https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/09/en-motive-edici-filmler-grand-budapest-hotel_54534-1-1280x853.jpg

Gelmiş Geçmiş En Motive Edici Filmler Modu değiştirmenin formülü: film izlemek! Yeni sezonda stresten arınmak ve kendini yenilemek isteyenlere... İşte karşınızda en motive edici filmler!

Yeni bir sezona girmiş bulunmaktayız. Yazı geride bırakırken motivasyonlar biraz düşebiliyor. İşte tam bunun için özel bir liste hazırladık. İyi hissetmek, yenilenmek için motivasyon şart! Bir kararın eşiğindeyseniz güçlenmek, güven tazelemek için filmlerden destek alın. Çünkü bazen bir film, bakışınızı değiştirebilir. İşte sizin için harika bir liste: en motive edici filmler!

En motive edici filmler

 

 

Amelie, 2001 (Jean-Pierre Jeunet)

Bu filmi izlemediyseniz bile Yann Tiersen’e ait unutulmaz müziklerini muhakkak biliyorsunuzdur. İzlediyseniz yeniden izleyin, çünkü bambaşka bir duyguyla bakacaksınız. Audrey Tautou’nun kariyerinin temel taşlarından biri olan ve Montmartre’da geçen bu eğlenceli film listemizin ilk sırasında!

En motive edici filmler Amelie

 

 

The Grand Budapest Hotel, 2014 (Wes Anderson)

Avrupa’nın hayali şehri Zubrowka’da bulunan Büyük Budapeşte Oteli, iki savaş arasındaki dönemde en iyi sezonunu yaşamaktadır. Başrolümüz; otelin işleyişini müthiş bir biçimde sürdüren Gustave H, misafirlerin en ufak ayrıntılarına bile hakim, profesyonel bir konsiyerj görevlisi… otelin yeni lobby boy’u, Zero Mustafa… Olaylar Wes Anderson’ın şairane kurgusuyla karışacak; ikili otel, savaş ve para hırsının tam ortasında birbirlerine kenetlenerek eğlenceli bir maceraya atılacak! Hayattaki her zorluğu size güvenen insanları yanınıza alarak aşabilir, sonucunda hayallerinizin ötesinde bir hayata ulaşabilirsiniz… sizi motive ederken eğlendirecek sıra dışı bir yapım The Grand Budapest Hotel!

En motive edici filmler Grand Budapest Hotel

 

 

The Shape of Water, 2017 (Guillermo del Toro)

Türünün tek örneği bir yaratığa aşık olduğunuzda, onun için neleri göze alabilirsiniz? Aynı dili konuşmayan, aynı hayatları yaşamamış, aynı türe ait olmayan iki kişi birbiriyle nasıl iletişim kurar? İletişim yalnızca kelimeler demek midir? Gizli deneyler gerçekleştiren bir askeri laboratuvarda temizlik görevlisi olan Elisa, konuşma engelli olduğu için kendisine hep yukarıdan bakılmış, insanlarla iletişim kurmakta zorlanan ve bunun sonucu kendi halinde, kendi dünyasında yaşayan bir kadın. Tesise, Amazon halkının tapındığı, deniz altından ilginç bir yaratık getiriliyor. Üzerinde deneyler yapmak için kullanılan bu canlının yolu, Elisa ile kesişecek, ortaya cümlelere ihtiyaç duymayan bir iletişim çıkacak. Motivasyonu fantastik bir gerçeklikten almak isteyenler için harika bir alternatif The Shape of Water!

En motive edici filmler The Shape of Water

 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Organizasyonlarda Influencer Saltanatı! Influencer Nedir? Ne Değildir?

 

Sufragettte, 2015 (Sarah Gavron)

Bazen her şey çok zor gelir. Aşılamaz problemler, ikna olmayan çalışanlar… Kadınların oy kullanmak için verdikleri mücadelenin ilk adımlarını anlatan bu güçlendirici filmde kimler yok ki… Carey Mulligan, Helena Bonhan Carter, Meryl Streep! Güçlükleri aşmanın kolay olmadığını ama mümkün olduğu yeniden fark etmek, küllerden yeniden doğmak için tek doz alınabilir.

En motive edici filmler

 

 

Little Miss Sunshine, 2016 (Jonathan Dayton, Valerie Faris)

İşte aile ve arkadaşlık üzerine tatlı bir yol hikayesi. Eğlenceli ve duygulu. Aralarındaki anlaşmazlığı bir türlü tamir edemeyen kardeşler, arkadaşlar için birlikte izlenmesi, üzerine sıkıca sarılınması kuvvetle önerilir. Sürprizlerle dolu harika bir örneği Little Miss Sunshine!

En motive edici filmler Little Miss Sunshine

 

 

Big Eyes, 2014 (Tim Burton)

Fantastik filmlerin nihai yönetmeni Tim Burton’un ilk biyografik filmi olan Big Eyes, kendine has tarzıyla çizdiği insanların gözlerini daima kocaman yapan ressam Margaret Keane’nin hayatını konu alıyor. Eski ilhamını kaybetmiş bir ressam olan Walter Keane, ressamlığın ötesinde çok iyi bir satış yeteneğine sahiptir. Eşi Margaret’in tablolarını satmaya çalışırken, satışı güçlendirmek için tabloları kendisinin yaptığını ifade eder ve bunun üzerinden bir kurgu yaratır. Tablolar satılmaya, büyük gözlerin ünü tüm dünyaya yayılmaya başlar ve herkes, tabloların Walter tarafından yapıldığını düşünmektedir. Margaret, ilhamını kaybetmeden yaratmaya devam ederken bu olaylara bir son vermeye karar verir ve kendi olanı almak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Sanatçı bir kadının, kendi estetiğini elde etmek için çıktığı bu zafer dolu gerçek hikaye, motivasyonunuzu arttıracak! 

En motive edici filmler Big Eyes

 

 

Breakfast At Tiffany’s, 1961 (Blake Edwards)

Bu filmi izlememek, Mona Lisa’yı bilmemek gibi bir şey. Bugün izlediğiniz romantik komedilerin kaynağı diyebiliriz. Audrey Hepburn’un Audrey Hepburn olduğu bu kült filmde o meşhur gece elbiseleri, kült fotoğraflar, romantik karşılaşmaların doruğu ve finalde aşkın zaferi…

En motive edici filmler Breakfast at Tiffanys

 

 

Hair, 1979 (Milos Forman)

Kült film mi demiştik? İşte karşınızda müthiş bir gençlik filmi. İçinizde biriken isyanı, özgürlük tutkusunu serbest bırakın. Arkadaşlarınızla müthiş bir film gecesini çoktan hak ettiniz! Bol eğlence, bol motivasyon demek!

En motive edici filmler The Hair

 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Düğün Pastasında Son Trendler

 

Fame, 1980 (yön. Alan Parker)

Alan Parker olmadan bir film listesi hazırlamak olmazdı değil mi… İşte size güçlü bir aksiyon ve tutkulu bir başarı öyküsü. İnat etmek, çok çalışmak, başarmak ve bütün bunlar için güç toplamak için Fame harika bir seçenek! 

En motive edici filmler The Fame

 

 

Le Dîner De Cons, 1998 (Francis Veber)

Moraliniz mi bozuk, ne yapsanız neşeniz yerine gelmiyor. Cipleri, mısırları hazırlayın, arkadaşları çağırın. Karşınızda müthiş bir komedi. Sonradan pek çok kez tiyatroya uyarlandı, defalarca yeniden çekildi. Hiçbiri bu versiyonu aşamadı. Her şeyi unutup tazelenmek için zeka yüklü bir komedi…

En motive edici filmler

 

 

The Party, 1968 (Blake Edwards)

En eğlenceli Peter Sellers filmleri listelerinin en tepesindeki filmi öneriyoruz. Edwards ve Sellers’ın bir araya geldiği muhteşem bir komedi. Sinema tarihi içinde de önemli bir yere sahip bu film, “önemsiz” bir adamın tatlı hikayesi.

En motive edici filmler The Party

 

 

Mary & Max, 2009 (Adam Elliot)

Adam Elliot’un ilk uzun metrajlı filmi olan Mary & Max, yoksul bir ailenin 8 yaşındaki kızı Mary ile savaş gazisi olan Max’in mektuplaşma serüvenini anlatıyor. Felsefik bir anlatıma sahip bu muhteşem animasyon, olaylara hiç düşünmediğiniz bir bakış açısıyla bakmanızı sağlıyor. Film bittiğinde, hayatın bunca olumsuzluğu karşısında yeni düşüncelerin gücüyle motive olmuş hissedeceksiniz!

En motive edici filmler Mary and Max

 

 

Bohemian Rhapsody, 2018 (Bryan Singer)

İzlemeyen kalmasın! Üzerine dünyalar kadar tartışma sürüyor. Açık söyleyelim, Freddie Mercury hayranlarını tatmin edemedi. Muhteşem sahneleriyle bambaşka bir dünyanın kapısını açan harika bir film. Kendine güvenmenin, yaptığına inanmanın, müthiş bir başarı ve yaratıcılığın öyküsü. Tam bir yenilenme ve güçlenme filmi Bohemian Rhapsody!

En motive edici filmler Bohemian Rhapsody