https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/11/haftanin-etkinlikleri-kasim-aralik_9065-1280x720.jpg

Haftanın Etkinlikleri | 25 Kasım – 2 Aralık 2019 Vizyona giren filmler, sergiler, konserler, tiyatro oyunları… 25 Kasım’dan 2 Aralık'a kadar ajandanıza bu etkinlikleri mutlaka ekleyin!

Haftanın Etkinlikleri Kasım ve Aralık

 

 

Haftanın Filmleri

Haftanın önemli filmlerinden biri; James Mangold’un yönettiği, Matt Damon, Christian Bale, Caitriona Balfe’nin rol aldığı Asfaltın Kralları. 1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesini konu alan Asfaltın Kralları’nı kaçırmayın!

Levan Akin’in yönettiği romantik/dram türündeki Ve Sonra Dans Ettik; Fuat Yılmaz’ın yönettiği korku filmi Gece Gelenler; Pelin Esmer’in yönettiği belgesel Kraliçe Lear; orkestra şefi olmayı hayal eden genç bir kadının yaşamına odaklanan, Maria Peters’ın yönettiği Bir Kadının Zaferi ile animasyon Ayı Kardeşler: Zamanda Yolculuk, vizyonda yerini koruyan diğer filmleri.

Türkiye’de en çok beklenen bir diğer film: “Naim: Cep Herkülü”. Yönetmenliğini Özer Feyzioğlu’nun üstlendiği filmde, başrollerde Hayat Van Eck (Naim Süleymanoğlu), Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk var. Biyografik/ belgesel türündeki “Naim: Cep Herkülü”, ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini konu alıyor. İlk Dünya Rekoru’na imza attığında 15 yaşında olan, spor kariyerine yedi Dünya Rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı üç Olimpiyat Altın Madalyası, altı Avrupa Şampiyonluğu ile yedi tane Dünya Şampiyonluğu ve daha nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu’nun hayatı… Süleymanoğlu’na filmde Hayat Van Eck hayat veriyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Etkinlik Takvimi | Şubat 2020

Usta yönetmen Ken Loach’ın imzasını taşıyan “Üzgünüz, Size Ulaşamadık”, bu hafta vizyona giren diğer başarılı bir film. Oyuncular; Kris Hitchen, Debbie Honeywood ve Rhys Stone. “Sorry, We Missed You/ Üzgünüz, Size Ulaşamadık”, mali krizle baş etmeye çalışan bir ailenin hikayesi… Mike Flanagan’ın yönettiği, gerilim/ fantastik türündeki Doktor Uyku; gerilim filmi, Birol Kurt’un yönettiği Deney; Jeremy Clapin’in yönettiği Bedenimi Kaybettim (animasyon) ile Kadir Genç’in yönettiği bir diğer gerilim İstasyon, bu hafta gösterime giren diğer yapımlar.

 

 

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde “Sen Söyle” Sergisi

6 Eylül’de başlayan ve 2 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecek önemli bir sergi: “Canan Tolon: Sen Söyle”. İstanbul Modern’in düzenlediği “Sen Söyle” adlı sergi, Canan Tolon’un 80’li yıllardan günümüze uzanan sanatsal birikiminden bir kesit… “Sen Söyle”, Canan Tolon’un çizimden fotoğrafa, resimden yerleştirmeye uzanan, kendine özgü ifade ve teknik arayışını görünür kılan bir sergi. İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde!

Haftanın Etkinlikleri Kasım ve Aralık Haftanın Etkinlikleri Kasım ve Aralık

 

 

Sınırlı Sayıda İzleyiciye Sergilenen Bir Oyun: Kadar

Kadar, 1 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek mekana dayalı bir oyun. 2016 yılında Zinnure Türe tarafından kurulan ve disiplinler arası üretim yapmayı hedefleyen Proje Difüzyon & Yoğunluk, seyirci ile Bomonti sokaklarını gezdikleri “Sarı Güzergah”tan sonra yine şimdi de mekana dayalı bir oyunla karşımızda. “Kral Lear”dan esinlenerek yaratılan eser, Kuzguncuk İskelesi’nde sınırlı sayıda izleyiciye sergileniyor. Oyun yer yer ayakta dolaşarak izleniyor ve mekan, merdiven çıkıp-inmeyi gerektiriyor. Performansı, ışığı ve sesi, mekanın bileşenleri olarak deneyimlemek isteyenler “Kadar” için Kuzguncuk Çarşı Caddesi’ndeki Türkiye Tasarım Vakfı’na gidebilir!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Paris'te İç Tasarım Trendlerini Belirleyen Fuar: Maison&Objet 2018

Haftanın Etkinlikleri Kasım ve Aralık

 

 

Gómez-Egaña’nın Zilberman Gallery’deki Yeni Sergisi: Islands

8 Aralık 2019 tarihine kadar İstiklal Caddesi’nde yer alan Zilberman Gallery’de bir sergi var. Pedro Gómez-Egaña, eserlerinde kültür ve teknoloji arasındaki ilişkileri ve gerilimleri araştıran bir sanatçı… Gómez-Egaña’nın Zilberman Gallery’deki yeni sergisi Islands ise sanatçının mahrem ve kırılgan yaşam alanları üzerine devam eden araştırmasının en güncel aşaması. Keşfedin!

Haftanın Etkinlikleri Kasım ve Aralık Haftanın Etkinlikleri Kasım ve Aralık