https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/07/sahne3-1280x720.jpg

Etkinliklerinize İlham Olacak Ünlülerin Sahne Şovları Büyük çaplı etkinlik nasıl yaratılır? Dev gösterilerin vazgeçilmez özellikleri neler? Yaratmak için ilham almak gerek... Ünlülerin sahne şovlarını keşfedin!

Gösteri teknolojisi, son on yılda o kadar gelişti ki sahne şovları hem daha görkemli hem daha sınırsız bir hale geldi. Evet daha sınırsız, ama hayal edilen pek çok şeyi mümkün kılan! Bugünün dev gösterilerinin bileşenleri, yani sahne ve seyirci alanları önce parçalar halinde düşünülüp planlanıyor, ardından aralarındaki ilişki güçlendiriliyor. Işıklama, sis efektleri, hologramlar, sesin yönetilmesi, dansçılar, hareketli dekorlar, uçan oyuncular… artık tek sınır, hayal gücünün bittiği yer. Dev bir gösterinin can alıcı parçalarını etkinliklerinize nasıl uyarlayabileceğinizi, ünlülerin sahne şovlarıyla gözden geçirelim!

 

Şaşırtın… uçurun!

Sahnede hareket etmesi hiç de beklenmeyen sıradan bir objenin havalanması kesinlikle şaşırtıcıdır. Basit bir fikir, fakat seyirciyi objeyi takip etmek zorunda bırakır ve seyirci daha da yukarı baktıkça şovun etkileyiciliği ve büyüklüğü vurgulanmış olur. Billie Eilish’in şovunda herkes Billie’nin o tatlı pijamalarla yatağa oturacağını tahmin etmişti. Ama yatağın, Billie ile birlikte havalanması… işte bu şaşartıcıydı! Tabii bunu daha da etkileyici kılmak için truss’a bağlanan ipleri yok etselerdi, etkinlik sektöründekiler de daha fazla etkilenebilirdi… 

 

Zamanı yavaşlatın, hazzı arttırın!

Şovun açılış sahnesini yavaşlatın ve uzatın. Unutmayın, gerçekten görkemli bir şov asla acele etmez. Seyirciye,  gösterinin tadına varması için zaman verir. Tıpkı Taylor Swift’in stadyum şovunun açılışı gibi… Beklentiyi arttırdıkça heyecan da artacaktır!

 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  61. Grammy Ödülleri'nde Kırmızı Halıda Öne Çıkanlar

Işık ve gölgeler…

Görkemli bir gösterinin olmazsa olmaz ögesi ışık ve gölgelerdir. Yaşayan efsane Madonna, Eurovision’da yaptığı muhteşem şovla bu bir kez daha gösterdi. Kırmızı tonlarındaki ışıklar ve elbette muhteşem gölgeler… gizemli, ürkütücü ve kesinlikle etkili…

 

İnsan faktörü…

İşte size görkemli bir şov yaratmanın sırlarından biri daha… Ne kadar muhteşem bir sahne kurgularsanız kurgulayın; dijital efektler, lazerler, ışık gösterileri, barkovizyon görüntüleri, ışık koridorları… Tüm bunların olağanüstü olduğunu nasıl vurgularsınız, biliyor musunuz? İnsanı basitçe sahnede göstererek! Her şeyin olağanüstü olduğunu vurgulamanın çok iyi bir yoludur; yalın, basit bir insan…Woodkid yaptı bunu dokuz yıl önce!

 

Misafirleri oyuna dahil edin!

Etkinliğinizin türü her ne olursa olsun, misafirleri oyuna dahil etmenin bir yolu vardır. Etkinlik başında her katılımcıya takacağınız ufak bir bileklik, sahne performansı anında ortamı 180 derece değiştirmenizi sağlayabilir. Bir anda tüm alanın sahneye dönüştüğünü düşünün… ufak bir ayrıntıyla devasa bir görsel şölen! 

 

Tüm gerçekliği sahneye taşıyın!

Etkinliklerde en önemli şey şüphesiz, katılımcılar ile bir bağ kurmaktır. Etkinliğin sahnesinde ışıklar, gölgeler, dumanlar, mappingler elbette etkileyici ancak tüm bunları minimumda tutup, asıl odağı gerçekliğe çevirebilirsiniz. Şirketiniz için bir etkinlik yapıyorsanız, performans anında bunca zaman yaşananları ekrana yansıtabilir, misafirleriniz ile duygusal bir bağ kurabilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Wedding Planner'lara Kış Düğünleri İçin Farklı Mekan Önerileri

 

Sokaklar da sahne olabilir!

Ah eskiler… İstanbul sokakları boyunca gerçekleşen festivaller! Günümüzde tüm etkinlikler, gerçekleştiği mekana bağlı kalmak zorunda. Peki ya gerçekten öyle mi? Yeniden ünlü bir caddeyi harekete geçirmek mümkün mü? Alicia Keys ve Jay Z’nin gerçekleştirdiği ‘Empire State of Mind’ konserleri bunun için en iyi cevap. Caddeyi bir sahne olarak kullanıp, maksimumda organik seyirciye sahip olabilirsiniz! Nişantaşı Caddesi, Taksim Meydanı, Bağdat Caddesi… seçim sizin!

 

Işık: sahnenin nihai efendisi!

Etkinlikte sahnenin enerjisini belirleyen en büyük etmenlerden biri, şüphesiz ki ışıklar. Teknik şirketin akışa göre an ve an hazırladığı ışıklar sayesinde ortam, eksantrik bir havaya bürünebilir. Belirgin bir renk ve belirli bir akışta ilerleyen ışıklar, karanlık bırakılan sanatçılar… herkesi hipnoz edin!

 

Sahnedeki aksiyonu eş zamanlı ve çok yönlü kullanın!

Etkili ve büyük bir şov planlamak istiyorsanız geniş bir sahneye ihtiyacınız var. Böyle bir sahnede gösteriyi daha etkili kılmanın yollarından biri de sahnenin farklı alanlarındaki eş zamanlı hareketlerdir. Farklı alanlardan sahneye giren, sahneyi hem yatay hem dikey kullanan görseller bunu iyi anlatıyor. Me! bunun muhteşem bir örneği!