https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/10/joker-filmi-2019_12.jpg

Öne Çıkan Etkinlikler | Ekim 2019 Yılın en canlı günleri. Festivaller, yeniden düzenlenen müzeler, etkileşimli sergiler, vizyona giren filmler. Kalemleri hazırlayın, işte Ekim etkinlikleri!

Yepyeni gösteriler, geçen kış kaçırdıklarınız, aklınızda kalanlar…  Tatil dönüşü kente ayak uydurmanın, o sıkı çalışma temposunu hatırlamanın zamanı çoktan geldi. Kentin eğlenceli ve hareketli yaşantısını da festivallerle hatırlıyoruz. Film Ekimi, RedBull Müzik Festivali, İstanbul Oyun Festivali, Büyülü Pastalar ve Tatlılar Festivali ve Ekim önerilerimiz…

RedBull Müzik Festivali 2019

 

 

MÜZİKAL / Bana Amy De – Amy Winehouse

04, 10, 11, 12, 18, 15, 25, 26 Ekim – Grand Pera Alternatif Sahne

10 Ekim – Profilo  Kültür Merkezi

Müziğin efsanevi ismi Amy Winehouse’un kısa ama etkili hayatını konu alan Bana Amy De müzikali, tam bir konser tadında. Kemal Başar’ın yönettiği, Ceylan Yılmaz, Alkış Peker, Savaş Alp Başar ve Didem Karataş’ın rol aldığı bu oyunu özellikle AW* hayranlarının kaçırmamasını öneririz.

Bana Amy De Müzikali

 

 

FESTİVAL / İstanbul Oyun Festivali

05-06 Ekim – KüçükÇiftlik Park

Sokak oyunları ve dijital oyunların yan yana yer alacağı bir eğlence İstanbul Oyun Festivali. Konsol oyunları ya da dijital sporlar farklı yaş gruplarından oyuncuları bir araya getirmek için planlandı. Gerçek bir eğlence ve festival…

İstanbul Oyun Festivali

İstanbul Oyun Festivali

 

 

WORKSHOP / Itır Esen Yamaç ile Mindfulness Modern 101

12 Ekim, 10:00 – Bomontiada

Yoğun çalışma hayatının getirdiği stresin üstesinden gelmek isteyenler, mutlu olmakta zorluk çeken ve zihinsel olarak çabuk yorulanlar için ideal bir program. İş yaşamı ile özel yaşamı dengelemenin püf noktaları… kısacası yaşamı organize etmenin anahtarı… Harvard’da geliştirilen bu ‘düşünme biçimi’ Itır Esen Yamaç ile deneyimleniyor.

Mindfulness Alliance

 

 

MÜZİKAL / Alaaddin’in Müzikali

05 ve 13 Ekim, Profilo Kültür Merkezi

Alaaddin, egzotik atmosferi ve eğlenceli hikayesiyle her dönemde izleyici bulan bir öykü. Hikayeyi uyarlayan ve yöneten Volkan Dinç de aynı eğlenceli yolu izlemiş. Küçük izleyiciler için matine gösteriminin saat 15:00’te olduğunu hatırlatalım.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Red Bull Music Festival İstanbul Başlıyor!

Aladdinin Müzikali 2019

 

 

KONSER / “Kan Kardeşler” Night – RedBull Müzik Festivali

05 Ekim, 19:00 – DasDas

Doğru okudunuz, Kan kardeşler… #REDBULLFESTIST hashtag’i ile tanıdığımız muhteşem etkinlikler diisi bu yıl 1-15 Ekim arasında İstanbul’un farklı mekânlarında… Red Bull Müzik Festivali’nin en renkli akşamlarından birisi ise 5 Ekim’de gerçekleşiyor. Ceza, Kabus Kerim § Defkhan, Erci-E, Khontkar, 90 bpm, Baneva ve DJ Big Poppa§Lil Zeyve  Kan Kardeşler başlığı ile bir araya geliyor. Haliyle, RedBull kanatlandırır!

