https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/03/efe-cilek-onerileri-1-1280x854.jpg

Efe Çilek’in Önerileri: Keşifsel Müzik, Yoga ve Film Evde geçirdiğimiz günler için Efe Çilek'in derlediği yoga önerilerini, müzikleri ve bağımsız filmleri keşfedin!

Merhaba! Ben Efe, 20 yaşındayım. Beni soyadımla rahatlıkla hafızanıza kazıyabilirsiniz çünkü Çilek soyadının bana çok farklı enerjiler kattığını düşünen biriyim. Özgürlüğüme aşırı düşkün biri olarak üniversite için İzmir’den İstanbul’a hayallerini gerçekleştirmek için gelmiş ve istediğim hedeflere yavaş adımlarla ilerleme sürecindeyim diyebilirim. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim öğrenciyisiyim. Asıl işim modellik olsa da günlük hayatımı takipçilerimle paylaşmayı sevdiğim için Instagram da içerik üreticiliği yapıyorum.

Efe Çilek önerileri

 

Geçirdiğimiz bu karantina döneminde ise şimdilik vaktimin çoğunu uzun süredir elime almadığım yan flütü hatırlamakla geçiriyorum. Müzik, gerçek anlamda bende olumlu hisler yaratıyor. Yeni müzikler keşfetmek beni hem negatif enerjilerden arındırıyor hem de yeni yolculuklara çıkarıyor.

Her ne kadar stüdyo ortamını daha çok sevsem de evde yoga rutinimi devam ettiriyorum. Sizin de kendinize yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan biri bu. Eğer siz de denemek isterseniz @advaytabomonti sayfasını takip ederek her seviye için canlı yoga derslerine katılabilirsiniz. Başlamadan önce o gün kafamda olumsuz bir düşünce varsa, onu yenmek için niyet ediyor ve daha sonrasında o düşünceye veda ederek rutinimi tamamlıyorum.

Efe Çilek önerileri

 

Eğer benim gibi günlük hayatın absürtlüklerini ve dramını yansıtan dizilerden hoşlanıyorsanız ‘Please Like Me’yi mutlaka izleyin. Dizinin senaristliğini yapan Josh Tomas aynı zamada başrolde. Sizi Josh’un gerçek hayatının içsel yolculuğuna çıkarıyor… yaşanabilmesi çok muhtemel, herkesin içinden bir ders alacağı bu dizi, daha çok olaylardan ziyade size o anda olmanın ne demek olduğunu hatırlatacak!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Orgazm Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

 

1982 yapımı Koyaanisqatsi adlı deneysel filmi eğer izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Philip Glass’in hipnotize edici müzikleriyle birlikte belgesel tadında akışkan bir görüntü serisi sizi bekliyor. Filmde kullanılan teknik ve gittikçe karmakarışık bir hale dönüşen görüntüler adeta sizi bir yolculuğa çıkarıyor ve bizzat bu anları size deneyimleme fırsatı sunuyor. Git gide dijitalleşen hayatımızı gözler önüne seren ‘Koyaanisqatsi’ tıpkı anlamı gibi ‘dengesiz,çılgın hayat’ın içinde aslında bizlerin yaşıyor olduğu gerçeğiyle karşı karşıya getiriyor. Qatsi üçlemesinin bu ilk filmini izledikten sonra serinin devamına göz atmayı unutmayın.Efe Çilek önerileri

 

Son olarak her filmine bayılıdğım Xavier Dolan’ın yönettiği  2019 Cannes Film Festivali‘nde gösterilen, Altın Palmiye adayı olan filmi Matthias and Maxime’yi izleyebilrisiniz. Çocukluktan bu yana arkadaş olan Matthias (Gabriel D’Almeida Freitas) ve Maxime (Xavier Dolan), arkadaşlarının çektiği bir kısa film çekiminde gay bir çifti canlandırır. İkisinin canlandırdığı bu sahne aslında çok kısa bir öpüşme anından oluşur. Fakat hem film hem de karakterler için bir uyanış olarak nitelendirebiliriz bu öpücüğü. Filmi, cinsiyetlerden ve bizi etiketleyerek üzerimizde sadece insan olmaktan öte ek kimlikler yaratan kavramlardan bağımsız olarak izleyebiliyorsunuz. Kulllanılan müzikler ve çekim planları sizi adeta bir görsel şölen izlemeye davet ediyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Moda Haftası İlhamları: 2019 Yaz Trendleri

Efe Çilek önerileri

 

Sizler için bir playlist hazırladım. Playlist’in genelinde alt yapılarında enstrümentel ezgiler olan parçalar duyabilirsiniz. Klasik müziği farklı müzik türleriyle yorumlayan her sanatçıya saygım çok büyük! Bu yüzden hem sizi biraz rahatlatacak hem de dans ettirecek bir liste yapmak istedim. Böyle bir dönemde hepimiz için önemli olan şey, yeni bir müzik keşfetmek belkide. O yüzden keyfini çıkarmaya bakın ve sevdiğiniz parçaları kendi listenize eklemeyi unutmayın!

 

Son olarak bu krizi fırsata çevirmek sizlerin elinde. Ne olursa olsun hayatın akışı dijital ortamda devam ediyor. Siz de kendinizin yapabileceği yeni hobiler edinerek, keşifler yaparak kendinize katkıda bulunabilirsiniz.

Umarım tavsiyelerim sizi heyecanlandırmıştır. Ayrıca geri dönüş yapan olursa mutlu olurum! Kendiniz ve sevdikleriniz için lütfen evde kalın.