https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/04/instagram-muzik-ozelligi-turkiye_17-1280x853.png

Instagram Müzik Özelliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler Bugün "Instagram müzik özelliği bulunduğunuz bölgede kullanılmıyor" uyarıları bir son buluyor. Instagram Müzik resmi olarak sınırlarımıza girmiş durumda!

Instagram story evreni, Snapchat’i tahtından etmekle kalmadı, Instagram’ın kendi post algoritmasını da sıfırdan değiştirmesine neden olacak kadar devasa bir güce ulaştı. Bu öylesine bir güçtü ki Instagram, kendi oluşturduğu yenilikler ile güncelliği yakalayamamaya başladı. Çareyi elbette kullanıcılarında buldu! İlk önce GIF özelliği sayesinde belirli kuralları yerine getiren her gif’i kendi bünyesine dahil etti ve kullanıcılar Instagram üzerinde kendi minik yaratıcılıklarını sergilemeye soyundu. GIF’lerin story kalitesini bu denli etkilemesi popülaritesini düşürdü ve Snapchat’in 3 boyutlu efektleri gündeme gelmeye başladı. Instagram’ın kendi 10 adet filtresine yalnızca ayda bir güncelleme geliyordu ve bu efektler milyonlarca kullanıcı için oldukça yetersizdi. Instagram çareyi yine kullanıcılarında buldu ve Instagram efektlere tasarımcıların efektlerini ekleme seçeneceğini başlattı. Bu yeni özellik Instagram’ı durdurulamaz yaptı ve bugün, TikTok dışında başka bir sosyal medyadan bahsetmez olduk. Instagram Müzik özelliğiyle yeni bir atağa kalktı ve nihayet bu özellik ülkemiz sınırlarında kullanılabilir durumda!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Apple WWDC 2018 Başladı! iOS 12 Ve Diğer Yazılım Geliştirmeleri Neler?

Instagram müzik özelliği nedir

 

Instagram Müzik Özelliği Nedir?

Instagram’da yabancı story’lerde devamlı karşımıza çıkan “Instagram müzik özelliği bulunduğunuz bölgede kullanılmıyor” uyarıları bir son buluyor çünkü resmi olarak bugün Instagram Müzik özelliği ülkemiz sınırları içerisinde kullanılabilir durumda! Instagram Müzik özelliği nedir? Gelin ayrıntılı şekilde inceleyelim.

Instagram müzik özelliği nedir

Instagram Müzik, temel olarak oluşturduğunuz story’lere müzik ekleyebilmenizi sağlayan bir özellik. Güzel tarafı şarkının full versiyonu sizlere sunuluyor ve şarkı içerisinden istediğiniz 15 saniyeyi hikayenize ekleyebiliyorsunuz.

Instagram müzik özelliği nedir

Instagram Müzik‘i kullandığınızda hikayenize şarkının akan sözlerini de eklemeniz mümkün! Instagram’ın klasik yazı fontlarıyla aynı şekilde tasarlanmış bu özellik sayesinde efektif hikayeler tasarlayabilirsiniz. Dilerseniz hiç yazı eklemeden de şarkılar ile hikaye oluşturabilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Sosyal Medya İmajınızı Arttıracak En İyi Mobil Uygulamalar

Instagram müzik özelliği nedir

Devamlı olarak yenilenen Instagram Müzik, neredeyse her hafta yeni çıkan şarkıları kendi bünyesine dahil ediyor. Bu özelliği açtığınızda kendi algoritmanıza ve arama geçmişinize özel öneriler sunuyor. Sağ kısma geçtiğinizde ise müzik türleri ve ruh halleri üzerinden şarkılar keşfedebilir, dilerseniz üst kısımdan istediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.

Instagram müzik özelliği nedir

Instagram müzik özelliği nedir

Hikayeyi paylaştığınızda kullanıcı adınızın altında şarkının adı çıkıyor ve takipçileriniz şarkıya tıklayarak full versiyonunu dinleyebiliyor. Artık “Bu şarkının adını öğrenebilir miyim acaba?” devri kapandı diyebiliriz.

Instagram müzik özelliği nedir