https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/12/kurumsal-etkinlikler-icin-oyunlar_1-1280x729.jpg

Kurumsal Etkinlikleriniz İçin En Farklı Oyunlar 20 Aralık Oyun Günü (Games Day)! Büyüklerin oyunlarından yola çıktık, kurumsal etkinliklerinizde gerçekleştirebileceğiniz oyunları ve yararlarını sıraladık!

Oyun denince yalnızca çocuklar akla gelmemeli! Gündelik hayatın stresinden uzaklaşmak, rahatlamak, eğlenmek yetişkinlerin de hakkı, öyle değil mi! İşte 20 Aralık Oyun Günü’nün (Games Day) çıkış noktası da bu. İngiliz oyun üretimi ve perakende şirketi Games Workshop tarafından hayata geçirilen 20 Aralık Oyun Günü, 1975 yılından bu yana kutlanmakta. İlk Oyun Günü, 20 Aralık 1975 tarihinde Londra’da Seymour Hall’de gerçekleştirilirken ikinci Oyun Günü, 12 Şubat 1977 tarihinde, yine Londra’da, Chelsea Townhall’de kutlandı. Daha sonra da oyun severlerin benimsediği ve ABD’de de çok popüler bir gün haline geldi.

Kurumsal etkinlikler için oyunlar ve şovlar

 

 

Kurumsal Etkinliklerinizde Gerçekleştirebileceğiniz Oyunlar

Arkadaşlarla, aile üyeleriyle, meslektaşlarla oynanan türlü oyunlar var ki masa oyunları, kart oyunları, video oyunları gibi geniş bir skala mevcut. Biz 20 Aralık Oyun Günü’nde (Games Day), “kurumsal etkinliklerinizde gerçekleştirebileceğiniz oyunlar”ı ele alacağız. Motivasyonu yükseltmeyi amaçlayan, hem eğlenceli hem de takım çalışmasını ön plana çıkan bu etkinliklerde şirket çalışanları; keyifli bir deneyim yaşarken şirketin vizyon, misyon, kurumsal değerler gibi verilmek istenen mesajları da paylaşılıyor.

Kurumsal etkinlikler için oyunlar ve şovlar

Kurumsal iş oyunları”nı belli kategorilerde değerlendirmek gerek… Şöyle ki “takım oyunları”, şirket çalışanlarının üretken ve dinamik bir takıma dönüşebilmesini mümkün kılar. Genellikle iş ortamlarında karşılaşılabilecek problemler masaya yatırılır ve herkesin de çözüm üretmesi beklenir. Macera oyunları, takım oyunları içerisinde değerlendirilebilir. Öz güven, takıma güven, çalışanların sınırlarını keşfetmesi gibi olumlu etkileri söz konusudur. Kurumsal etkinlikleriniz için Pubstory de harika bir seçenek!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Çin Yeni Yılı Başlıyor! Çin Takvimi’ne Göre Burcunuzu Keşfedin

Kurumsal etkinlikler için oyunlar ve şovlar

Takım oyunlarında bir senaryo etrafında da oyunlar şekillendirilebilir. Bireysel katılımı artırmak, belirlenen konsept çerçevesinde eğitimleri daha keyifli hale getirmek hedeflenir.

 

 

Atölye Çalışmaları, Kreatif Etkinlikler

“Kurumsal etkinliklerinizde gerçekleştirebileceğiniz oyunlar”, atölye çalışmalarını da kapsar. Herhangi bir konuda workshop da düzenlenebilir veya yoga, ritm ve perküsyon gibi aktiviteler de atölye çalışmaları arasında sayılabilir. Sparkle Entertainment & Design ile ekibinize büyük bir sürpriz yaşatabileceğiniz Flash Mob Gösterileri, ortamın enerjisini bir anda yükseltebilir! Üstelik bu şovlara çalışanlarınızın da dahil olabileceğini unutmayın. Ekip için bir oyuna dönüşen bu profesyonel şovlar, kurumsal etkinlikleriniz için biçilmiş kaftan!

