https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/08/one-cikan-etkinlikler-agustos-2019_50365-1280x853.jpg

Öne Çıkan Etkinlikler | Ağustos 2019 Harika konserler izleyin, açık hava film gösterimlerine katılın, festivallerin tadını doyasıya çıkartın! Ağustos ayının öne çıkan etkinliklerini keşfedin!

Ne yazık ki yazın sonlarına geldik. Ancak neyse ki uzun zamandır görmediğimiz kadar festival ve konser deneyimledik! Ağustos ayı etkinlik takvimi de tüm yaz olduğu gibi capcanlı ve bol eğlenceli içeriklerle dolu! Konserler, film gösterimleri, atölyeler, festivaller… Ağustos ayının öne çıkan etkinliklerine göz atalım.

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019

 

 

Gaggenau ile Boğaz’da Sinema Keyfi (Sait Halim Paşa Yalısı)

Singin’in the Rain, Tosun Paşa, Avengers: Endgame

Yeniköy’de bulunan tarihi Sait Halim Paşa Yalısı’nda dördüncüsü düzenlenen Gaggenau ile Boğaz’da Sinema Keyfi, yalının eşsiz manzara eşliğinde film izlemek isteyen sinemaseverleri Ağustos ayında da harika bir deneyime bekliyor! Türk sinemasının efsane yapımlarından biri olan Tosun Paşa, son dönemin en çok ses getiren süper kahraman filmi Avengers: Endgame, Ağustos ayı boyunca izleyebileceğiniz filmler. Her türden sinemasever kitlesine yönelik programıyla fark yaratan Boğaz’da Sinema Keyfi, muhakkak tatmanız gereken bir deneyim!

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019 açık hava sineması

8 Ağustos Perşembe: Tosun Paşa, Saat: 19.30, Sait Halim Paşa Yalısı

20 Ağustos Salı: Avengers: Endgame, Saat: 19.30, Sait Halim Paşa Yalısı

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019 Avengers Endgame

 

 

Notre Dame’in Kamburu Müzikali

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri Notre Dame’in Kamburu, harika bir müzikal ile karşınızda! Çirkin ve kambur kilise zangocu Quasimodo, görünüşünden dolayı kendisiyle sürekli alay edilmesinden kiliseden dışarı adım atmayan, kendi halinde biridir. Bir gün Çingene kızı Esmaralda ile tanışır ve ona aşık olur. Oyun dilinin Türkçe olduğu müzikalin yönetmenliğini Vural Bingöl üstleniyor. 

8 Ağustos Perşembe: Notre Dame’in Kamburu Müzikali, Saat: 21.00, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019 Notre Damne

 

 

GusGus

İzlanda’dan tüm dünyaya yayılan tarzıyla adından sıkça bahsettiren GusGus, Kafes sahnesinde! Tekno, house ve trip-hop müzikten esinlenerek yarattığı yeni nesil müzikleriyle GusGus, elektronik müziğin dahilerinden biri. Ran Salman, Habischman ve Erlytepshi’nin de sahne alacağı bu Kafes deneyimini kaçırmayın!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  25. İstanbul Caz Festivali Yaklaşıyor!

9 Ağustos Cuma: GusGus, Ran Salman, Habischman ve Erlytepshi, Kafes

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019 GusGus

 

 

Moda Kayıkhane Konserleri – Ufuk Beydemir

Ay Tenli Kadın şarkısıyla kendini tanıtan, farklı sesiyle unutulmaz bir konser deneyimi sunan Ufuk Beydemir, 16 Ağustos Cuma günü Moda Kayıkhane’de! 

16 Ağustos Cuma: Ufuk Beydemir Konseri, Saat: 22.30, Moda Kayıkhane

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019 Ufuk Beydemir

 

 

Karsu

Türkiye’nin son dönemde en çok ilgisini çeken isim şüphesiz ki Karsu! Dünyanın ünlü bir çok yerinde sahne aldı; caz, blues, funk ve soul’u Türk ezgileriyle harmanlayarak bizlere yepyeni bir müzik sundu. İngilizce ve Türkçe besteleri, muazzam piyano performanslarıyla Karsu’yu Enka’daki açık hava performansında muhakkak izleyin! 

