https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/10/cadilar-bayrami-etkinlikleri-2019_54.jpg

İstanbul’da 2019 Cadılar Bayramı Etkinlikleri Ekimin son günleri Cadılar Bayramı etkinlikleriyle renkleniyor! Yaza veda, kışa merhaba demenin en eğlenceli ve ürkütücü yoluna davetlisiniz!

Cadılar Bayramı nereden çıkmış diye sorarsanız tek bir yanıt bulamazsınız. Bir kaynağa göre ilk izler, Romalıların tohum ve bereket tanrıçası için düzenledikleri festivale uzanıyor. Bir başka görüşe göre ise adres, yine Romalıların ölüler bayramı. Kaynağı ne olursa olsun Cadılar Bayramı’nın asıl amacı bu hayattan göçmüş olanları anmak, kaybettiklerimizle olan bağı korumak…

Cadılar Bayramı Etkinlikleri 2019

 

 

Cadılar Bayramı dört mevsim döngüsünün esas festivallerinden biri. Ayrıca Kelt inanışına göre Cadılar Bayramı gecesi, yani 31 Ekim’de, ruhlar yaşayanların dünyasına yolculuk yapıyor, insanlar da onları meydanlarda ateş yakıp karşılaşıyorlar. Kostüm ve maskeler sayesinde insanları tanıyamayan ruhlar barışçıl ziyaretlerini yapıp sabahın ışıklarıyla kendi dünyalarına dönüyorlar…

Cadılar Bayramı Etkinlikleri 2019

 

 

Amerika’da 20. yüzyıl başında, bizim buralara ise neredeyse beş on yıl önce popüler olmaya başlayan Cadılar Bayramı için pek çok etkinlik düzenleniyor. Maksat, yazı bitirip kışa neşeli, yepyeni bir enerjiyle başlamak. Kostümler, maskeler, dekorasyon ve aksesuarlar ile Cadılar Bayramı etkinlikleri 2019’un bu son döneminde heyecan uyandırıyor. İşte sizin için derlediğimiz en iyi cadılar bayramı etkinlikleri! 

Cadılar Bayramı Etkinlikleri 2019

 

 

Parti: Bloody Techno / DJ SAMA / %100 Studio – 26 Ekim, 23:00

Filistinli SAMA’yı artık pek çok kişi tanıyor. Kendi ürettiği elektronik ve techno tonlarıyla renklendirdiği parçaları çalıyor. Bir ‘ses tasarımcısı, prodüktör ve eğitmen’ olarak tanınan SAMA, erken bir Cadılar Bayramı etkinliği ile, 26 Ekim’de İstanbul’da.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Moda Haftası İlhamları: 2019 Yaz Trendleri

Bilet Fiyatı: 88 TL

Cadılar Bayramı Etkinlikleri 2019 Bloody Techno

 

 

Parti : Halloween Boo 3 / IF Performance Hall, Beşiktaş – 31 Ekim, 20:00

Hazır mısınız? Cadılar Bayramı etkinliklerinin vazgeçilmezi burada: korku tüneli. Kostüm ve makyaj hazırlığı yapmadan gelmek yasak, haberiniz olsun. Partinin sloganı size fikir versin: “cesaretin varsa en korkunç olmak için giyin!”

Bilet Fiyatı: 55 TL

Cadılar Bayramı Etkinlikleri 2019 IF Performance Hall

 

 

Atölye: Masterpiece– Halloween / Masterpiece Galata – 31 Ekim, 19:00

Masterpiece’i artık tanıyorsunuz. Tam 31 Ekim’de Cadılar Bayramı konulu bir resim üretmek bu geceye özel etkinliklere iyi bir başlangıç olabilir. Daha önce hiç resim yapmayanlar için bile inanılmaz bir deneyim garanti!

Bilet Fiyatı: 110 TL

Cadılar Bayramı Etkinlikleri 2019 Masterpiece

 

 

Parti: Hallowen Party / Swissotel The Bosphorus – 31 Ekim, 21.00

120 yıllık ahşap dağ evinde korku dolu bir geceye hazır mısınız? Swissotel’in bahçesinde gizemli olaylar yaşarken; Emre Yüksel, Efecan Yegusay ve Murat Tokuz’un performansları eşliğinde müziğe doyacaksınız!

Bilet Fiyatı: 115 TL

Cadılar Bayramı Etkinlikleri 2019 Swissotel Bosphorus

 

 

Parti: Pumpkin in the Forest Vo.2 / UNIQ Açıkhava – 01 Kasım, 20:00

Cadılar Bayramı etkinliklerine doyamadınız, haklısınız. İşte size bir after party: Pumpkin in the Forest. Partinin sloganı şöyle: hiç deneyimlemediğin kadar eğlenceli, hiç olmadığı kadar korkutucu! Bizce kaçırmayın…

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Düğün Hazırlıkları Hakkında Her Şey: All About Bride

Bilet Fiyatı: 80 TL

Cadılar Bayramı Etkinlikleri 2019 UNIQ Istanbul

 

 

Parti: King Presents: Halloween Night with Frankey & Sandrino / Klein Wal – 31 Ekim, 23.00

Klein Wal, bu sene ilk kez yeni yerinde, Berlin merkezli duo Frankey & Sandrino’nun inanılmaz prodüksiyonları ile İstanbul’un en etkileyici cadılar bayramı etkinliklerinden birini sunmaya hazırlanıyor. Gecenin lokal destekçileri ise Orkun Bozdemir, Enes Gül ve Cüneyt Öztürk!

Bilet Fiyatı: 80 TL

VIP: 350 TL

Cadılar Bayramı Etkinlikleri 2019 Klein Wal

 

 

Parti: Halloween Party / Dorock XL Kadıköy – 31 Ekim, 20.00

Korku, heyecan ve bol bol müzik Dorock XL Kadıköy’de! Özel sahne dekorları, her yerde dolaşan iskelet askerler, dans eden zombiler ve DJ performansları ile dolu harika bir gece geçirmek istiyorsanız, artık doğru adresi biliyorsunuz!

Bilet Fiyatı: 50 TL (Giriş + İçecek)

Cadılar Bayramı Etkinlikleri 2019 Dorock XL Kadıköy

 

 

Parti: Halloween / IF Performance Hall, Ataşehir – 31 Ekim, 22:30

Korku ve eğlencenin iç içe olduğu, makyaj ve kostümlerin yarıştığı bir karnaval, harika bir Cadılar Bayramı etkinliği… En iyi kostüm ödülü yanında, mekanda profesyonel makyözlerin de olduğunu belirtelim. Ataşehir civarı için en iyi etkinliklerden biri!

Bilet Fiyatı: 50 TL