https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/03/gulcin-erdir-onerileri_1-1280x847.jpg

Gülçin Erdir’in Önerileri: Konmari, Spor ve Dizi Evde geçirdiğimiz günler için Gülçin Erdir'in tavsiye ettiği konmari yöntemi, spor aktiviteleri ve dizi önerileri!

Herkese selam! Umarım herkes iyidir. Ben Gülçin Erdir. Havacılık Yönetimi mezunuyum, 24 yaşındayım. İstanbul’da yaşıyorum ve sizler gibi gündemi ben de çok yakından takip ediyorum. Bu kritik günlerde zorunda olmadıkça evden çıkmıyorum. Çıkmam gerektiğinde de tüm önlemleri alıp, işimi halledip eve hemen geri dönüyorum. Her şey şu an hayatımızı, modumuzu negatife sürüklüyor gibi olsa da, bu negatifliklerin de hepimize bir şeyler öğreteceğini, hatırlatacağını düşünüyorum; istediğimizde sevdiklerimizle görüşebilmenin, sağlıklı olmanın, özgürce dolaşabilemenin ne büyük lütuf olduğunu anımsamamız gibi.

Gülçin Erdir önerileri spor ve dizi

 

Evde olup zamanı en iyi şekilde değerlendirebilmek için sizlere naçizane birkaç önerim var. Bunların en başında ‘konmari yöntemi’ geliyor. Peki nedir bu konmari yöntemi? Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz bu dönemde, yaşadığımız ortam hepimizin psikolojisini büyük ölçüde etkiliyor. O yüzden yaşadığımız ortamı sadeleştirerek, fazlalıklardan kurtularak, bize mutluluk veren eşyaları yeniden düzenleyerek evde geçen vaktimizi en iyi şekilde değerlendirebiliriz. Detayları merak edenler için Netflix’te Tidying Up with Marie Kondo programına göz atabilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Yüz Yogası Çılgınlığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Bir başka önerim ise ufak spor challengeları olacak. Bir türlü vakit bulamayıp bahaneler ürettiğimiz haftalık, aylık programlara artık başlayabiliriz. Benim şahsi kızlara önerim Vicky Justiz ile Chloe Ting videoları. Spor yapmak enerjinizi inanılmak yükseltecek, göreceksiniz!

 

Üçüncü önerim ise diziden yana. Uzunluğundan korkup başlayamadığınız tüm zamanların bence en iyi dizisi olan Friends’e şimdi başlayabilirsiniz. Etrafınızdaki negatif etkilerden kurtulup eğlenebileceğiniz, gülebileceğiniz harika bir dizi.

En iyi diziler listesi

 

Son önerim de solunum yoluyla enfekte olan hastalıklar ile ilgili daha da bilinç kazanabilmek, bilgi kirliliğini minimize edebilmek adına Netflix’te bulabileceğiniz Pandemic- How To Prevent An Outbreak belgeseli olacak. Güzel günler yakında, enerjinizi lütfen yüksek tutmaya çalışın. Sağlıkla kalın!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Ofisinizin Havasını Değiştirecek En İyi Mum Önerileri