https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/02/izmirdeki-en-iyi-kahve-mekanlari_12-1280x832.jpg

İzmir’in En Güzel Kahve Mekanları Kordon, Körfez, Alsancak, Karşıyaka. İzmir’in keyfini nerede çıkarmalı, İzmir’i nereden seyretmeli. İşte İzmir’in en özel kahve mekanları

Hiç öyle turistik, havalı mekanlar beklemeyin bu yazıda. İzmir’in tadını çıkarma peşinde olanlar, körfeze uzun uzun bakıp düşünmek isteyenler, kahvesini bitirmek için acelesi olmayanlar, kahvesi biter bitmez de Kordon’a koşacak olanlar okusun bu yazıyı. Yani bu yazı, İzmir’in tadını çıkarmak isteyenler için. Buyrun, İzmir’in en güzel kahve mekanları!

izmir kahve mekanları

 

Gözde bir mekan: Reyhan Pastanesi

Hangi Reyhan demeyin, elbette Alsancak Reyhan. İzmir’in kalbinin attığı yerde, Alsancak’ın merkezinde bir kahve söyleyip çevreyi izlemek için ideal. Hem yaz hem kış için harika bir mekan olmasının yanında özellikle pastalarının tadına doyulmaz. Beyaz İnci‘nin tadına bakmadan geçmeyin.

izmir kahve mekanları

izmir kahve mekanları

 

Tarihi Hisarönü’nde kumda kahve

Özellikle sıcak yaz günlerinde tarihi Hisarönü civarından geçen hiçbir İzmirli, kahvesini içmeden eve dönmez. İki eliniz kanda olsa o kumda kahve içilecek, dinlenilecek, sonra eve dönülecek. Lokum ikramını sakın kaçırmayın.

izmir kahve mekanları

izmir kahve mekanları

 

Kahve kruvasan diyorsan: Léone Patisserie & Boulangerie

Fuarın Lozan kapısına yakın mütevazı fakat şık bir kafedir kendisi. İtalya ya da Fransa alışkanlığı “bir kahve bir kruvasan” tutkunuz varsa sizin için tek adres Léone diyebiliriz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Bir Markanın Doğuşu: Givenchy

izmir kahve mekanları

izmir kahve mekanları

 

İzmir’in vazgeçilmezi: Pasaport Kahvesi

İzmir’in en vazgeçilmez kahve mekanlarından birisi tabii ki Pasaport Kahvehanesidir. Pasaport İskelesi‘ne yanaşan, uzaklaşan vapurları izleyerek, kent koşarken siz oturur kahvenizi içersiniz. Sabah erken veya akşam mesai çıkışı saatlerde…

izmir kahve mekanları

izmir kahve mekanları

 

İzmir’de bir gizli bahçe: Konak Öğretmenevi

Tamamen gözlerden uzak ve sadece en hakiki öz gerçek İzmirlilerin bildiği bir kahve mekanını açıklıyoruz: Konak Öğretmenevi. Kordon’un başlangıcındaki Bayramyeri’nden giriş yapabileceğiniz bu mekan, devasa fıstık çamlarının gölgesi altından gizlice İzmir’i seyretmek için mükemmeldir.

izmir kahve mekanları

izmir kahve mekanları

 

Kahve bahane, Tarihi Asansör şahane 

Körfeze olabilecek en geniş açıyla bakılan mekan Tarihi Asansör‘dür. Her İzmirli’nin o balkonda, arkada körfez manzarası ile bir fotoğrafı mutlaka vardır. Kahve mi? Kahve bu mekan için tamamen bahane. Yine de denir ki, İzmir’in en güzel kahve mekanlarından birisi Tarihi Asansör’dür.

izmir kahve mekanları

izmir kahve mekanları

 

Sevimli, samimi bir mekan: No 42

Alsancak’ın ara sokaklarında samimi kahve mekanları vardır. Eski Rum evlerini mekan tutan bu kafelerden birisi de No 42. Minik ve samimi bahçesi hem yaz hem de kış için çok keyifli.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Evlilik Hazırlığındaki Gelin Adaylarının Mutlaka Takip Etmesi Gereken 10 Instagram Hesabı

izmir kahve mekanları

izmir kahve mekanları

 

Starbucks – Alsancak

Her şehirde olduğu gibi İzmir’de de Starbucks elbette buluşma mekanı. En keyifli olanın ipucunu verelim: Talatpaşa ile Dr. Mustafa Bey caddelerinin kesiştiği noktada. En güzel saatlerinin akşam saatleri olduğunu unutmayın.

izmir kahve mekanları

 

Nirvana’ya giden yol Endorfin’den geçer: Hane – kahve çikolata

İstanbul’daki İstiklal Caddesi’nin bir eşi denilebilir Kıbrıs Şehitleri Caddesi için. Böyle hareketli bir bölgede sakin ve tadına doyulmaz çikolatalı tatlılar ve iyi bir kahveye kim hayır diyebilir? Hane, hızla hayran kitlesini arttıran bir çikolata kahve merkezi. Bir americano ve Endorfin günün her saatinde iyi gider. Fakat biraz fazla tatlı sevenler için ideal olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

izmir kahve mekanları

izmir kahve mekanları