https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2017/08/retro-gecesi-3-1-1280x853.jpg

Kurumsal Organizasyonlarınızı Eğlenceli Hale Getirecek Alternatiflerden Retro Akımı İle Tanışın! Retro Akımı ile kurumsal konsept etkinliklerinizde misafirlerinize nasıl bir atmosfer sunacağınızı gelin birlikte keşfedelim!

Kurumsal organizasyonlar çoğumuz için sıkıcı ve zorunlu etkinliklere dönüşmüş durumda. Bir çok firma, konferans ve tanıtım aralarında eğlenceli aktiviteler düzenleyerek etkinlik gününü eğlenceli hale getirmeye çalışıyor. Ancak yapacağınız akıllıca bir planlama ile, yalnızca molalarınızı değil tüm organizasyonunuzu eğlenceli hale getirebilirsiniz!

 

 

Kurumsal organizasyonlarınızı eğlenceli hale getirmenin kolay ve planlaması rahat seçeneği bir ‘tema’ belirlemek. Temaya karar verdikten sonra etkinliğinizde uyum yakalayabilmeniz için temanın olmazsa olmazlarını belirleyerek, kurumsal organizasyonunuzun temel yapılanması ile harmanlamanız yeterli.

 

 

Peki ya etkinliğinize uygun hangi temayı seçeceksiniz? Gelin, kurumsal organizasyonlarınızın tamamını daha yaratıcı ve eğlenceli hale getirmenizi sağlayacak temalardan birine göz atalım: Retro!

 

 

Retro, geçmişin kültür ve birikiminden ilham alarak günümüzü şekillendiren bir akım. Giyim kuşamdan dekorasyona kadar günümüzün kalıplaşmış etkinliklerinden farklı, ilham verici bir şeyler istiyorsanız doğru yerdesiniz. Retro teması sayesinde geçmişte nostaljik bir yolculuk yapabilir, kurumsal organizasyonlarınıza yeni bir soluk katabilirsiniz…

      

 

 

Kurumsal organizasyonlarınızda retro havasını yakalamak istiyorsanız işe kullanacağınız alanın tasarlanmasından başlamanız gerekiyor

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Her Sokağı Tarih Kokan, Moda ve Sanatın Kenti: Milano

 

 

Alanda kullanacağınız dekorların birbirleri ile uyumlu olması oldukça önemli. 1950- 1980 yılları arasında kullanılmış dekorasyonlar ile retro temasını yakalamanız mümkün. Renkli ve parlak motifler retro temasının mihenk taşlarıdır. Ayrıca patchwork kanepe modelleri ile bu akımı günümüze taşıyabilirsiniz.

 

 

Eski deriler, antika eşyalar ve parlak ışıklar! Kurumsal organizasyon alanlarınızda bu tür eşya ve aksesuarlar ile retro havasını yakalamanız mümkün.

 

 

Kurumsal organizasyonlarınızın gala gecelerindeki masalarınızı yine retro temasına uygun tasarlayabilirsiniz. Aisha Wedding tarafından tasarlanan bu masa düzeni, disco toplarının ve plakların sentezinden oluşuyor. Etrafını ise turuncu güllerle donatarak retro temasını masanın merkezinde net şekilde hissettirmeyi amaçlamışlar.

 

 

Masaya arkadan baktığınızda disco topunun konumlandırmasını daha net görüyorsunuz. “Eh, disco topu dediğin ışıldamalı!” demiş olacaklar ki, Aisha Wedding bu düşünceye basit ama etkili bir çözüm bulmuş. Etrafını ufak mumlarla döşeyerek hem abartısız hem de yaratıcı bir iş ortaya çıkarmış! Çalışanlarınızın ve misafirlerinizin organizasyonunuzun her anında retro havasını koklamasını sağlayacak bu ayrıntıları gözden kaçırmayın.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Yılbaşı Makyajınıza Bambaşka Bir Boyut Katacak 10 Makyaj Ürünü Önerisi

 

 

Unutulmaz film yıldızlarını fotoblok‘larını, kurumsal organizasyon alanınızda sergileyebilirsiniz. Dekorunuz ile birlikte bir bütün oluşturacaklar!

        

 

 

Kurumsal organizasyonlarınızda müzik olmazsa olmazlardan… Jazz müzik esintileri ile çalışanlarınızın ve misafirlerinizin kulaklarını doyurun!

 

 

Kurumsal organizasyonunuzda kullanacağınız hostesler ile de retro havasını yakalayabilirsiniz. Renkli çoraplar, hafif kabarık saçlar ve kibar elbiseler istediğinizi yakalamanızı sağlayabilir.

     

 

 

Kurumsal organizasyon demek, molalarda eğlenceli aktiviteler demek! Etkinliğinizin tümüne yaydığınız retro temasını eğlenceli oyunlara da yansıtabilirsiniz. Nasıl mı? Modern konsollara arcade oyunlar ekleyerek! Retro temasını doyasıya hissetmenizi sağlayacağı kesin!

      

 

 

Retro teması, kurumsal etkinlikleriniz için oldukça fark yaratacak bir alternatif. Siz de tüm bu adımlardan ilham alarak farklı bir kurumsal etkinlik düzenleyebilirsiniz. Alkışınız bol olsun!