https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/04/evde-spor-hakkinda-her-sey_11-1280x853.jpg

Evde Spor Yapmak Hakkında Her Şey Evde kaldığımız bu dönemde spor yapmak ve iyi hissetmek için ihtiyacınız olan kanalları ve spor aktivitelerini sizler için derledik.

Bugünlerde bağışık sistemimizi güçlendirmek için sadece beslenmemize dikkat etmek değil, düzenli egzersiz de önemli bir faktör. Bir süre daha evdeyiz ve yaşamın koşuşturmasında o hep istediğimiz spor ritüelini devamlı hale getirmekte zorlanıp duruyoruz. Artık bir adım atarak bedeninize ve zihninize iyi gelmeyi tercih edebilirsiniz!

Evde spor yapmak

 

Evde Spor Yapabilmenize Yardımcı Olacak Spor Ekipmanları

Evde hiçbir alet kullanmadan da spor yapabilmek mümkün. Vakit harcıyorken maksimum verim elde etmek isteyenler için spor ekipmanlarına göz atalım.

 

Spor Matı

Spor yaparken en çok kullanacağınız ekipman şüphesiz ki spor matları. Yapacağınız hareketleri zeminin sertliği yerine çok daha rahat bir zeminde yapmanıza imkan tanır. Ancak spor matlarıyla ilgili bilinen en yaygın yanlış, bir matın tüm spor aktivitelerine uygun olduğu düşüncesidir. Fitness matı kalın, yoga ve pilates matları çok daha ince tercih edilmelidir. Matlar, spor esnasında yaşayabileceğiniz sakatlık riskini de en aza indirmenize yardım olacak.

Evde spor yapmak

Satın al

 

Pilates Topu

Pilates topu göründüğünden ve algılandığından çok daha fazla alana hitap eden oldukça yararlı bir ekipman. Genelde pilates ve fitness sporlarında tercih ediliyor ve vücudunuzun merkez kaslarının gelişmesine katkı sağlıyor. Hem direnç hem de esneme egzersizlerinde kullanabilen pilates topu, duruş bozukluğunuzu düzeltmenize de yardımcı oluyor.

Evde spor yapmak

Satın al

 

Dambıl

Her türlü spor egzersizinde kullanılabilen dambıl, kas gruplarınızın daha fazla çalışmasına yardımcı olur. Sabit ağırlıklı dambıllar evde spor yaparken size büyük kolaylık sağlayacak!

Evde spor yapmak

Satın al

 

Barfiks Demiri

Yoğunluk olarak kol ve sırt kaslarının çalışmasına yardımcı olan barfiks hareketi, aynı zamanda göğüs, karın ve omzu da çalıştırır. Neredeyse tüm üst vücut kaslarını çalıştırabilen bu hareket ile duruş bozukluğunuza iyi gelebilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  En Farklı Yılbaşı Hediyeleri

Evde spor yapmak

Satın al

 

Pilates Çemberi

Kasları güçlendirmek için kullanabileceğiniz pilates çemberi; kol, bacak, kalça ve karın kasları için bir çok egzersiz yapmanıza olanak sağlar.

Evde spor yapmak

Satın al

 

Lateks Egzersiz Bandı

Esneme hareketlerinde ve pilateste sıkça kullanılan direnç bantları; kol, göğüs, sırt ve kalça kaslarını güçlendirmek için tercih ediliyor.

Evde spor yapmak

Satın al

 

 

Evde Yapabileceğiniz Sporlar

 

Fitness

Sanıldığının aksine fitness, belirli bir düzen yakaladıktan sonra sizi çok yormak yerine, dinç hissetmenizi sağlayacak bir spor. Kaslarınızı geliştirmeyi hedefleyen egzersizlerden oluşan fitness, vücut ağırlığı ve ekipman destekleri ile yapılabiliyor. Vücudunuz ve istediğiniz hedef doğrultusunda ilerleyebilirsiniz, sadece hareketleri ‘doğru’ yapmak fitness’ın altın kuralı. Yoksa ufak sakatlanmalar yaşayabilirsiniz.

 

Fitness Youtube Kanalları

 

MadFit

Vücudunuzun her bölgesine hitap eden farklı egzersizler bu kanalda sizi bekliyor. Kısa ama etkisi yüksek olan bu egzersizler hem ekipmansız yapılıyor hem de çok vaktinizi almıyor. İstediğiniz bölgeye yönelik çalışmalar ile kısa zamanda spor ritüeli oluşturmanıza yardımcı olacak!

 

The Fitness Marshall

Dans ederek harika cardio‘lar yapmaya hazır mısınız? The Fitness Marshall youtube kanalı ile çok sevdiğiniz sanatçıların popüler şarkıları ile dans eşliğinde spor yapmak çok eğlenceli!

Ebru Karaduman

Ülkemizde egzersiz videolarıyla tanınan Ebru Karaduman sizleri spor yapmaya davet ediyor. Odaklanmak istediğiniz kas gruplarına göre veya elinizde olan ekipmanlara yönelik egzersiz seçim imkanı sağlayan videolar sayesinde istediğiniz alanlarda gelişebilirsiniz. Ebru Karaduman, güzel enerjisiyle videolarında adım adım size egzersizleri tarif ederek, hatasız şekilde yapmanızı sağlayacak.

 

Pamela Reif

Ekipmansız spor yapmak istiyorsanız Pamela Reif tam sizlik kanal! Almanya’da okuduğu okulda sınıf birincisi olarak derecesini bitiren Pamela Reif, profesyonel eğitimini 5 milyona yakın takipçisine aktarıyor. Ayrıca şuan herkezin evde olduğunu bildiği için seyircileri daha fazla motive etmek adına canlı yayında kendi hazırladığı egzersizleri hep beraber yapmanıza olanak tanıyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Harika Yemekler Yapmanıza Yardımcı Olacak Youtube Kanalları

 

Pilates Youtube Kanalları

 

Rebecca Louise

Rebecca Louise‘in pilates ve yoga videolarını evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Her seviye için farklı içerikler oluşturan Rebecca, bölgesel kas gruplarına yoğunlaşarak 10-15 dakikalık egzersizler sunuyor.

 

Pilates Anytime

Vücudunuzda doğru konsantrasyon ve koordinasyonu birleştirince, stres seviyenizi düşürmek için doğru yol Pilates Anytime‘dan geçiyor. Aynı zamanda duruşunuzu düzeltmek ve kaslarınızı geliştirmek için binlerce örnek video da sizleri bekliyor. Pilates Anytime uygulamasında her yaş grubuna uygun farklı planları seçerek size en uygun egzersizleri keşfedebilirsiniz!

IOS için tıklayın.

Android için tıklayın.

 

Yoga Youtube Kanalları

Yoga, bundan 2 bin yıl öncesine dayanan fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir pratik toplumu. Benliğimize bir yolculuk olan yoga, enerjinizi fark etmenize olanak sağlayacak.

 

Elvin ile Yoga

Kesinlike aranızda bu ismi tanıyanlar vardır. Elvin Levinler sadece eğlenceli vlog’larıyla değil, yoga videolarıyla da sizi bekliyor. Uzun süredir yogaya başlamak istiyor ama motive olamayıp, nasıl başlıyacağınıza karar veremiyorsanız, Elvin Levinler’in videolarıyla yola başlayabilirsiniz.

 

Yoga With Adriene

Yoga, fiziksel ve zihinsel iyilik halini artırmak için nefes almaya odaklanan bir egzersiz şekli. Stresi azaltmak, güç ve esnekliği artırmak için tasarlanmış bir dizi hareket, nefes egzersizleri ve meditasyon içeriyor. ‘A 30 Day Yoga Journey’ adlı serisine başlamak için evde geçirdiğimiz günlerden daha ideali olamaz!