https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/03/kurumsal-ramazan-etkinlikleri-icin-sov-onerileri_654645.jpg

Kurumsal Ramazan Etkinlikleriniz İçin Farklı Şov Önerileri Geçmişten günümüze süren ramazan eğlenceleri, bugünün kurumsal etkinliklerinde karşımıza çıkıyor. Ramazan etkinlikleriniz için sıra dışı şovları derledik!

Ramazan, kültür yolculuğumuzda geçmişten bugüne uzanan bir köprü. Padişah şenliklerinden mahalle etkinliklerine, iftar çadırlarından görkemli konak sahurlarına kadar çok çeşitli, renkli parçalardan oluşuyor. Loncaların verdikleri iftar geleneği bugünün kurumsal iftar etkinliklerinde sürdürülüyor. Kurum kimliği ve kurum içi aidiyetin geliştirilmesi için aynı sofrada, aynı etkinlikte bir araya gelmek kuşkusuz harika bir fırsat ve genelde firmalar bu fırsatı değerlendirmek istiyorlar.

 

Ramazan denilince akla ilk gelen elbette iftar yemekleri. Farklı davetli grupları için farklı iftar programlarının düzenlenmesi ise farklı menü seçenekleri, dolayısıyla da farklı iftar eğlenceleri geliştirmeyi gerektiriyor. Böyle olunca kurumsal etkinlik çerçevesinde planlanan Ramazan eğlenceleri için daha bütünlüklü ve geniş seçenekli düşünmek zorunlu. Sparkle Entertainment & Design hem alışılmış, gözlerin aradığı ramazan etkinlikleri için geniş bir yelpaze sunuyor, hem de yepyeni ve farklı etkinlikler tasarlayarak göz kamaştırıcı alternatifler oluşturuyor.

 

Sparkle Entertainment & Design geçmişle bugünü, gelenekle moderni buluşturan şovlar yaratma fikriyle yola çıkmış. Sparkle’da her şov kendine özgü ve titiz bir anlayışla tarihin ipuçlarından bugüne getiriliyor. Tarihle dijitalleşmenin bir füzyonu da denebilir. Amaç böyle olunca Ramazan etkinlikleri için de iki temel seçenek beliriyor gösteri portföyünde: klasik Sparkle ramazan şovları ve alternatif gösteriler…

 

 

Klasik Sparkle Ramazan Şovları

Sema Gösterisi, Modern Fasıl, Cam Üfleme, Kaligrafi, Sokak Satıcıları gibi ramazan etkinliklerinin klasikleşmiş şovları elbette her zaman ilgi çekici. Minyatürlerdeki ayrıntılardan, tarihsel anlatılardan yola çıkılarak hazırlanan bu parça gösteriler ramazan etkinliklerinin vazgeçilmezi.

 

Sema Gösterisi

Sema Gösterisi, geleneksel bir dua ritüelinden çok daha fazlasıdır. Mevlana Celaleddin Rumi’nin, tüm insanlığı benimseme felsefesini; Tanrı, İnsan ve Dünya arasındaki ilişkiyi temsil eder.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Centilmenlere Özel Dünyanın En Pahalı 5 Saati

 

Geleneksel Fasıl Kızlar

Fasıl kızlar, geleneksel Türk enstrümanları ile saray müziği örnekleri icra eden özel bir orkestradır. Repertuarları isteğe bağlı olarak enstrümantal ağırlıklıdır ve gecenin konseptine paralel dönem dekorasyonu ile hazırlanmış özel köşelerinde eserlerini icra edebilirler.

 

Cam Üfleme

Tarihin en eski sanatlarından biri olan cam üfleme sanatı ile konuklarınıza özel armağanlar yapılabilir, etkinlikleriniz için anılar oluşturulabilir. Alanında profesyonel yetenekli sanatçılarımız ile etkinliğinize özel tasarımlar hazırlamak da mümkün.

 

Kaligrafi Sanatçısı

Uzak Doğu’dan Asya’ya ve daha sonra da günümüze taşınan ve çağımızın en estetik yazı birimi olarak nitelendireceğimiz kaligrafi, kaligrafi sanatçısı tarafından yapılır. Yazının sanata dönüştüğü bu el sanatıyla davetlilerinizin isimleri etkinlik sırasında özel logonuzun bulunduğu işlemeli kağıtlara yazılmaktadır.

 

Sokak Satıcıları

Geleneksel kıyafetleriyle geçmişi günümüze taşıyan sokak satıcıları; lokumlardan kağıt helvalara, leblebilerden kandil simitlerine kadar zengin yiyecek menüleriyle davetlilerinizin damaklarını şenlendirecekler. Yiyecek menüsü isteğiniz doğrultusunda düzenlenip, konseptinize uygun hale getirilebilir.

 

 

 

Sparkle Alternatif Ramazan Gösterileri

Sparkle Entertainment tarafından özel olarak üretilen gösterilerse daha çok geleneğin modern bir yorumu olarak sunuluyor. Osmanlı Tahta Bacaklar, Salıncakta Hürrem Sultan, Heykel Müzisyen – Hürrem Sultan, Kum Sanatçısı gibi alternatif gösteriler ile bambaşka bir estetik sergiliyor…

 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  İlham Verici 10 TEDx Konuşması

Osmanlı Tahta Bacaklar

Tahta bacaklar olarak bilinen bu gösterinin geçmişi aslında Osmanlı şenliklerine dayanıyor. Sparkle’ın bu gösteriyi farklı kostüm seçenekleri ile gelenek esintilerini taşıyan modern bir görünüme kavuşturduğunu, ramazan etkinliklerine müthiş bir renk kattığını belirtmek gerek.

 

Salıncakta Hürrem Sultan

Osmanlı hanedanının bazı kadınlarının ünü tüm zamanların ötesine geçmiştir. Hürrem Sultan gibi… Hürrem’in müziğe düşkünlüğünden yola çıkılarak yaratılan bu şovda ramazan etkinliklerinin olmazsa olması dingin fasıl müziğinin bir fon olması hedefleniyor.

 

Heykel Müzisyen – Hürrem Sultan

Hürrem Sultan’dan uzaklaşabilmek mümkün değil. Sanat yaratmasının yanında Hürrem’in bizzat kendisinin de bir sanat objesine dönüşmesi düşünülmüş bu dört metreye yaklaşan sunumda. Bu gösterinin atmosferi belirleyen büyüleyici bir şov olduğu vurgulamalı… Unutulmayacak bir ramazan etkinliği için…

 

Kum Sanatçısı

Kum sanatı uzak doğudan Ege, Marmara kıyılarına kadar uzanan bir yolculuğun hikayesidir. Ramazan etkinliklerinin izlence bölümleri için etkileyici, yaratıcı bir alternatif gösteri.