https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/02/subat-etkinlik-2020-tiyato-alice_1.jpg

Etkinlik Takvimi Şubat 2020 Şubat ayı da kültür sanat etkinlikleri açısından dopdolu! Şubat 2020 vizyona giren filmler, tiyatro oyunları, en önemli konserler ve en iyi sergiler…

Şubat 2020 Vizyona Giren Filmler

 

6 Şubat 2020’de vizyona giren “1917”, yılın en önemli filmlerinden. Altın Küre’den Oscar’a, yılın en çok konuşulan filmi “1917”nin yönetmeni Sam Mendes. I. Dünya Savaşı’nda yaşananları konu alan filmin oyuncuları ise George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong… Kaçırmayın!

Şubat etkinlik 2020

Beklenen bir diğer film ise Birds of Prey (Yırtıcı Kuşlar). “DC Sinematik Evreni”nin sekizinci filmi “Birds of Prey”in yönetmeni Cathy Yan. 6 Şubat haftasının filmlerinden biri olan filmin oyuncuları; Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell. Birds of Prey/ Yırtıcı Kuşlar’da, Margot Robbie’nin hayat verdiği Harley Quinn karakterinin başından geçen olayları izliyoruz.

Yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata’nın yaptığı, Özgür Tüzer, Aleyna Solaker ve Serdar Orçin’in oynadığı İki Gözüm Ahmet; yönetmenliğini Ömer Faruk Yardımcı’nın üstlendiği, Ömer Başdoğan, Salih Kalyon ve Suzan Aksoy’un rol adığı Şahane Hayatlar; Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Tim Robbins’in oyndağı ve Todd Haynes’in yönettiği Dark Waters; Can Evrenol’ün yönettiği Peri; Tayfun Can Demirtaş’ın yönettiği Humraz Cin Tarikatı; Joe W Nowland’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Karabasan; Guillauma Ivernel’in yönettiği Süper Ajanlar; Alma Har’el’in yönettiği Şeker Çocuk; César Díaz’in yönettiğ Annelerimiz; 6 Şubat 2020 tarihihde vizyona giren filmler.

13 Şubat 2020 tarihinde yani 14 Şubat Sevgililer Günü’nden bir gün önce vizyona giren Ağır Romantik’in yönetmeni Deniz Denizciler. Oyuncular; Tuvana Türkay, Onur Tuna, Sermiyan Midyat. Romantik komedilerden hoşlananlar için… Yönetmenliğini Greta Gerwig’in yaptığı; Saoirse Ronan, Emma Watson ve Florence Pugh’un rol aldığı Küçük Kadınlar ise İç Savaş sonrası ABD’de yaşamlarını sürdürmeye çalışan dört kız kardeşin hikayesi. 13 Şubat haftasının kaçırılmaması gereken filmlerinden.

Selahattin Sancaklı’nın yönettiği Nasipse Olur; Mustafa Miraç Kaya’nın yönettiği KİKİ- Lanet-i Cin; Matthew McConaughey, Charlie Hunnam ve Michelle Dockery’nin rol aldığı ve Guy Ritchie’nin yönettiği The Gentlemen; Jeff Fowler’ın yönettiği Kirpi Sonic; Mustafa Uğur Yağcıoğlu’nun yönettiği Masallardan Geriye Kalan; Roy Andersson’ın yönettiği Sonsuzluk Üzerine; Nicolas Bedos’un yönettiği Yeni Baştan ile June Taylor’ın imzasını taşıyan Akıllı Balık, Şubat’ın ikinci haftası vizyona girecek filmler.

Bedran Güzel’in yönettiği, İbrahim Büyükak, Doğu Demirkol ile Büşra Pekin’in rol aldığı Bayi Toplantısı; Katie Holmes, Ralph Ineson ve Owain Yeoman’ın oynadığı, William Brent Bell’in yönettiği Brahms: The Boy II; Harrison Ford, Dan Stevens ve Omar Sy’ın rol aldığı, Chris Sanders’ın yönettiği Vahşetin Çağrısı; Elia Suleiman’ın oynadığı ve yönettiği Burası Cennet Olmalı; Miguel Arteta’nın yönettiği Patron Gibi; Uğur Kaplan’ın imzasını taşıyan Efsunlu Ayin; Éric Cazes’in yönettiği Wickie und die starken Manner-Das magische Schwert; Ali Poyrazoğlu, Metin Güngor ve Okan Bayülgen’in oynadığı, Metin Güngor’un yönettiği Hayat: Fikret Mualla, 20 Şubat 2020 tarihinde vizyona giren filmler.

Geldik, 27 Şubat 2020 tarihinde yani Şubat ayının son haftası vizyona giren filmlere… Leigh Whannell’in yönettiği Görünmez Adam; Václav Marhoul’un yönettiği Boyalı Kuş; Bilal Koyuncu’nun imzasını taşıyan Malazgirt-Bizans’ın Kıyameti; Onur Bilgin’in yönettiği Geçerken Uğradım; Burak Çelik’in yönettiği Semur 2: Cinlerin Büyüsü; Jon Lucas ve Scott Moore’un yönettiği Jexi; Justin Kurzel’in yönettiği True History of the Kelly Gang; Alejandro Amenabar’ın yönettiği Mientras Dure la Fuerra; Oğuz Adil Valzade’nin yönettiği Kilit; Kaptan Pengu ve Arkadaşları ile Kahraman Köpekler, 27 Şubat 2020 tarihinde vizyona girecek filmler arasında.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  24 Kasım Öğretmenler Günü’ne Özel 10 Unutulmaz Film

Ayrıca 31 Ocak 2020 tarihinde vizyona giren Aşk Tesadüfleri Sever 2, Bal Ülkesi (Honeyland), Eltilerin Savaşı, Güller Ülkesi: Damascena, Latte and the Magic Waterstone, Tavşan Jojo (Jojo Rabbit), Vahşi Dostum (Mia et le Lion Blanc – Mia and the White Lion), Şubat 2020’de izlenebilecek diğer filmlerden.

 

 

Şubat 2020 En Önemli Sergiler

 

Plastik ve görsel sanatların yanı sıra antika eserlere odaklanan İstanbul Sanat ve Antika Fuarı’nda 2 bin sanat eseri ve 5 bin antika yer alıyor. İstanbul Sanat ve Antika Fuarı, 20-22 Şubat 2020 tarihlerinde 10.00-20.00, 23 Şubat 2020 tarihinde 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. İstanbul Kongre Merkezi’nde olduğunu da not düşelim.

Şubat etkinlik 2020

20-23 Şubat İstanbul Kongre Merkezi, 30-100 TL

 

“Et cor natura -Doğanın Kalbi”, 8 Şubat 2020 tarihine kadar Şişli’deki Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda. Kerem Ağralı’nın Doğu ve Batı kültürüne ait sembolik anlatımlarla dolu eserlerini görmek isteyenlere…

Şubat etkinlik 2020

 

Beyoğlu’ndaki Arter’de “The Quiet Volume” adlı ses performansını, Ant Hampton ve Tim Etchells’ın fısıltı yoluyla icra ediyor. Arter Kütüphanesi’ndeki performansta, kulaklıklardan verilen yönlendirmeler sayesinde kelimeler ve farklı dünyalar arasında bir yolculuğa çıkmak mümkün. 13 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecek.

Şubat etkinlik 2020

 

Asmalımescit’teki Labirent Sanat’ta gerçekleştirilen Gurur ve Ceza sergisinde; Feyzi Çelikten, Gamze Zorlu, Sefa Çatuk ve Şeyma Barut’un eserleri bir arada. Gurur ve Ceza adlı sergi, Dostoyevski’nin eseri “Suç ve Ceza” ile Jane Austen’in romanı “Gurur ve Önyargı”da işlenen temel kavramlardan yola çıkarken serginin 15 Şubat 2020 tarihine kadar gezilebileceğini de hatırlatalım.