20 Ağustos Salı: Karsu, Saat: 21.15,  ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019 Karsu Konseri

 

 

 

Cirque du Soleil Istanbul – Bazzar

Efsanevi dev bir çadırda nefes kesen bir gösteri izlemeye ne dersiniz? Cirque du Soleil, yeni prodüksiyonları Bazzar ile birlikte İstanbul’da! Dansçılar, akrobatlar ve müzisyenlerden oluşan bir grubun inanılmaz şovlara imza attığı, tüm becerilerin sergilendiği bu gösteriyi kaçırmayın!

21 Ağustos Çarşamba: Cirque du Soleil Istanbul – Bazaar, Hilltown AVM

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019

 

 

Frida

20. yüzyılın büyük sanatçılarından Frida Kahlo’yu, Melike Aslıkılan’ın performansıyla deneyimleyin! Aşkı, devrimleri, kederlerle dolu hayatıyla Frida, Ağustos’un son günlerinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi sahnesinde! 

23 Ağustos Cuma: Frida, Saat: 21.00, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019 Frida Oyun

 

 

Selda Bağcan

Vadi İstanbul, 24 Ağustos’ta bir efsaneyi ağırlamaya hazırlanıyor: Selda Bağcan! Kendine has yorumuyla şüphesiz Bağcan’ı sadece biz sevmiyoruz; dünyanın çeşitli yerlerindeki ünlü festivallerde yer alıyor ve binlerce insanı el ele tutuşturup şarkılarına eşlik ettiriyor. Sesiyle ortamın enerjisini baştan sona değiştiren bu kadının sesine kulak verin ve 24 Ağustos akşamı onu Vadi İstanbul’da dinleyin! Söz veriyoruz, pişman olmayacaksınız.

24 Ağustos Cumartesi: Selda Bağcan, Saat: 21.00, Vadi İstanbul

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Elektronik Müziğin Teknolojiyle Buluştuğu Festival: Sonar Istanbul 2019

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019 Selda Bağcan

 

 

İstanbul Moda ve Müzik Festivali 2019

Türkiye’nin ilk dress-code’lu festivaline merhaba deyin! İstanbul Moda ve Müzik Festivali, her sene bir tema belirliyor ve tüm festivali tema üzerine kuruyor. Geçtiğimiz yıl ‘vintage’ temasıyla düzenlenen festival, hayli ilgi görmüştü. Bu sene modanın modasını merkezine alan festivalin teması “The New Black”

İstanbul Moda ve Müzik Festivali’nde Gaye Su Akyol, Mabel Matiz, Ekin Beril, Hey! Douglas, Adamlar performanslarıyla bizlere keyifli saatler yaşatacak! Ünlü DJ’lerin sahneleriyle enerjinin artacağı festival; modanın yeni trendlerini, tasarımcıların en yeni tasarımlarını keşfetmeniz için sizleri bekliyor!

24 Ağustos Cumartesi: İstanbul Moda ve Müzik Festivali, Saat: 14.00, KüçükÇiftlik Park

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019

 

 

Istanbul Cocktail Festival 2019

Yaz denince ilk akla gelen içeceklerden biri olan kokteyller, yazı son gününde dahi harika yaşamanız için hazır! 2018 yılından bu yana İstanbul ve İzmir’de gerçekleşen Cocktail Festival, kokteyl severler için 31 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’ta! Usta mekanların imza içeceklerini tadacağınız bu festivali kaçırmayın! Festival demek aynı zamanda bol bol müzik demek. Festivalde kimler yok ki! Büyük Ev Ablukada, Son Feci Bisiklet, Nova Norda, Nilipek, Can Ozan, Jamie S. siz kokteylinizi yudumlarken kulaklarınızın pasını silmek için sahnede olacaklar!

31 Ağustos Cumartesi: Istanbul Cocktail Festival, Saat: 14.00, KüçükÇiftlik Park

Öne çıkan etkinlikler İstanbul Ağustos 2019 Cocktail Festival