https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/11/haftanin-sanatcisi-madonna_54300.jpg

Haftanın Sanatçısı | Madonna 14’üncü stüdyo albümü Madame X ve albümün dünya turnesiyle konuşulan Madonna, şüphesiz gelmiş geçmiş en önemli pop ikonu! Madonna'yı a'dan z'ye keşfedin!

Ona “Haftanın Sanatçısı” dedik ama Madonna, bu yüzyıla damgasını vurmuş bir yıldız! 2019’da piyasaya çıkan 14’üncü stüdyo albümü Madame X’in ardından şimdi de dünya çapındaki büyük turla gündemde… Madame X, Madonna’nın 2015 yılında çıkan Rebel Heart’ta bu yana yayımladığı ilk stüdyo kaydı.

Madonna hakkında her şey

 

 

“Madame X Tour” Kuzey Amerika’dan Start Alıyor

ABD’li ünlü şarkıcı ve söz yazarı Madonna, albümüne neden Madame X adını verdiğini şöyle açıklıyor:

Madame X, gizli bir ajan; dünyayı dolaşan, kimlikten kimliğe bürünen, özgürlük için savaşan, karanlığa ışık getiren, o bir cha cha dansçısı, profesör, bakıcı, devlet başkanı, anne, çocuk, öğretmen, rahibe, şarkıcı, aziz, mahkum…”

Madonna hakkında her şey

 

 

Madame X Tour” programı ise Kuzey Amerika’da, 21 Ekim’de start aldı. Chicago, San Francisco, Las Vegas, Los Angeles, Boston, Philadelphia ve Miami’nin ardından Avrupa turnesi başlayacak. 22 Aralık 2019 tarihindeki Miami’deki konserden sonra sırada 12 Ocak 2020 tarihinde Lisbon var. Madonna, “Madame X Tour” kapsamında, 26 Ocak 2020’de Londra’da olacak ve 15 Şubat 2020’ye kadar da Londra’da hayranlarıyla buluşacak. Diğer durak, Paris. Madonna, 8 Mart 2020’ye kadar da Paris’te…

Madonna hakkında her şey

 

 

İlk Albümünün Çıkış Yılı, 1983

Bu yıl 15 Ağustos’ta 61. yaşını kutlayan “Pop’un Kraliçesi”nin ilk albümünün çıkış yılı, 1983. O yıllardan bugüne 300 milyonluk bir satış rekoruna ulaşan, 10 turne gerçekleştiren Madonna, “Albümü en çok satan kadın şarkıcı” olarak da Guinness Dünya Rekoru’nun sahibi.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Oscar Ödülleri 2020 Kazananlar

Madonna hakkında her şey

ABD’nin Michigan Eyaleti’ndeki Bay City şehrinde dünyaya gelen Madonna’nın gerçek adı Madonna Louise Ciccone. 7 çocuklu bir ailenin kızı. Çocukluk hayallerinde hep balerin olmak var! Rochester Adams Lisesi’nde amigo kızların lideri olan haşarı bir kız çocuğu…

Madonna hakkında her şey

1983 yılında ilk stüdyo albümü “Madonna” ile tanındı. 1984’te piyasaya çıkan “Like A Virgin”, en çok dinlenen beş şarkısından biri oldu. 28 kez Grammy Ödülü’ne aday gösterilen ve yedi kez de ödülü kazanan Madonna, 1998 yılındaki yedinci albümü “Ray Of Light” ile çıtayı yükseltti. 80’lerden bu yana liste başı olan çok sayıda albüm çıkaran “Pop’un Kraliçesi”nin Super Bowl’da da bir rekoru var. 2012 yılının Mart ayındaki Super Bowl performansını milyonlar izledi, Google’da Madonna’nın en çok arandığı yıl da 2012 oldu.

Madonna hakkında her şey

 

 

İki Evlilik Yaptı, Altı Çocuk Sahibi

En çok kazanan kadın şarkıcılar arasında başı çeken Madonna, iki evlilik yaptı. ABD’li usta oyuncu Sean Penn ile dört yıllık bir evliliğin ardından 1989 yılında boşandılar. Daha sonra yönetmen Guy Ritchie ile evlendi ve bu evliliği de sekiz yıl sürdü. Guy Ritchie ve Madonna, 2008 yılında boşandı.

Madonna hakkında her şey

Madonna, dördü evlatlık olmak üzere altı çocuk annesi. Madonna’nın Carlos Leon ile olan ilişkisinden 21 yaşındaki kızı Lourdes Maria ve Guy Ritchie ile olan evliliğinden 17 yaşındaki oğlu Rocco olmak üzere iki biyolojik çocuğu var. Ritchie ile evliyken 2006’da bir yaşındaki David Banda’yı, 2009 yılında da 2006 doğumlu Mercy James’i evlat edinen Madonna, 2017 yılında da Afrikalı Esther ve Stella Mwale adlı ikizleri evlat edindi.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  İstanbul'da 2018 Cadılar Bayramı Etkinlikleri

Madonna hakkında her şey

Oynadığı filmlerle de ses getirmeyi başardı, toplam 22 filmde rol aldı. Evita filmiyle “En İyi Kadın Oyuncu” dalında “Altın Küre Ödülü”nün sahibi oldu. Evita filmi ayrıca 69’uncu Oscar Ödülleri’nde de beş dalda adaydı.

Madonna hakkında her şey

 

 

30 Kitaba İmza Attı

Madonna’nın 30 kitabı olduğunu biliyor muydunuz? 1992’deki “Sex” kitabı, en çok ses getirenlerden biri oldu. Madonna bu kitapta cinsel fantazilerine de yer veriyordu. New York Times’ın en çok satan kitaplar listesine oturan bir diğer kitabı ise “The English Roses” (İngiliz Gülleri). “The Englis Roses”ın, çocuk kitabı olduğunu da ekleyelim.

Madonna sex kitabı

Müzik kariyerindeki müthiş başarısı kadar “IQ”su ile de gündem oldu, MadonnaMadonna, “En Dahi Ünlüler” listesinde olmayı hak ediyor çünkü IQ’su 140!

Madonna hakkında her şey

14’üncü stüdyo albümü Madame X’in ardından dünya çapındaki büyük turla gündemde olan Madonna’yı daha uzun yıllar dinleyeceğiz, seyredeceğiz, takip edeceğiz! Madame X’in yaşlanmaya niyeti yok, ne dersiniz?

Madonna hakkında her şey