Şubat etkinlik 2020

 

Galeri Selvin ve Harmonyhip işbirliğiyle gerçekleşen Yalnızlığın Mis Kokmalı adlı sergi, Abdi İpekçi Cad. No: 45 Nişantaşı’nda. Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren Eyüboğlu çiftinin aile koleksiyonuna ait özel 30’a yakın sayıda büyük ebat eserler, ilk kez bu sergide. 100’e yakın resimden 40’ının ilk kez gün yüzüne çıkacağı Yalnızlığın Mis Kokmalı adlı sergi, 15 Şubat 2020 tarihine kadar gezilebilir.

Şubat etkinlik 2020

 

Simurg – Otuz Kuş Hikayesi”, Topağacı’ndaki Ayşe Takı Galerisi’nde. Gültekin Çizgen’in son yıllarda ürettiği camaltı çalışmalarını, 15 Şubat 2020 tarihine kadar görebilirsiniz.

Şubat etkinlik 2020

 

Şubat 2020 Tiyatrolar

 

Amadeus

Ocak ayında prömiyer yapan Amadeus’ta, Okan Bayülgen ve Selçuk Yöntem başrolde. Wolfgang Amadeus Mozart’ı Okan Bayülgen, rakibi Antonio Salieri’yi Selçuk Yöntem canlandırıyor. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment işbirliği ile ocak ayında prömiyer yapan Amadeus adlı oyunun yönetmeni, Işıl Kasapoğlu. Costanze rolünde de Özlem Öçalmaz sahnede. Usta oyuncu kadrosu, 12 kişilik korosu ve 10 kişilik canlı orkestradan oluşan dev kadrosuyla, sezonun en iddialı prodüksiyonlarından biri olan “Amadeus”, UNIQ Hall’de. 3 Şubat 2020 tarihindeki oyunun biletleri tükendi; siz bir an önce 19-24-25 Şubat 2020 tarihlerine göz gezdirin! Biletler için Biletix’e bakabilirsiniz.

Şubat etkinlik 2020

 

Alice Müzikali

Zorlu PSM Sahnesi’nde kapalı gişe oynayan bir müzikal: Alice Müzikali! Lewis Carroll’ın yazdığı, bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak sahnede. “Alice” adlı müzikalde Alice’e Serenay Sarıkaya hayat verirken, “Kraliçe”yi Ezgi Mola, “Tavşan”ı Enis Arıkan, “Şapkacı”yı Şükrü Özyıldız, “Kral”ı İbrahim Selim, “Kedi”yi ise Merve Dizdar canlandırıyor. Kapalı gişe oynuyor, biletler için Biletix’e bakınız!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  101 İstanbul Lezzeti Festivali 2019 Ne Zaman?

Şubat etkinlik 2020

 

Keşanlı Ali Destanı

Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da sahnelenen bir oyun: Keşanlı Ali Destanı. Haldun Taner’in bu eseri, Pervasız Tiyatro imzasıyla sahnelenirken oyunu, Yücel Erten yönetiyor. Keşanlı Ali Destanı’nın İlker Ayrık, Birce Akalay, Meral Çetinkaya, Köksal Engür, Nilgün Kasapbaşoğlu gibi isimlerden oluşan geniş bir oyuncu kadrosu olduğunu da ekleyelim! Bu müzikli oyunun tarihleri, 1-19-29 Şubat 2020.

Şubat etkinlik 2020

 

Timsah

Timsah, 6 Şubat 2020 ve 19 Şubat 2020 tarihlerinde Ataşehir DasDas’ta. Dostoyevski’nin aynı adlı öyküsünden esinlenen, Tom Basden tarafından kaleme alınan bu mizahi oyunu Mert Fırat ve Volkan Yosunlu yönetiyor. Timsah’ta, Berkay Tulumbacı ve Özgün Aydın gibi oyuncular rol alıyor.

