https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/02/etkinliklere-ilham-olabilecek-tasarim-aydinlatmalar_30112-1280x720.jpg

Etkinliklerinize İlham Olabilecek Tasarım Aydınlatmalar Işık mekana dokununca... Büyüleyici atmosferler yaratmanız için etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmaları keşfedin!

Aydınlatma, hiç olmadığı kadar büyüleyici ve yaratıcı bir noktaya ulaştı. Öyle ki, artık tasarım tarihinde aydınlatma için üç aşama kabul ediliyor: ateşin bulunuşu, elektriğin bulunuşu, LED ve ileri aydınlatma teknolojilerinin bulunuşu. Aydınlatma ile yaratılmak istenen estetik vurgulanabilir, atmosfere çok farklı dokunuşlar eklenebilir ya da çok bilinen bir mekan, bambaşka bir atmosfere dönüşebilir. Organizasyonları kurgularken farklı aydınlatma tasarımlarını göz önünde bulundurmak, fark yaratmak için kullanmak, akıllıca olacak…

Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar

 

 

Altın kural: Mekanın ve mekan tasarımının ruhu aydınlatmadır!

Mekan tasarımının ruhu aydınlatmadır gerçekten. Teknolojik gelişmelerden beslenen yaratıcı tasarımlar, bu ruhun yaratılmasında ve harika ayrıntılar üretilmesinde en büyük yardımcıdır.  Mekanı baskın şekilde belirleyen bir aydınlatma elemanı kullanabilirsiniz ya da zekice tasarlanmış ayrıntılar ekleyebilirsiniz. Hemen iki öneri getirelim:

Sahara Floor Lamp, heykelsi formu ve etkili görünümü ile yerleştirildiği mekanı anında dönüştürme yeteneğine sahip. Mekanın geneli ya da özel bir alan yaratmak ve estetik bir fark hedefleyenler için iyi bir seçenek.

Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar

Perlina Table Lamp ise hep alışık olunan bir objenin, mumun yerine düşünülebilir. İpeksi  dokusu ve yumuşak renkleriyle özellikle düğün organizasyonlarında masalarda hem mükemmel ve hem zarif bir uyum oluşturacak.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Çin Yeni Yılı Başlıyor! Çin Takvimi’ne Göre Burcunuzu Keşfedin

Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar

 

 

Davetlilerin psikolojisi ve motivasyonlarını aydınlatma yönlendirir

Araştırmalar, aydınlatmanın mekandaki insanların duygu, düşünce ve motivasyonlarını etkileyebildiğini gösteriyor. Bazı kişiler için görsel konfor her şeyden daha önemli, bazıları için mimari ile bütünlenen bir aydınlatma estetiği. Kısacası organizasyonda nasıl bir duygusal ton hedefliyorsanız buna uygun aydınlatma aksesuarları kullanabilirsiniz. Örneğin Evening Glory Wall ile mekanı sınırlayabilir ya da Rotini Pendant ile ister yerde ister tavanda bir ışık yolu oluşturarak mekan geçişlerinde heyecanlı, ve neşeli bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar

 

 

Aydınlatmayı mekan ve renk ile birlikte düşünün

Işık, mekanın algılanmasında ve atmosferin kavranmasında temel etkendir. Aydınlatma temelde iki yönde yapılır. Gün ışığının kullanıldığı doğal aydınlatma, bunun dışındaki tüm olanakların kullanıldığı ve amaca yönelik aydınlatmalar. İşte burada renk yönetimini düşünebilirsiniz. Doğal aydınlatmada çok müdahale edemeyeceğiniz renklerin efendisi, yapay ışığın kullanıldığı yerlerde sizsiniz. Olağanüstü bir avantaja dönüşebilecek bu özellik ile çok bilinen mekanların rengini bir anda değiştirip bambaşka bir atmosfere boyamanız mümkün. VAL Wall Light bunun için iyi bir örnek.

Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar

 

 

Aydınlatma elemanı ile mekana boyut eklemek

Mekan, boyut kazandıkça heyecan uyandırır. Son yıllarda aydınlatma tasarımları ile mekanı boyutlandırmak yaygın bir trend oldu.  Horn Floor Lamp sözünü ettiğimiz boyutlandırma için muhteşem bir örnek. Boynuzu andıran yapısı siyah gala çiçeğinden de ilham alındığını düşündürüyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  İnternet Nedir? Geçmişten Günümüze Tarihsel Gelişimiyle İnternet

Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar

Mekana boyut katmakta daha kütlesel ve yaygın bir öneri olarak Nana 200 de düşünülebilir. Horn’un zeminden yükselen yapısına karşın Nana havada asılı duran formu ile büyüleyici ve mekan aydınlatmasında, özellikle de yüksek tavan avantajına sahip mekanlarda müthiş bir ambiyans oluşturacak.

Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar

 

 

Sanatsal aydınlatma objeleri daima ilgi çeker

İyi bir tasarım insan zekasını sergilediği için hayranlık ve ilgi uyandırır. Aydınlatma tasarımlarının heykelsi formları son yıllarda iç ve dış mekanlarda sıklıkla kullanılıyor. Fakat bazı özel tasarımlar, özellikle organizasyon mekanlarında çok etkili farklar yaratabilir. Sarmal ve dekoratif bir tasarıma sahip Same Same Shelp Lamp gibi. Tek  olarak kullanılabileceği gibi grup olarak da kullanılma potansiyeline sahip olan bu olağanüstü şık aydınlatma, mekana sofistike bir atmosfer katacaktır.

Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar Etkinliklerinize ilham olabilecek tasarım aydınlatmalar