https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/11/dunyadan-sokak-muzisyenleri_543534.jpg

Muhteşem Yetenekleri İle Dünyadan 10 Sokak Müzisyeni Metroya binerken, sokakta yürürken, kafede otururken. Mekanı bir anda müzik dolu bir şölene dönüştüren, bambaşka bir atmosfer yaratan sokak müzisyenleri!

Sokak müzisyenleri… Dilin tükendiği anda müzik başlar. Hiç anlaşamayan ya da birbirini hiç tanımayan insanlar bir bakmışsınız bir şarkıda gülümseyerek şarkı söylüyorlar. Müziğin sokağa taştığı ve bizi başka diyarlara götürecek bu yazımızda sizin için en yetenekli on sokak müzisyenini derledik.

Dünyadan Sokak Müzisyenleri

 

 

Roger Ridley

Roger Ridley “Playing For Change” için çalıp söylüyor, şarkı söylerken dinleyenleri tek kelimeyle büyülüyor. Bunu ona takılan isimden de anlayabilirsiniz. Şarkı söylerken ona Tanrının sesi diyorlar. En iyi performansı ise Stand By Me olarak kabul ediliyor, fakat bunu günde yalnız bir kez söylüyormuş…

All About Bride

 

 

Morf

Bugüne kadar, Morf çevrimiçi ve çevrimdışı olarak 100.000.000’den fazla kişi tarafından izlendi. Morf’u özel yapan şey değişik tarzı. Gitarı dışında sesini de bir enstrüman olarak kullanan Morf, kendisini izleyenleri tek kelimeyle büyülüyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Etkinliklerinize İlham Olacak Ünlülerin Sahne Şovları

 

 

Martha Paton

Martha’nın sesini duyduğunuz zaman adeta donup kalırsınız. Melek gibi bir ses ve inanılmaz yetenekli eller… Söylediği Be Good şarkısını da kendisi yazmış!

All About Bride

 

 

Harry Marshall

Harry ve gitar, gitar ve Harry… Gitarı onun ruhunun, bedeninin bir parçası adeta. Harry şarkı söylemeye başladığında hemen bir kalabalık oluşuyor. Harry bir röportajında, dinleyicilerinin yüzlerindeki neşeli ve hüzünlü ifadeleri görmek için şarkı söylediğini belirtmiş.

 

 

Cam Nicholson

Cam çok özel bir şekilde sergiliyor sanatını. Tek başına adeta bir orkestra olmasının yanında kemanını alternatif çalma stilleriyle de kullanıyor. Bu şahane sokak müzisyeninin taklitçilerinden sakının!

 

 

Murdo Mitchell

Küçüklüğünden beri müzik aşkıyla yanıp tutuşan Murdo , küçükken X Factor adlı yarışmaya bile katılmış! Büyüleyici sesine bakılırsa dünyaya müzik yapmak için gelmiş.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Kına Gecesi Gelenekleri Hakkında Her Şey

 

 

Joan Rovira

Joan sokakta şarkı söylerken şarkıya seyircileri de katıyor. O şarkı söylerken etraftakiler de çok eğleniyorlar, ne olsa deneyimli bir sokak müzisyeni. Black or White şarkısını seslendirirken büyüleyici bir atmosfer oluşturmuş ve bu atmosfere dinleyicileri hatta ekran başındaki bizleri de katıyor.

 

 

Tristan Mackay

Karşınızda bir müthiş gitarist daha! Tristan’ı dinlerken hayallere dalmamak mümkün değil. Pürüzsüz sesini dinlerken adeta kendinizden geçiyorsunuz…

 

 

Bryson Andres

Sokakta keman çalan birisini görseniz ne yaparsınız? Bizden tavsiye; eğer Bryson‘a rastlarsanız sadece gözlerinizi kapayın ve kendinizi müziğe bırakın…

 

 

Gordo Drummer

Sokakta boş kovalarla ya da çeşitli kutularla ritim tutan sokak müzisyenleri görmüşsünüzdür. Gordo ise tam anlamıyla sıra dışı! Boya kutuları, plastik kovalar onun enstrümanları…

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Sevgililer Günü İçin Harika Hediye Önerileri
Paylaş

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *