https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/12/haftanin-etkinlikleri-uyuyan-güzel-bale_5.png

Etkinlik Takvimi | Aralık 2019 Yılın son ayı başlıyor! Aralık ayının ilk iki haftasının en önemli etkinlikleri, vizyona giren filmler, yeni oyunlar, sergiler… Ajandanıza mutlaka ekleyin!

Yeni yıl heyecanı içimizi kaplamışken, 2019’un sonunda gidebileceğiniz en iyi etkinlikleri derledik! 

Aralık etkinlik takvimi 2019

 

 

6 Aralık 2019’da Vizyona Girecek Filmler

The Aeronauts/ Balon Pilotları, Pilot Amelia Wren ve bilim insanı James Glaisher’ın sıcak hava balonu ile keşif yapmaya çalıştıkları sırada hayatta kalmak için verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Kadro sağlam! İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in hayatını anlatan Her Şeyin Teorisi’nde birlikte rol alan Eddie Redmayne ve Felicity Jones’u yeniden bir araya getiren The Aeronauts/ Balon Pilotları’nın yönetmeni ise War & Peace ve Peaky Blinders dizileri ile tanınan ünlü yönetmen Tom Harper.

Aralık 2019 İstanbul etkinlikler

 

Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi: Mucize 2 AşkMert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz’ın rol aldı Mucize 2 Aşk, engelli bir adam olan Aziz ile görücü usulü evlendiği Mızgin’in hayatını konu ediyor. 2014 yapımı “Mucize” filminin devam halkası olan Mucize 2 Aşk’ın yönetmenliğini ve senaristliğini, bir kez daha Mahsun Kırmızıgül üstleniyor.

 

Addams Ailesi/ The Addams Family, büyük bir kutlamanın eşiğindeyken beklenmedik durumlarla karşılaşan Addams Ailesi’nin hayatına odaklanan bir animasyon. Addams Ailesi’ni özleyenler için! Yönetmenler, Conrad Vernon ve Greg Tiernan.

 

18. yüzyıl sonlarında, Britanya’da, genç bir kadının portresini yapmakla görevlendirilen bir sanatçının hikayesini konu alan Portrait de la jeune fille en feu/ Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi haftanın bir diğer filmi. Oyuncular; Noemie Merlant, Adele Haenel, Luana Bajrami.

Aralık 2019 İstanbul etkinlikler sinema

 

Buğra Kekik’in yönettiği korku filmi Mühr-ü Cin; bir diğer animasyon Go Fish/ Kahraman Balık ile Elif Akarsu Polat ve Çiğdem Bozali’nin yönettiği Kader Postası, 6 Aralık haftasında vizyona giren filmlerden.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Red Bull Music Festival İstanbul Başlıyor!

Aralık 2019 İstanbul etkinlikler sinema

 

 

Süreyya Operası’nda Uyuyan Güzel

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin 2017 yılında repertuvarına yeniden kattığı, bale tekniği ve estetiği yönünden bu sanat dalının en önemli ürünlerinden biri kabul edilen “Uyuyan Güzel” Balesi; 3,5,7,10,12 Aralık günlerinde, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde. Koreograf-besteci işbirliğinin de en güzel örneklerinden (Petipa-Çaykovski). Yüz yıllık uykuya dalan güzel bir prensesin öyküsünü anlatan klasik Avrupa masalı “Uyuyan Güzel”i, İstanbul Devlet Opera ve Balesi- Bale Başkoreografı Ayşem Sunal Savaşkurt sahneye koyuyor.

Aralık 2019 İstanbul etkinlikler opera Aralık 2019 İstanbul etkinlikler opera

 

 

Last Five Years/ Son Beş Yıl Müzikali, Zorlu PSM ve UNIQ Hall’da

Tony ödüllü söz yazarı ve besteci Jason Robert Brown’ın kaleme aldığı “Last Five Years/ Son Beş Yıl” Müzikali, Türkiye prodüksiyonuyla seyirci karşısında. Komedyen Kaan Sekban ve oyuncu Pelin Akil’in yer aldığı müzikal; Evren Ercan yani Tebdil-i Mekan ve Kaan Sekban’ın ortak yapımcılığında, “Son Beş Yıl“ adıyla sahneleniyor. 11 Aralık 2019 tarihinde, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde; 14 Aralık 2019 tarihinde ise UNIQ Hall’da. Müzikalleri özleyenler kaçırmamalı!

Aralık 2019 İstanbul etkinlikler oyun

 

 

ABD’li Dark Wave Grubu Boy Harsher, Salon İKSV’de

Şarkıları karanlık bir diskoyu andıran, son dönem New York ve Berlin gece hayatında etkili olan Boy Harsher, Şişhane’deki Salon İKSV’de canlı bir performans sunuyor. Grubun, yeni albüm turnesinin İstanbul ayağı…

Tarih: 7 Aralık 2019.

Aralık 2019 İstanbul etkinlikler konser

 

 

Uniq Expo’da Andy Warhol

Andy Warhol başta olmak üzere akımın öncü isimlerinin işlerini görmek isteyenler, Maslak’taki Uniq Expo’ya mutlaka gitmeli! Ünlü pop art eserlerini bir araya getiren bu sergide; Marilyn Monroe’nun Warhol filtreli ikonik portrelerini, Roy Lichtenstein’ın dinamik dünyasını keşfedin. Sergi, 29 Mart 2020 tarihine kadar Uniq Expo’da.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  İstanbul’da 2019 Cadılar Bayramı Etkinlikleri

Aralık 2019 İstanbul etkinlikler

 

 

Meşher’in İlk Sergisi: “Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik”

İstiklal Caddesi üzerindeki Meymenet Han, 2010-2019 yılları arasında Arter’e ev sahipliği yapmıştı. Şimdi de Vehbi Koç Vakfı’na bağlı yeni bir sanat kurumu olarak “Meşher” adıyla yaşayacak. Meşher’in ilk sergisi de “Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik”. Geçmişten günümüze anlatılagelen hikaye ve söylencelerden ilham alan seramik eserler ile kil ve seramiğin insanlık tarihindeki izini süren serginin küratörleri; Catherine Milner ve Károly Aliotti. Meşher’in ilk sergisini 22 Aralık 2019 tarihine kadar ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

Aralık 2019 İstanbul etkinlikler sergi Aralık 2019 İstanbul etkinlikler sergi Aralık 2019 İstanbul etkinlikler sergi

 

 

Ödüllü Şef Ou ile “Art of Dim Sum”

Shang Palace’ta gastronomi tutkunlarına özel bir etkinlik: Art of Dim Sum. 6 Aralık 2019-15 Aralık 2019 tarihleri arasındaki Art of Dim Sum etkinliği, ödüllü şef Ou ile gerçekleştiriliyor. Ünlü oteller zinciri Shangri-La bünyesinde yer alan Shangri-La Bosphorus’un “Çin-Kanton” mutfağının en iyi örneklerinin sergilendiği Shang Palace restoranındaki Art of Dim Sum etkinliği, her biri adeta birer sanat eseri olan özel “Dim Sum” menüsünü deneyimlemek isteyenler için. Çin mantısı olarak da bilinen “Dim Sum” menüsünde karidesliden tavukluya, kırmızı etliden sebzeliye kadar geleneksel tatlar isteğe göre farklı pişirme yöntemleri ile ve anında hazırlanarak servis edilmekte… Şef Ou’nun İstanbul için özel olarak hazırlayacağı “Dim Sum”ların, “A La Carte” menü olarak sunulacağını da ekleyelim.

Aralık 2019 İstanbul etkinlikler