https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/01/centilmenlere-ozel-kol-saatleri_123-1280x785.jpg

Centilmenlere Özel Dünyanın En Pahalı 5 Saati Kol saati in, cep telefonundan saate bakmak out! Saat, bir erkek için en önemli aksesuar. İyi bir kol saati, prestij, statü, özen ve stil göstergesi

MÖ 4000Mısırlılar saati keşfetti.

1524 – Alman kilit ustası Peter Henlien tarihteki ilk kurmalı saati üretti.

1812ilk kol saati Napoli Kraliçesi Caroline’e hediye edildi. Ama ilginç olan şu ki, ilk kol saatini bir kadın kullandığı için erkekler bu aksesuarı kullanmakta pek istekli olmadılar, 1900’lerin başına kadar beklediler. Bir erkek için ilk kol saati Cartier tarafından üretildi.centilmenlere özel dünyanın en pahalı saatleri

1952ilk pilli saatler kullanıma sunuldu. Artık herkes daha dakik, saatler daha inceydi.

1970ilk elektronik saatler piyasaya sürüldü. Bugünün akıllı saatlerine kadar uzun bir yol bekliyordu artık saatleri. Cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla saat kullanımı azalır gibi oldu, çünkü artık saati ve hava durumunu gösteren ışıklı, havalı telefonlarımız vardı. Sonra giyilebilir teknolojinin gelişmesiyle saatlerin ultra dijital ve akıllı formları üretildi.

2000’ler – O da ne! Klas saatler geri döndü! En klasiğinden en minimaline, en aşırı ultra acayip dijitalinden en analoğuna saatler geri döndü. Saatler hakkında bilmemiz gereken spotlarla birlikte. İşte, stil sahibi beyefendiler için en pahalı kol saatleri!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Düğün Hazırlıkları Hakkında Her Şey: All About Bride

centilmenlere özel dünyanın en pahalı saatleri

 

 

Paul Newman Rolex Daytona

En ünlü saatlerden birisi hiç kuşkusuz Rolex Daytona. Ünlü Amerikalı oyuncu Paul Newman’ın adını taşıyan bu saat, aktörün eşi Joanne Woodward’ın hediyesi. Bu zarif saat, 2017’de bir müzayedede 17,7 milyon dolara satıldı ve dünyanın en pahalı saati ünvanına sahip oldu.

Centilmenlere Özel Dünyanın En Pahalı 5 Saati

Centilmenlere Özel Dünyanın En Pahalı 5 Saati Paul Newman Rolex

 

Patek Philippe Ref. 1518

Dünyanın ikinci en pahalı saati, 11.1 milyon dolarlık bir etikete sahip. Beyaz kadran sevenler için göz kamaştırıcı olan bu saat bugün hala saat tasarımcıları için ilham kaynağı! Patek Philippe Ref 1518, ikinci dünya savaşının ilk yılında üretilmiş dünyadaki ilk tarih ve gün göstergesine sahip kol saati.

Patek Philippe Ref 1518

 

Hublot Big Bang

Karşınızda daha makul bir fiyata sahip Big Bang! 1280 elmas taşıyan bu saat için 5 milyon dolar da çok fazla olmasa gerek. Doğal olarak dünyanın en pahalı saatleri sıralamalarında hep ilk sıralarda yer alıyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Dekorasyonda Çiçek Dışında Kullanılabilecek İlginç Bitkiler

centilmenlere özel dünyanın en pahalı saatleri

 

Louis Moinet Meteoris

Bu saat elmas ya da pırlanta yerine çok çok özel parçalar taşıyor. Ne mi? Gerçek meteor ve ay yüzeyinden getirilmiş taş parçaları. Böyle olunca fiyatının 4.6 milyon dolar olması ve en pahalı saatler arasında ilk sıralardaki yerini kaptırmaması gayet anlaşılır tabii.

centilmenlere özel dünyanın en pahalı saatleri

 

Frank Muller Aeternitas Mega 4

2,7 milyon dolar ile satın alabileceğiniz bir saatte hangi özellikler olsun isterdiniz? Bu saat dünyanın en karmaşık saati, 36 fonksiyona sahip. Şöyle minik bir örnek verelim: bu saat, sonsuza kadar yenilenebilir 1000 yıllık bir takvime sahip. Bu şık saat de dünyanın en pahalı saatleri listesinde yerini almış durumda.

centilmenlere özel dünyanın en pahalı saatleri