https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2018/04/la-casa-del-papel-fenomen-dizi-3457678338-1280x720.jpg

Asrın Yeni Dizisine Merhaba Deyin: La Casa De Papel! Bir soygun dizisi nasıl bu denli insanları peşinden sürükleyebildi? Spoilersız La Casa De Papel incelemesine davetlisiniz!

Son günlerde adından en çok söz edilen dizilerin başında şaşırtıcı olabilir ama bir İspanyol dizisi geliyor. Netflix sayesinde yabancı dizi tutkunları arasında kısa sürede geniş bir izleyici kitlesine ulaşan ve izleyenleri kendine bağlayan La Casa De Papel’i henüz izlemediyseniz, sizi şöyle alalım…

 

 

2017’de İspanyol televizyon kanalı Antena 3 te yayınlanan toplam 16 bölümlük dizi, sonrasında Netflix tarafından satın alınarak ve 60 dakikalık bölüm süresi 40-45 dakikaya ve toplam bölüm sayısı 13’e indirilerek uluslar arası bir üne ve izleyici kitlesine ulaştı. Dizinin yeni sezonda devam edip etmeyeceği ise merak konusu…

 

Alex Pina tarafından yaratılan dizi aslında bir soygun hikayesi. Profesör lakaplı gizemli bir adam, başarılması imkansız bir soygun planlamaktadır. Soyulacak hedef ise İspanyol Kraliyet Darphanesidir. Diziyi sıradan bir soygundan farklı kılan şey ise paraları alıp kaçmakla sınırlı olmaması. Soygun sürecinde darphane çalışanları ve ziyaretçileri rehin alınacak ve soygun ekibi kendi paralarını basarken günlerce darphanede tutulacaktır.

 

 

 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Apple Etkinliğinde Bizleri Neler Bekliyor?

Profesör’ün bu soygunu gerçekleştirebilmesi için alanında uzman kişilerden oluşan bir ekibe ihtiyaç duyar ve titiz bir çalışma sonucunda ekibini oluşturur. Kusursuz bir planlama için birlikte 5 ay süresince bir eve kapanırlar ve tüm olasılıklar hesaplanır. Her şey titizlikle planlanmıştır. Ve artık soygun için düğmeye basılma vakti gelmiş ve plan uygulamaya konmuştur. Dali maskeleri ve kırmızı tulumlarıyla soygunun startı verilir.

 

Profesörün en katı kurallarından biri ekipteki kimsenin birbirinin özel yaşamı hakkında bir şey bilmemesi ve kişisel ilişkiye girmemesidir. Bu nedenle her biri farklı bir şehir adı olan takma isimler alır ve gerçek kimliklerini birbirlerinden gizler.

 

Buraya kadar anlattıklarımız soygun ekibine karşı bir nefret uyandırabilir ancak dizinin bir kapitalist düzen eleştirisi olduğunu anlamanız çok uzun sürmeyecek ve diziyi izlerken büyük olasılıkla soygun ekibine içten içe sevgi besleyeceksiniz.

 

Dizi Karakterleri

 

Profesör; planı uygulamak için tüm detayları çalışmış ve koordinasyon yeteneği ile dikkat çeken dizinin hayalet karakteri.

 

 

Tokyo; diziyi onun ağzından dinliyoruz. Geçmişte 15 soyguna katılmış azılı bir hırsız. Aynı zamanda aşk ilişkileri açısından da bir kalp hırsızı olduğunu söyleyebiliriz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Octoberfest İstanbul Başlıyor!

 

 

Rio; bilgisayar dehası. 6 yaşından beri kod yazıyor. Genç, asi ve hatalar yapmaya açık bir karakter.

 

 

Moskova; oğlu için her şeyi göze alan gerçek bir baba.

 

 

 

Denver. Moskova’nın oğlu. Biraz saf ama samimi bir karakter. Jaime Lorente başarılı oyunculuğu ile karaktere can vermiş.

 

 

 

Berlin; soygunun ekibinin içerdeki beyni ve lideri diyebiliriz. Tecrübeleriyle ekibin sakin kalmasına öncülük ediyor.

 

 

Nairobi; dizinin bir diğer kadın karakteri olan Nairobi dengesiz ama eğlenceli bir tip. Zorlu yaşam geçmişi ise izleyiciyi etkisi altına alıyor.

 

 

Helsinki ve Oslo; iki Sırp kuzeni canlandıran karakterler. Her ikisi de görev adamı…