Şubat etkinlik 2020

 

Tarla Kuşuydu Juliet

5 Şubat 2020 tarihinde sahnelenen Tarla Kuşuydu Juliet, Bakırköy’deki Yunus Emre Kültür Merkezi’nde. “Romeo ve Juliet evlenip mutlu bir yuva kursaydı, nasıl bir hayatları olurdu?” sorusuna cevap arayan Tarla Kuşuydu Juliet, Ezop Sahne’nin müzikli komedisi. Oyunda Deniz Çakır’ı hem Juliet hem de dadı rolünde; Engin Alkan’ı ise hem Romeo hem de rahip rolünde izliyoruz. Tarla Kuşuydu Juliet’in yönetmeni, Engin Alkan. Bu arada oyunun 4 Şubat 2020 tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelendiğini de hatırlatalım.

Şubat etkinlik 2020

 

Kürklü Venüs

Kürklü Venüs, 6 Şubat 2020 tarihinde Kenter Tiyatrosu’nda. Yazan, David Ives. Yönetmen, Ersin Umut Güler. Pervin Bağdat ve Ersin Umut Güler’in rol aldığı Kürklü Venüs, oyuncularının birçok ödül aldığı muhteşem bir tiyatro oyunu! Kaçırmayın.

Şubat etkinlik 2020

 

Yılmaz Erdoğan- Münaşaka 2020

Yılmaz Erdoğan’ın tek kişilik oyunu Münaşaka, yeni sezonda da izleyicilerle buluşuyor. 10 Şubat 2020 tarihinde, Beşiktaş Kültür Merkezi’nde.

Şubat etkinlik 2020

 

CMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz’ın yeni gösterisiCMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus”, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde! 3-4-5-6-17-18-19 Şubat 2020 tarihlerindeki stand-up gösterisinin biletleri için Biletix’e bakabilirsiniz. Bilet bulamadıysanız üzülmeyin; CMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus, Mart-Nisan-Mayıs 2020’de de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde!

Şubat etkinlik 2020

 

Şubat 2020 Konserler

 

China Moses

5 Şubat 2020 tarihinde İş Kuleleri’nde China Moses sahnede. Ünlü caz müzisyeni Dee Dee Bridgewater’ın kızı olan China Moses’ı “The Lion King/ Aslan Kral” için seslendirdiği parçadan da tanıyor olabilirsiniz. Günümüzün en iyi R&B yorumcularından biri!

Şubat etkinlik 2020

 

Palmiyeler

Indie/psychedelic pop-rock grubu Palmiyeler, 8 Şubat 2020 tarihinde Salon İKSV’de. Grup, 2015 yılında yayımladıkları kendi isimlerini taşıyan EP ile tanındı. Daha sonra da II (Venus) ve son albümleri Akdeniz ile hayranlarının sayısını artırdı. Şişhane’deki Salon İKSV’de, Palmiyeler’i canlı canlı dinleyebilirsiniz.

Şubat etkinlik 2020

 

Emir Can İğrek

Son zamanların popüler isimlerinden biri, Emir Can İğrek. İki şarkılık bir single çıkaran genç şarkıcı, 2 Şubat 2020 tarihinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde. Emir Can İğrek, Şubat ayında farklı yerlerde de konser veriyor. Biletix’e bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Apple Özel Etkinliği Ardından | iPhone Xs Max ve Daha Fazlası

Şubat etkinlik 2020

 

Leipzig & Barış İçin Müzik Orkestrası ve Korosu

Leipzig & Barış İçin Müzik Orkestrası ve Korosu, 12-13 Şubat 2020 tarihlerinde ENKA Oditoryumu’nda. ENKA Sanat’ın Ocak-Nisan 2020 Sezonu’nun önemli konserlerinden biri. Leipzig Operası ve Korosu, Barış İçin Müzik Gençlik Orkestrası ve Korosu ile dört yıl aradan sonra bir kez daha bir arada. İki ekip, bir hafta boyunca birlikte provalar yaptıktan sonra üst üste iki konser veriyor. Kültürler arası diyaloğa katkı sağlamayı hedefleyen bu önemli proje, kaçırılmaması gereken konserlerden.