RedBull Müzik Festivali 2019

RedBull Müzik Festivali 2019 Ceza

 

 

SİNEMA / Elveda (Farewell, )

06 Ekim, 13:30 – Kadıköy Sineması

İKSV tarafından 2002’den bu yana düzenlenen Filmekimi, kentin en ilgi çeken etkinliklerinden biri. Cannes, Venedik, Toronto festivallerinden seçilenler seyirci ile buluşuyor. Önerimiz, yönetmenliğini Lulu Wang’ın yaptığı 2019 yapımı bir duygusal komedi. Amerika’da yaşayan Billi’nin büyükannesini görmek için Çin’e gitmesi ile yaşadıklarını anlatan film, ailece izlemek için de ideal… Joaquin Phoenix’in Joker’ini de Filmekimi ayrıcalığıyla izleme fırsatını kaçırmayın!

Filmekimi 2019

 

 

KİŞİSEL GELİŞİM / Mandala Meditasyonu

06 Ekim, 15:00-17:00 / Gedik Sanat

Mandalanın renkli dünyasında kendinizi keşfe hazır mısınız? Yaratıcılığı harekete geçirmek için çeşitli yöntemler kullanıyoruz. Mandala meditasyonu zihni dinlendirmek, yeni düşüncelere odaklanmak için ihtiyaç duyulan enerjiyi düzenlemede büyük yardımcı. Etkileşimli bir etkinlik olduğu için yanınızda götürmeniz gereken şeyler var, aklınızda bulunsun…

Mandala Meditasyonu

 

 

WORKSHOP / Mozzarella ve Taze İtalyan Peynirleri

8 Ekim, 19:00 / Eataly Mutfak Atölyesi

Favorisi, Akdeniz ve İtalyan mutfağı olanlar için kaçırılmaması gereken bir atölye. Geniş bir kullanım alanı olan mozzarella ve taze peynir yapımının püf noktaları, pratik yolları. Unutmayın, çoğu zaman görmek ve deneyimlemek okumaktan daha etkilidir…

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Enerjinizi Tavan Yaptıracak Son Dönemin En İyi 10 Albümü

 

 

TİYATRO / Benim Adım Feuerbach

08 Ekim – 24 Ekim / Kadıköy Halk E.M. ve KKM Gazanfer Özcan Salonu

Tankred Dorst’un bu ünlü tek kişilik oyunu, hemen tüm efsanevi oyuncular tarafından sahnelendi. Selçuk Yöntem’in yorumunu kaçırmamanızı öneririz. Usta yönetmen Ayşenil Şamlıoğlu’nun oyuna bambaşka bir estetik perspektif kattığını da belirtmeliyiz.

Benim Adım Feuerbach

 

 

FESTİVAL / Coffee Festival İzmir

11-13 Ekim – İzmir Arena

Sayısız ziyaretçi, tanınmış firmalar, kahve yapanlar, kahve sunanlar ve kahve içenler… Kısacası kahve tutkunları üç günlük harika bir festivalle İzmir’de bir araya geliyor. Konserler, söyleşiler, atölyeler, buluşmalar ve elbette kahve ve ikramlar… Coffee Festival İzmir 2019’u kaçırmayın!

Coffee Festival İzmir

 

 

FESTİVAL / Akbank Caz Festivali

17-27 Ekim

Bu yıl 29. Festival kutlanıyor… Şehrin caz hali zamanı geldi… Birbirinden özel müzisyenleri on gün boyunca dinlemek için festival broşürlerini takip edin. Yonathan Avishai Trio ile Art Ensemble of Chicago’yu kaçırmayın deriz!

Akbank Caz Festivali 2019

 

 

Konser / Musa Gökmen Senforock Orkestrası – Metallica şarkıları

16 Ekim / 20:00 – Grand Pera Emek Sahnesi

Sıra dışı orkestra şefi Musa Gökmen Metallica ile senfonik müzik arasında harika bir köprü kuruyor.  Denemeci yaklaşımıyla müziğin türleri arasında bir yolculuğa çıkarıyor… Yine ekim içinde Cem Karaca ve Barış Manço şarkılarını da aynı orkestradan dinleyebilirsiniz.

Musa Gökmen Metallica Senfoni Orkestrası Musa Gökmen Metallica Senfoni Orkestrası