https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2018/11/minimalist-etkinlikler_355.jpg

Minimalizm Aşkına! | Minimalist Etkinlik Fikirleri Minimalizmi yeniden düşünmeye ne dersiniz? Yaşamı sadeleştirmek, düşünceyi sadeleştirmekten geçer. Minimal etkinlikleriniz için ipuçlarını keşfedin!

Minimalizmde işin özü, yeteri kadar obje kullanımı, yalın renkler, basit tekrarlar… “Ancak böyle formüller içeriği zayıflatıyor ve taklit üretiyor.” diye düşünebilirsiniz. Minimalist tasarımlar oluşturmak istiyor, fakat yeni çıkışlar bulamıyorsanız arkanıza yaslanın ve kocaman bir nefes alın. Çünkü sizi ufak bir yolculuğa çıkartacağız. Etkinliklerinizde minimal çizgiler oluşturmanıza yardımcı olacak ipuçlarını sizler için derledik!

Minimal desenler

 

 

Minimalizm, karmaşık yaşam ve kariyer koşullarının bunalımından çıkabilmek için bir çözüm mü bilinmez ama sade ve yeni bakış açıları üretmek için harika bir kaynak. Bunun için de kalıp cümlelerden sıyrılıp minimalizmin özüne, kaynağına dönüp yeniden bakmak iyi bir fikir olabilir.

Minimal desenler

 

 

20. Yüzyıl modern sanatı içinde doğan, 1960’lı yıllarda Amerikalı bir grup heykel sanatçısı ve düşünür tarafından tanınırlığı artırılan minimalizmin temelindeki düşünceler antik çağlara kadar uzanıyor. Aristo’nun şu sözü bugün sizin de tasarım ve mekan oluşturma anlayışınızın temel ekseni olabilir mesela: “Bir bütün fark edilmeyecek kadar küçük, kavranamayacak kadar büyük olmamalı…” Ortaçağ’da Ockhamlı William ‘fazlalıktan uzaklaşma’yı önerir ve problem çözümlerinde en anlaşılır çözümün sunulması olarak kendi formülünü ortaya koyar. Minimalizmin köklerinde doğunun da izleri var kuşkusuz. Zen Budizmi’nin altın ilkesi insanın gereksiz şeylerden arınmasıdır.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Hint Düğünü Nedir, Nasıl Yapılır? A'dan Z'ye Hint Düğünleri

Minimal desenler

 

 

Yani anlayacağınız her şey fazlalıklardan sıyrılmak üzerine. Bu düşünce biçimini etkinliklerinize yansıtmak için minimal etkinliklerle şekillenmiş yeni bakış açılarını kurcalamak gerekiyor. Nereden mi başlıyoruz? Minimalizm denilince ilk akla gelen renkten!

Minimal etkinliklerin atası beyaz

 

 

Beyazım, beyazsın, beyaz!

Sadeliği temsil eden nihai renk şüphesiz ki beyaz. “Beyaz bir renk midir?” tartışmalarını kenara bırakarak beyazın saf benliğine odaklanalım, asıl olayımız da bu değil mi? Beyaz, minimalist bakış açısını oluşturmakta hayli iyi bir seçenek. Beyazın tonlarıyla bir kompozisyon yaratabilir, bu kompozisyon sayesinde zihinlerde berrak bir görüntü oluşturabilirsiniz. Farklı materyallerden oluşturacağınız beyaz dekorlar etkinliğe bambaşka bir hava katabilir. Minimal bir etki için beyaz olmazsa olmaz değil tabi, nasıl mı?

Minimal etkinlikler

 

Az ve öz renk

Beyaz yerine başka renkler kullanmak istiyorsanız bunun için tek bir renge odaklanarak onun benzer tonlarından bir atmosfer yaratmak işinizi görecektir. Seçtiğiniz renkler ister sıcak, ister soğuk tonlarda olsun, elinizi korkak alıştırdığınız sürece istediğiniz sonuca ulaşacaksınız.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  İstanbul'un En Gözde Otellerinin Yılbaşı Dekorları

Minimal davetler son yıllarda oldukça moda olmuş durumda

 

 

Minimal Objeler

Son zamanlarda oldukça moda olan sade ve şık objeler, minimal bir etkinlik için altın anahtar! ‘Özenilmiş sadelik’ anlayışını misafirlerinize yansıtmanın en iyi yolu, son derece şık çizgileri olan ama aynı zamanda oldukça sade objeler kullanmak.

Minimal objeler ile minimal etkinlik havası yaratabilirsiniz

 

 

Origami gücü adına!

Origami objeler, biçimsel kıvrımları ve genel görüntüsü ile minimal etkinlikler için hayli iyi bir seçenek. Günümüzde kağıt dışında farklı materyallerle de yapılan origami sanatı, katlamanın ötesine geçmiş durumda! Artık origami görüntüsü veren objelerle de sık sık karşılaşır olduk.

Origami sanatından oluşturulan inanılmaz tasarımlar Origami sanatından oluşturulan inanılmaz tasarımlar Origami sanatından oluşturulan inanılmaz tasarımlar Origami sanatı minimal tasarımlara ilham oluyor Origami sanatıyla oluşturulan fil lambalar