Şubat etkinlik 2020

 

Zeynep Casalini

Bir döneme damga vuran ve hala unutulmayan slow parçalara imza atmış olan bir sanatçı: Zeynep Casalini. 7 Şubat 2020 tarihinde IF Performans Hall Beşiktaş’ta canlı canlı dinleyebilirsiniz.

Şubat etkinlik 2020

 

Aşkın Nur Yengi

Bir döneme damgasını vurun bir sanatçı daha: Aşkın Nur Yengi! Unutulmaz şarkılarıyla 7 Şubat 2020 tarihinde Moda Kayıkhane’de. 90’lı yılların büyüleyici sesi Aşkın Nur Yengi’yi canlı canlı dinlemek isteyenler için…

Şubat etkinlik 2020

 

Göksel

Ünlü şarkıcı Göksel, Bayhan Prodüksiyon organizasyonu ile Mall of İstanbul MOİ Sahne’de. Göksel’in muhteşem sahne performansına eşlik etmek isteyenler, 8 Şubat 2020 tarihini ajandalarına not düşmeli!

Şubat etkinlik 2020

 

Hakan Altun Sevgililer Günü Özel

14 Şubat Sevgililer Günü için bir program yaptınız mı? İşte size bir alternatif: Hakan Altun, 13 Şubat 2020 tarihinde Jolly Joker Vadistanbul’da. Sevgilinizle birlikte Hakan Altun’un romantik şarkılarına eşlik edin!

Şubat etkinlik 2020

 

Kerem Görsev Trio

Türkiye’nin en önemli caz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman’dan oluşan Kerem Görsev Trio, 15 Şubat 2020 tarihinde Büyükçekmece AKM sahnesinde. Caz dolu bir akşam geçirmek isteyenler, kaçırmamalı!

Şubat etkinlik 2020

 

Can Gox

Blues’dan arabeske pek çok farklı türde eseri kendine has tarzıyla yorumlayan Can Gox, 19 Şubat 2020’de Beyrut Performans’ta konser veriyor. Yorumcu kimliğiyle öne çıkan bir isim… Son yıllarda hayran kitlesini de artırdığı kesin!

Şubat etkinlik 2020

 

Ceza

Ceza’nın hayran kitlesi oldukça geniş. Onu sahnede canlı kanlı izlemek de ayrı keyif… Ceza, 21 Şubat 2020 tarihinde Hayal Kahvesi Bahçeşehir’de. Ajandanıza not düşün!

Şubat etkinlik 2020

 

Mustafa Sandal

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden. Mustafa Sandal, 22 Şubat 2020 tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde konser veriyor. Farklı kuşakların bir arada eğlenebileceği konserlerden biri olduğu konusunda sanırız hemfikiriz!

Şubat etkinlik 2020

 

Adamlar

Vokal ve gitarda Tolga Akdoğan, elektrik gitarda Emre Malikler, bas gitarda Can Aydemir ve davulda Berkan Tilavel’den oluşan “Adamlar”, son yılların en sevilen gruplarından biri. Adamlar, 23 Şubat 2020 tarihinde Aqua Florya Hayal Kahvesi’nde.

Şubat etkinlik 2020

 

Otto Barok Konseri

OTTO BAROK topluluğu, Nisan 2019’da Keman sanatçısı ve orkestra şefi Orhan Avcı tarafından kuruldu. 29 Şubat 2020 tarihinde Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat’ta gerçekleşecek konser programında iki solist var: Ödüllü kontrtenor Kaan Buldular ve Soprano Cansu Baş. Otto Barok; Rönesans döneminin başından Barok dönemin sonuna kadar uzanan süreçte bestelenmiş opera şarkıları, anonim Sefarad şarkıları, TSM’nin seçkin şarkıları, peşrevler, etnik müzikler eşliğinde bir akşam vadediyor.

Şubat etkinlik 2020