https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/02/yaz-erkek-parfumleri_10.jpg

En İyi İlkbahar – Yaz Erkek Parfümleri Dior ile Chanel rekabeti 2020’de de sürecek. Erkek parfümünde tercihler değişiyor mu? Yaz parfümleri neler olacak?

Erkek parfümlerinde Fransız ve İtalyan stilleri 2020’de de çarpışacak gibi görünüyor. Kalıcılıkları ile kendilerini tanımlayan Fransız parfümlerine karşı turunçgil ve baharat notaları ile öne çıkan İtalyan parfümleri… İlginç olan, Fransız parfüm markalarının kendi aralarında da sıkı bir rekabet içinde olmalarına karşılık İtalyan markalarının rekabetten çok, farklı kulvarları paylaşmış gibi görünmeleri. Fransız ve İtalyanların arasına bir Amerikalı’nın girmesine de şaşmamak lazım. Bu manzara 2020’de de sürecek, bizden söylemesi…

2020 bahar erkek parfümleri

Peki 2020 ilkbahar ve yaz aylarının gözde erkek parfümleri neler olacak? Hangi parfümler daha çok tercih edilecek, satış sıralamalarında hangileri ilk beşe girecek? İşte her biri diğerinden harika beş erkek parfümü.

 

Chanel’den Bleu

İnanın, sandal ağacı hiç bu kadar etkileyici olmadı. Chanel, parfüm ambalajlarında gittikçe daha minimal bir çizgi izliyor. Bleu şişesinin, efsane parfüm No5’e olan benzerliği bu minimalist yaklaşımı vurgular nitelikte. Chanel’in parfüm tanıtımlarında ise ünlü yüzleri gittikçe daha ender kullanması, imaj değil parfüm yarattığını anlatıyor gibi. 2020 ilkbaharında en çok tercih edilen erkek parfümlerinin başında biraz da bu marka yaklaşımı nedeniyle Bleu de Chanel var!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Sizi Gecenin Yıldızı Yapacak 10 Farklı Abiye Modeli

2020 bahar erkek parfümleri

 

Dior’dan Sauvage

Dior parfümlerinin herhalde en önemli özelliklerinden birisi reklam yüzü konusundaki iddialı yaklaşımı. Sauvage, olağan üstü oryantal bir tona sahip olması yanında imajını Johnny Depp’i reklam yüzü yaparak kurgulamış. Reklam yüzü Johnny Depp olunca Sauvage’ın vahşi ve çılgın notaları 2020 ilkbahar ve yazıateşleyecek gibi görünüyor.

2020 bahar erkek parfümleri

 

Tom Ford’dan Neroli Portofino

Çizgileri birbirinden çok farklı kokular üreten Tom Ford’un 2020 için en iddialı olduğu erkek parfümü Neroli Portofino. Turunç ve amberin müthiş bir oranda kullanıldığı bu parfümü 2020 yazında sık sık hissedeceğiz. Neroli Portofino, Amerika’nın harika çocuğu Tom Ford’un, doksanların başında kadrosunda çalıştığı Gucci dolayısıyla İtalyan esintileri taşıyan ilginç bir parfümü…

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Adım Adım Yılbaşına!

2020 bahar erkek parfümleri

 

Atelier Versace’den Santal Boisé

Versace, parfümde her zamanki iddialı çıkışlarından birini daha yaptı. Santal Boisé, baskın sandal notalarıyla ikibinlerin en iddialı erkek parfümlerinden biri olan Dreamer’a da bir saygı duruşu gibi. Santal Boisé, Atelier Versace’nin unisex sınırlarda dolaşan erkek parfümlerinin en karakteristik olanı. 2020 ilkbahar erkek parfümleri arasında listede olacağı kesin.

2020 bahar erkek parfümleri

 

Dolce & Gabbana’dan Light Blue

Parfümlerinde ilk günden bu yana İtalyan çizgisini hiç bozmayan, turunçgil dip notalardan şaşmayan Dolce § Gabbana Light Blue ile 2020 ilkbahar ve yazında yine en çok hissedilecek erkek parfümlerinden biri olacak. Her zamanki Dolce § Gabbana iddiası. Seksi, metroseksüel, Akdenizli, bronz, dikkat çekmeyi seven ve fit erkekler için yaratılmış.

2020 bahar erkek parfümleri