https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/09/endegerlimucevher.jpg

Aklınızı Başınızdan Alacak Dünyanın En Değerli Mücevherleri İşçilik ve tasarım: bir elması “mücevher” yapmanın en yalın formülü. Peki, bu formülü zirveye taşıyan en değerli mücevherler neler? Birlikte keşfedelim!

Değerli taşlar, tek başlarına sadece bir yatırım. Onları şık montürler içine yerleştirmek, takmak, göstermek, teşhir etmek tam anlamıyla bir sanat. Elmas, yakut, safir, yeşim ancak kendilerini bu şekilde ortaya koyabiliyor. Her dönemde zenginliği ifade eden değerli mücevherler, tarihe ışık tutan parlak bir yolculuk. Dünyanın en değerli mücevherlerini keşfedin!

Dünyanın en değerli mücevherleri

 

 

Bulgari’den Büyülü Mavi: İki Taşlı Elmas Yüzük

1972’de Bulgari tarafından yaratılan bu eşsiz yüzük, kıyasıya bir arttırmadan sonra 15.7 milyon dolara Asyalı bir koleksiyonere satıldı. Birisi 10.95 karatlık mavi, diğeri 9.87 karatlık beyaz olmak üzere iki elmastan oluşan oldukça iddialı bir tasarım.

Dünyanın en değerli mücevherleri

 

 

Çifte Şans: The Doubly Fortunate

9.3 milyon dolarlık yeşim kolye, şimdiye kadar satılan en pahalı yeşim mücevher olma özelliğini koruyor. 1997 Kasımında Hong Kong’da satılan bu parçanın 5 mm çapında mükemmel kesime sahip 27 yeşimden oluştuğunu, bugün Cartier koleksiyonunda bulunduğunu da belirtelim.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Intermittent Fasting (Aralıklı Açlık) Hakkında Her Şey

Dünyanın en değerli mücevherleri Dünyanın en değerli mücevherleri

 

 

Chopard ve İddialı Saati

Pırlantanın kesimindeki kalite, ışığı yansıtma ve kırma oranları ile belirleniyor. 25 milyon dolar değerindeki parça, ışığı olağanüstü yansıtan bir tasarıma sahip. Farklı renklerde 874 adet değerli taşın bulunduğu bu saat en son 2000 yılında sahiplenilmiş.

Dünyanın en değerli mücevherleri

 

 

Sınırları Zorlayan Bir Pembe: Graff Pink

24.78 karatlık büyüklüğüyle 2010’da Cenevre müzayedesinde 27 milyon dolar ile 38 milyon dolar arasında alıcı bulacağı tahmin edilen Graff Pink ne kadara satıldı dersiniz? Sade bir montüre sahip olan bu taş, 46 milyon dolar ile şimdiye kadar satılan en pahalı yüzüklerden biri!

Dünyanın en değerli mücevherleri

Dünyanın en değerli mücevherleri

 

 

Yeşilin Asil Gücü: Emerald & Diamond Tiara

Eski zamanlarda Prenses Katharina Henckel’e ait bu ihtişamlı zümrüt ve elmas taç, 1900’lü yıllarda üretildi. Yakın zamanda Cenevre’de düzenlenen bir açık arttırmada taç, 12.7 milyona satıldı.

Dünyanın en değerli mücevherleri

 

 

Bilinen En Pahalı Elmas: The Hope Diamond

Bir mücevherin değerini taşın kalitesi, eskiliği ve işçilik değeri belirliyor. Fransız Mavisi olarak da bilinen bu muhteşem parça saydığımız kriterlerden tam not almış. Zamanında 2. Abdülhamid’in de içinde bulunduğu yüzlerce sahibi olmuş elmasın. Sonuç olarak gizemlerle dolu mücevher hakkında bir çok belgesel çekildi, kimileri onun büyük bir lanet taşıdığına inanıyor. Yine de bu söylentiler elmasın değerinin 200-250 milyon dolar arasında olmasını değiştirmiyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Etkinliklerinize İlham Olabilecek 10 Markanın Farklı Vitrin Tasarımları

Dünyanın en değerli mücevherleriDünyanın en değerli mücevherleri

Mücevherin kendi ününü yenilemesi için zaman zaman montüründe değişiklikler yapıldı. Son yapılacak değişiklik için 3 tasarım sunuldu ve açık ara en çok sevilen montür, elması iki yanından sararak, çapraz bir geçişle birleşen tasarım oldu. Bu yeni tasarıma Embracing Hope adı verildi ve geçici süreliğine sergilenerek, elmasın ününü bir kez daha arttırdı.

Dünyanın en değerli mücevherleri Dünyanın en değerli mücevherleri