View this post on Instagram

Sparkle Entertainment olarak Four Seasons Sultanahmet'te Flash Mob Dans Gösterisi'yle misafirlerimize şok etkisi yarattık! Bunun gibi yüzlerce şovu etkinliklerinizde görmek ve fiyat teklifi almak için www.sparklebymarche.com adresini ziyaret edebilirsiniz. As Sparkle Entertainment, we have shocked our guests with the Flash Mob Dance Show at Four Seasons Sultanahmet! Here you may visit www.sparklebymarche.com to have the hundreds of shows in events and to get quotations. #egleniyormuyuz #sparklebymarche #sparkleentertainment #marcheevent #entertainment #event #performance #party #konseptparti #etkinlik #şov #sparkleşovlar #sahne #gösteri #eğlence #parti #show #flashmob #fourseasons #marche10yaşında

A post shared by Sparkle Entertainment & Design (@sparklebymarche) on

Kurumsal etkinliklerde gerçekleştirilebilecek oyunların amacı, çalışanların kreatif yanlarını geliştirmeye yönelik de olabilir. Bu oyunlar, açık ya da kapalı alanlarda organize edilebilir. Yaratıcılığı, çözüm odaklı düşünmeyi geliştirmeyi hedefleyen oyunlar, “kreatif” kategoride değerlendirilebilir. Ayrıca “keşfetmek” de eğlenceli aktiviteler arasındadır ki herhangi bir mekanda (Kapalıçarşı da olabilir, Balat gibi bir semt de olabilir), bakmak ile görmek arasında farkın algılanması amaçlanır. Örneğin; Kapalıçarşı’ya sayısız kez gitmiş olabilirsiniz ama ya keşfetmediğiniz yerleri, özel hikayeleri, tatları? Ayrıca takımların ortak bir hedefe ulaşmak için dayanışma içerisinde, engelleri aşmalarına yönelik “Orienteering” etkinlikleri için de Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı gibi tarihi alanlar ideal…

Sosyal sorumluluk projeleri de kurumsal iş oyunlarının bir parçası olabilir. Herhangi bir sosyal sorumluluk projesi seçilir ve takımların bu konuda “gönüllü” katkıları beklenir. İster çocuklarla ilgili olsun, ister yaşlılarla ilgili olsun ya da “çevre” ile ilgili sosyal sorumluluk projeleri belirlensin! Kurumsal iş oyunları böylece toplumsal açıdan da yarar sağlamış olur.

Kurumsal etkinlikler için oyunlar ve şovlar

 

 

Çok Sevilen Kurum İçi Oyunlar

Kurumsal etkinliklerinizde gerçekleştirebileceğiniz oyunlar”ın ana kategorilerini çizmeye çalıştık, çok sevilen örnekleri de sıralayalım:

 • Ritm Workshop Aktiviteleri / Vurmalı Çalgılar Atölyesi
 • Orienteering Hazine Avı Takım Ve Ekip Çalışması
 • Domino Etkisi Aktivite Oyunu
 • Çikolata Yapım Workshop’ı
 • Outdoor Şirket Eğitimleri
 • Trekking / Gezi Etkinlikleri
 • Piknik Oyunları
 • Gamification (Oyunlaştırma; oyun mekaniklerinin oyun-dışı alanlarda, motivasyonu artırmak ve kullanıcıları problem çözmeye teşvik etmek için kullanılması)
 • Outdoor Eğitim Videoları
 • Takım Çalışması Tanışma Oyunları
 • Mobil Oyunlar

Kurumsal etkinlikler için oyunlar ve şovlar

 

 

Her Oyun, Ekipler İçin Uygun Olmayabilir

20 Aralık Oyun Günü (Games Day), en keyifli özel günlerden biri ama oyun seçerken ekibin karakterlerini ve ekip yapısını düşünmekte de fayda olduğunu hatırlatıyoruz! Her oyun, ekip/ ekipler için uygun olmayabilir. Örneğin, takımdaki kişiler kazanma odaklı düşünen kişilerden kurulu ise oyunun eğlence ve beraberlik yanı da unutulabilir. Daha çok kazanma-kaybetme odaklı bir oyun da kurumsal etkinliklerinizin hedefinden sapmasına neden olabilir. Takımlar iyi tanınmalı, ekiplere uygun oyunlar seçilmelidir. Takım dinamiklerini yerleştirmek, çalışanların etkileşimini daha çok artırmak da oyunların sürekli hale getirilmesiyle mümkündür. Etkinliğinizin temasını da bu perspektifte tasarlamalısınız.

Kurumsal etkinlikler için oyunlar ve şovlar