https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/03/en-iyi-kitap-uygulamalari_2.jpg

Kitap Okumada Yeni Alışkanlıklar: Kitapseverler için 5 Mobil Uygulama Tüm alışkanlıklarımızın dijitale evrildiği günümüzde, kitaplarınızı dijitale taşımanız için 5 harika uygulamayı keşfedin!

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında; en rutin ve günlük alışkanlıklarımız bile dijitale evrilmeye başladı. Çoğunlukla hayatımızı kolaylaştırıp; genel iletişimimizi ve sosyal ağımızı güçlü tutan bu dijitalleşme hareketinden, edebiyat dünyasının da etkilendiğini görüyoruz. Çoğu kişi halen geleneksel kitap formunu tercih etse de dijital kitap platformları, sundukları avantajlar sayesinde bu alanda iddialı görünüyor. Kitap çeşitliliği ve bu kitaplara ulaşımın kolaylığı, kitapseverler arası oluşturulan sosyal ağ, düşük maliyet vs. gibi birçok özellik ile kullanıcılarına pratik ve keyifli bir deneyim vadeden uygulamaları sizler için derledik.

En iyi kitap uygulamaları

 

Bluefire Reader

Siz de okuduğunuz kitaptan alıntılar yapmayı ve okuma sırasında not almayı sevenlerdenseniz; kitaptan kopmadan bilmediğiniz kelimelerin anlamlarına ulaşmanın büyük kolaylık olduğunu düşünüyorsanız; tam size göre bir önerimiz var. “Bluefire Reader” uygulaması sayesinde bütün bunları sadece bir “tık” ile saniyeler içinde yapabiliyor ve alıntılarınızı sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. Telefon veya tabletinize ücretli olarak indirebileceğiniz bu uygulamanın adresine ise aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Benim Festivalim 2018 Başlıyor! Sadece Gençler Girebilir!

IOS

Android

En iyi kitap uygulamaları

 

Goodreads: Book Reviews

Kitaplar çeşitliliği açısından çok geniş bir yelpaze sunan “Goodreads” uygulaması, aynı zamanda bir sosyal platform. Bu platform sayesinde kitapseverler, okudukları kitap üzerine eleştiri yapabiliyor; yorumlarını, başka kullanıcılarla tartışabiliyorlar. Bu alanda bir sosyalleşme alanı da yaratan uygulamada ek olarak, okunan kitapları kaydedebilme gibi özellikler de mevcut.

IOS

Android 

En iyi kitap uygulamaları

 

Yazar Takibi

Uygulama sayesinde kullanıcılar; sevdikleri yazarların tüm yazıları, makaleleri veya röportajlarına kolayca, tek bir sayfada ulaşabiliyorlar. Günlük köşe yazılarını takip edebiliyor ve arşiv yazılarına erişebiliyorlar. Ayrıca okuyucular, yazarların köşe yazılarına kendi yorumlarını ekleyebiliyorlar. Uygulamanın sağladığı avantajlardan biri de; gündüz ve gece modları seçilebilen kolay okuma modu sunması.

IOS 

Android 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Son Zamanların En İyi Müzik Videoları

En iyi kitap uygulamaları

 

Outread

Uygulama; internet siteleri, e-kitaplar ve dokümanlar üzerinden kullanıcıya hızlı okuma sağlamayı amaçlıyor. Uygulama, kullanıcıların yükledikleri okuma içeriğinde bazı cümle ve kelimelerin altını çizerek okuyucunun dikkatini doğru noktaya vermelerini sağlıyor. Okuyucunun göz hareketleriyle ekran akışı sağlanıyor ve hız ölçüm verileri belirleniyor. Bağlantı varken indirilen içeriklerin daha sonra okunabilmesini sağlayan çevrimdışı kullanma özelliği de bulunuyor.

IOS 

En iyi kitap uygulamaları

 

Kütüphanem

Listedeki son uygulama ise kitapları derlemeye yönelik. Çoğumuz kitaplıklarımızda kaybolan kitaplarımızı görmüyoruz bile. Bu uygulama sayesinde tüm kitaplar elektronik bir ortama kaydediliyor ve tüm arşiviniz elinizin altında oluyor. Kitaplar; barkod okutma yöntemi ile kolayca uygulamaya kaydedilebiliyor ve grup grup ayrılarak istenilen şekilde düzenlenebiliyorlar.

IOS 

Android 

En iyi kitap uygulamaları