https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/12/ucuncu-nesil-kahveciler_12.jpg

İstanbul’un En İyi Üçüncü Nesil Kahvecileri Dev kahve zincirlerine kafa tutuyorlar. Hızlı standart kahveler yerine özel harmanları, demleme stilleri, özgün mekanlarıyla en iyi üçüncü nesil kahveciler!

Hasır tabureli, thonet sandalyeli kafelerden dev kahve zincirlerine, yeni nesil kahvecilere kafe kültürü büyük değişim gösterdi. 18. yüzyılda Avrupa işçilerinin sabahları içine ekmek doğrayarak tükettiği kahve, 19. yüzyıl orta sınıfının soylu sınıfa kafa tuttuğu protest içeceği oldu. 20. yüzyılda kahve, çalışma ve modern yaşamın simgesi haline geldi. Kafe mi desek, cafe diye mi yazsak derken geldiğimiz nokta, Ethiopia Yirgacheffe sifon olsun sade…

üçüncü nesil kahveciler

 

 

Kahvesiyle öne çıkan bir marka: Coffee Sapiens

İşte, iki çılgın kahve tutkunu tarafından kurulan, isim aynı olsa da mekan tasarımı farklı olan harika bir üçüncü nesil kahveciDemleme yöntemleri ve ürünleriyle ilgili bilgi bilgilendirici sayfalarını öneririz. Ayrıca yöresel kahvelerden Ethiopya Magarrisa da gözden kaçmamalı. Ekleyelim, markalı tsihrt ve termosları da satışta. Cold brew meraklıları zaten Coffee Sapiens’i biliyor. Karaköy, Kanyon ve Hasköy civarındakilere duyurulur.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Mercedes Benz Fashion Week İstanbul Başlıyor!

üçüncü nesil kahveciler

üçüncü nesil kahveciler

 

 

Doğru söyleyin yeter. Adı: Kronotrop

Üçüncü nesil kahveciler arasında iddialı bir çıkışla kendisini tanımlıyor. Hoş, hangi üçüncü nesil kahveci iddialı değil ki… Ama Kronotrop (meraklıları doğru söylüyor, söyleyemeyenlere öğretiyor) “kahve meraklılarına gerçek kahveyi daha yakından tanıtmak” gibi bir amaçla yola çıkmış. Hem çekirdek hem kavurma dereceleri, hem de demleme yöntemleri konusundaki atölyeleri kahveye birazcık ilgi duyanları bile birer kahve tutkununa dönüştürüyor.

üçüncü nesil kahveciler

üçüncü nesil kahveciler

 

 

Tam bir kahve keyfi: Voi Coffee Co.

Kahve tutkusunu keyiften ayıramayanlar için üçüncü nesil kahvecilerden adres, Voi. Voi, tam bir keyif-mekan. Kadıköy ve Teşvikiye’den sonra Çeşme ve Alaçatı Voi’lerde kahve keyfini genişletiyor. Demleme workshop’ları için isminizi önceden yazdırmalısınız. Çekirdek almak isterseniz Costa Rica Tarrazu kahvede karamel ve meyvemsi tatları tercih edenler için ideal.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Intermittent Fasting (Aralıklı Açlık) Hakkında Her Şey

üçüncü nesil kahveciler

üçüncü nesil kahveciler

 

 

Kahve bahane eğitim şahane: Moc Coffee Roastery

Kahve Etiyopya’dan dünyaya yayıldı ama ne yayılmak, anlatmakla bitmez. Her kültür kendi yorumunu katarak kahveyi yeniden yarattı. Moc da kahveyi Avustralya usulü kavurup sunuyor. Sadece kavurmak değil, kahve sunumu da Moc Coffee için ayrı bir tutku. Yani bir yanda kahve, diğer yanda sunum stratejileri ve eğitimleri. Barista yolculuğunda olanlar, Barista Profesyonellik Eğitimini kaçırmasınlar.

üçüncü nesil kahveciler

 

 

Kahve kavurmaya adanmış bir üçüncü nesil kahveci: Coffee Department

Sunum ya da farklı demleme yöntemleri, hatta ‘kahvenin yanında ne iyi gider?’ sorusu üçüncü nesil kahvecilerin temel çıkış noktaları. Bunlar bir yana endüstriyel olmayan kaliteli butik çekirdekleri doğru derecelerde kavurmak bir yana. Coffee Department, üçüncü nesil kahvecilerden kendisini kahveyi iyi kavurmaya adamış bir marka. İster Balat’taki kavurmahane, ister Nişantaşı kahve evi, her ikisi de iyi kahve bulacağınız noktalar.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Wedding Planner’lar İçin Düğün Günleri Astrolojisi

üçüncü nesil kahveciler

üçüncü nesil kahveciler