https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/10/haftanin-etkinlikleri-malefiz_54-1280x720.jpg

Haftanın Etkinlikleri | 18-27 Ekim 2019 16. İstanbul Bienali, gösterime giren yeni filmler, sergiler, festivaller… Cadılar bayramı sezonu yaklaşırken haftanın etkinliklerini keşfedin!

Ekim ayının sonlarına yaklaşırken İstanbul’da gerçekleşen en iyi etkinlikleri sizler için derledik!

Halloween etkinlikleri

 

 

16. İstanbul Bienali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda, 14 Eylül 2019 tarihinde başlayan 16. İstanbul Bienali, 10 Kasım 2019 tarihinde sona eriyor. Yani hala vaktiniz var! Bienalin küratörü; Fransız küratör, yazar ve akademisyen Nicolas Bourriaud. 16. İstanbul Bienali’nin başlığı “Yedinci Kıta”. Japonya’dan Arjantin’e, ABD’den Polonya’ya, İran’dan Tayland’a dünyanın dört bir yanından 50’den fazla sanatçı ve sanatçı kolektifinin katıldığı bienalde, Türkiye’den de yedi sanatçı var. Tophane’de, 5 numaralı Antrepo binasında yer alan MSGSÜ İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Pera Müzesi ve Büyükada, 16. İstanbul Bienali’nin mekanları…

İstanbul bienali 2019 İstanbul bienali 2019

 

 

İstanbul Modern’de Korku & Fantastik Festivali

Korku & Fantastik Festivali, 17-27 Ekim 2019 tarihleri arasında, İstanbul Modern Sinema’da. Program, korku ve fantastik film türlerinden birçok filmi izleyiciyle buluşturuyor. Bu yıl ilk kez gösterilecek filmler arasında Denis Côté’nin Berlinale’de prömiyerini yapan Hayalet Kasaba Antolojisi ve Arjantinli yönetmen Marianı Llinás’ın çekimi on yıl süren filmi Çiçek var. İstanbul Modern Sinema’da 20. yılını dolduran Matrix için de özel bir gösterim yapılacak.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Özlenen Etkinlik One Love Festival Ne Zaman? One Love Festival 2019 Nerede?

Korku ve fantastik festivali

 

 

29. Akbank Caz Festivali 

Pozitif işbirliğiyle bu yıl 29. kez gerçekleşecek Akbank Caz Festivali, 17-27 Ekim 2019 tarihleri arasında 36 ayrı mekanda, 130’dan fazla yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlıyor. 29. Akbank Caz Festivali 11 gün boyunca; Ustalara Saygı, Avrupa’dan Caz, Cazda İngiliz Çıkartması, Civardakiler, Festivale Özel, Caz ve Ötesi, Caz Odada ve Caz Saati’nden oluşan sekiz ana temanın yanında; Liselerde Caz, Kampüste Caz ve Atölyeler ile toplam 11 kategoride caz severlerin buluşma noktası olacak.

Akbank caz fesivali

 

 

Haftanın Filmleri: Cem Yılmaz’dan Karakomik Filmler 2

18 Ekim 2019 tarihi itibariyle gösterime girecek filmler hayli iddialı! Cem Yılmaz’ın iki film birden film projesi “Karakomik Filmler 2”, Kaçamak ve 2 Arada adında iki yapımdan oluşuyor. “Kaçamak” eşlerine yalan söyleyip lüks bir otelde bir hafta sonu geçirmeye planlayan erkeklerin bulundukları yerin yakınına dünya dışı yaratıkların iniş yapması ile karışan minik tatillerini konu alırken, “2 Arada” ise arabalı vapurda çalışan Metin adlı karakterin hikayesine odaklanıyor. Haftanın diğer filmleri şöyle: Malefiz: Kötülüğün Gücü, Vahşet Oteli, Karışma Bende, Oray, Viking Kuşatması, En Uzun Gece.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Yeni Nesil Dahi: Billie Eilish Kimdir?

Karakomik filmler Malefiz kötülüğün gücü

 

 

Kadın Komedyenler, Zorlu PSM’de

Çok da Fifi; Aslı Akbay, Deniz Özturhan, Hande Yögen, Meltem Parlak ve Şirincan Çakıroğlu’ndan oluşan bir komedyen ekibi. Amaçlarını şöyle özetliyorlar: Kadınların ortak dertlerini dertlenmeden sahneye taşımak. 22 Ekim 2019 gününde Zorlu PSM çatısı altındaki Touché’de izleyici karşısına çıkıyorlar. Adana’dan Berline’e, pek çok şehirde iki yüzden fazla performans sergileyen Çok da Fifi’nin enfes performansını kaçırmayın!

Zorlu kadınlar stand up

 

 

Cadılar Bayramı Etkinlikleri

Ekim demek cadılar sezonu demek! Halloween’e az bir zaman kalmışken nereye gideceğinize henüz karar vermediyseniz sizi şuraya alalım…

Halloween etkinlikleri