https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/02/dizi-izleyebileceginiz-dijital-platformlar_212-1280x720.jpeg

Dizi İzleyebileceğiniz 5 Dijital Platform ve Dahası Baş döndürücü bir hızla gelişen dizi endüstrisini ve dijital platformları ışık hızında inceledik ve sizin için derledik. Hazırsanız başlayalım!

Black Mirror’u izledim ters köşe oldum! The Umbrella Academy başladı, izledin mi? The Handmaid’s Tale mahvetti beni, sezonu bir gecede bitirdim! Dating Around gelmiş, gördün mü? Hayır ben Masum’u izledim, mutlaka sen de izle!

The Handmaids Tale izle

 

Birbiri ardına yeni diziler, kanallar, internet filmleri çıkıyor. Dijital platformlar büyük bir hızla büyüyor. Netflix, BluTv, PuhuTV, Turkcell TV Plus, Hulu, Amazon Prime, Apple TV ve irili ufaklı pek çok dijital platform kuruldu. Kaliteli dizi ve film izleyebileceğiniz önde gelen dijital platformları ve ipuçlarını sizler için derledik!

Black mirror izle

 

Türkiye’de üç büyükler, ezeli rakipler: Netflix, BluTV, puhutv

Televizyonda yayınlanan dizileri, sezonda kaçırdığınız filmleri de izleyebilirsiniz, hiçbir yerde izleyemeyeceğiniz dizileri, belgeselleri de… Üstelik bu dijital platformların uygulamalarını bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. İstediğiniz yerde kapatıp daha sonra açtığınızda bıraktığınız yerden otomatik olarak izleyemeye devam edebilirsiniz. İzleme listeleri oluşturabileceğiniz gibi bu uygulamalar sizin izleme eğilimlerinizi analiz edip beğenilerinize uyacak yeni yapımları da haber verebilirler.

netflix izle puhutv izle blu tv izle

 

Yaman çelişki: Abonelik ödeyip reklam izlememek mi, abonelik ödemeyip reklam izlemek mi?

Bir şekilde bu dev yapımların size ulaşmasının finanse edilmesi gerekiyor. Burada kararı siz vereceksiniz. Dijital platformlar size bu yapımları ulaştırırken televizyondaki kadar olmasa da dizinin/filmin arasına reklam alsınlar diyorsanız puhutv gibi serbest dijital kanalları, ben reklam izlemek istemiyorum dizimi/filmimi kesintisiz izlerim diyorsanız Netflix ya da BluTV’yi tercih etmelisiniz.

The Umbrella Academy izle Şahsiyet izle The Handmaids Tale izle

 

Sınıf başkanı Netflix!

Dijital yayın platformların lideri hiç kuşkusuz Netflix. 1997’de California’da DVD kiralayan bir şirket olarak kurulmuştu. Akla gelmeyecek pazarlama stratejileri kullanarak sektörün öncüsü oldu. Ocak 2016’da Türkiye’de yayına başladığında 60 ülkede yayın yapıyordu, bugünse 190 ülkede izlenebiliyor. 2019 sonunda Türkiye’de abone sayısının 500 bine yaklaşacağı düşünülüyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Merakla Beklenen Alice Müzikali 7 Şubat'ta Başlıyor!

Netfliz izle

 

Kült Dizilerin Platformu: BluTV

Dijital platform deyince akla gelen ikinci adres, BluTV. Game Of Thrones, Handmaid’s Tale gibi kült dizileri Blu’da izleyebilirsiniz. BluTV’nin bir özelliği de tv kanallarını canlı olarak izleyebilmek. Bu arada Blu’da gayet kaliteli yeni nesil Türk dizileri de var, sakın kaçırmayın. Masum, Bozkır, S1 F1R B1R, Bartu Ben.

Game of Thrones izle Bartu Ben izle

 

Oğlan bizim kız kız bizim: puhutv

Dijital platformlar içinde tümüyle yerli yapımları abonelik olmadan izlemek istiyorsanız, adresiniz PuhuTV. Şahsiyet, Fi ve Dip, Puhutv’nin özel yapımlarını kaçırmayın. Bu arada halen sezonda olan dizileri tv kanalında yayınlanı tamamlandıktan beş on dakika sonra Puhu’da izleyebilir, önceki sezonlarda kaçırdığınız ya da çok beğendiğiniz bölümleri tekrar izleyebilirsiniz.

Fi izle

Şahsiyet izle

 

 Yeni trend: İnteraktif

İnteraktif film mi olur demeyin, oldu. Netflix yaptı demek daha doğru olacak… Black Mirror Bandersnatch! Bu alternatif yapım, izleyiciyi film içinde tercih yapmaya zorluyor. Karakter size dönüp gözünüzün içine bakarak kahvaltısı için seçim yapmanızı istiyor. Ve siz istediğinize tıklıyorsunuz! Film böyle devam ediyor. İnteraktif macerasının miladı olarak kabul edilecek bu Black Mirror özel filmini muhakkak izleyin!

Black mirror bandersnact izle

 

Nostalji de lazım diyorsanız…

Yeşilçam’ın efsane filmlerini cumartesi akşamları arkadaş buluşmalarında izlemek çok moda oldu. Adı da CUMARTESİ ARKADAŞ SİNEMASI! Yeni bir Yeşilçam dönemi mi açılıyor yoksa? puhutv bu dönemi evlerinize taşımak için iyi bir adres!

Neşeli Günler izle

 

Dizi maratonundan film maratonuna… tüm bölümler bir anda!

Netflix’in başlattığı bir challenge’tan söz ediyoruz. Netflix, 2013 yılında başlayan ve 6 sezon süren House of Cards dizisinin bir sezonunu hafta hafta sitesine yüklemek yerine sezonu tek seferde siteye yükleyerek hem takipçilerini hem rakiplerini şaşırtmıştı. Başlangıçta mantıksız ve çılgınca bulunan bu eylem zamanla izleyiciler arasında çok rağbet gördü. Şimdilerde dizi ya da film maratonu yapmak istiyorsanız dijital platformlar size çok geniş bir yelpaze sunuyor. Harry Potter, The Godfather, Paranormal Avtivity, Game of Thrones, Supernatural… dijital kanallarda ne isterseniz bulabilirsiniz!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Organizasyonlarda Influencer Saltanatı! Influencer Nedir? Ne Değildir?

House of Cards izle

 

Bazı dizileri herkes izlemeli: 13 Reasons Why

Binlerce dizi ve filmin içinde bazıları hem içerikte hem biçimde milat gibidir. 13 Reasons Why bunlardan birisi. Dizi temelde lise yıllarında yaşanılan ‘zorbalık’ üzerine kurulu bir yapım. Lisede zorbalığa uğramış olabilirsiniz, aile yakınlarınız ya da hiç tanımadığınız insanlar bununla savaşıyor olabilir. Tüm bunlar konusunda bizi dürten, bunu iyi bir senaryo ve kurgu içerisine yediren bir yapım 13 Reasons Why. Dizinin son derece bilgilendirici ve önemli bir de internet sayfası var. Eğer zorbalıkla karşılaştığınızı düşünüyorsanız, internet sitesinde sesinizi duyurabilirsiniz. Dizi sayesinde şimdiden milyonlarca insan bunun ciddi bir sorun olduğunu fark etti bile!

 

 

Veeee Netflix gezegeninde bir türk: Hakan – Muhafız

Sonunda Netflix’te 10 bölümlük sezonu bir anda yüklenen bir Türk dizisi var: The Protector! Kimileri için hayal kırıklığı oldu, kimileri bayıldı. İzleyin, kararı siz verin.

Hakan Muhafız izle