Tüm bu soruların yanıtlarını bulmuş olarak bu festivalden ayrılmak özel bir deneyim… 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Benim Festivalim 2018 Başlıyor! Sadece Gençler Girebilir!

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler İstanbul Coffee Festival 2019

 

 

Tarkan

20 – 27 Eylül 21.00, Harbiye Açıkhava

Eylül ayı konser ayı. Eylül’e harika bir konserle veda etmek iyi bir fikir olabilir. Tarkan bu yıl da konserlerini eylülün ikinci yarısı için planlamış. Defalarca seyredilir, defalarca Tarkan konserine gidilir! Çünkü bu konserler hem müzikal hem de görsel olarak müthiş bir şov!

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler Tarkan açıkhava konseri

 

 

Urla Jazz Festivali

27-29 Eylül, EsoPark

Urla… son yılların parlayan yıldızı… İstanbul’dan ilk fırsatta kaçmaya çalışanların yeni buluşma noktası. Ve elbette harika bir eylül için yapılacak şey, dolu dolu bir festivalin bir parçası olmak… söyleşiler, özel dinletiler, atölyeler, müziğe doymak için harika bir fırsat. Kerem Görsev, Neşet Ruacan Quartet, Bülent Ortaçgil, Fatih Erkoç, Jehan Barbur gibi önemli isimlerin de sahne alacağı Urla Jazz Festivali’ni kaçırmayın.

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler Urla Jazz Festivali

 

 

Kültürpark Açıkhava Konserleri

Eylül boyu her hafta sonu, Kültürpark Açıkhava

Eylül, İzmir’in en güzel ayı. İmbat, Eylül akşamlarını serinletirken Kültürpark konserlerinde 16 Eylül’de Yıldız Tilbe, 20 Eylül’de Tolga Çevik, 28 Eylül’de Kenan Doğulu, 29 Eylül’de Selami Şahin sahne alıyorlar. Bilet almakta acele edin!

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler Yıldız Tilbe konseri

 

 

CMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus

30 Eylül, Zorlu PSM

Cem Yılmaz’ın yeni gösterisi sezona hızlı bir başlangıç yaptı. Cem Yılmaz için, tam bir mizah klasiği oldu derken, o yepyeni bir tarz ile çıkış yapıyor, sürekli kendisini yeniliyor. Eylül, doyasıya gülmek için harika bir ay!

Eylül ayı öne çıkan etkinlikler CMYLMZ Diamond Elite Platinum Plus