https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/11/tuyap-kitap-fuari-2019_4343-1280x849.jpg

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Başlıyor! 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de. Ajandanıza eklemeyi unutmayın!

Her yıl yarım milyon ziyaretçiye ulaşan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında, yurt içi ve yurt dışından pek çok değerli yazarı okurlarla buluşturacak. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde hazırlanan 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de.

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

Fuara, yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı bekleniyor. Dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinlikleri ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla bir araya gelecek.

 

 

Fuarın Onur Yazarı Adnan Özyalçıner

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Yazarı, Adnan Özyalçıner. Fuarda, Adnan Özyalçıner’in yaşamı ve eserleri ele alınacak. Ayrıca ünlü yazar, kendisinin de yazarı olduğu 1950 Kuşağı ile ilgili söyleşilere katılacak. Fuarın Onur Yazarı Adnan Özyalçıner ile ilgili etkinlikler ve tarihleri ise şöyle:

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

2 Kasım 2019 tarihinde “50 Kuşağı ve 50 Yıllık Dostluğun Mektupları: Adnan Özyalçıner, Erdal Öz, Kemal Özer” Paneli ile “50 Kuşağı’nın Doğuşu” söyleşisi, “50 Kuşağı Öykücülüğü ve Şiiri” Paneli gerçekleştirilecek.

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

3 Kasım 2019 tarihinde ise “Adnan Özyalçıner ile Fotoğraf Eşliğinde Sohbet” söyleşisi var. Adnan Özyalçıner için TÜYAP tarafından hazırlanan “Mahallem İstanbul” kitabından metinler ve albümünden seçili fotoğraflar, kitapla aynı adla düzenlenecek sergide görülebilir.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Haftanın Sanatçısı | Brad Pitt

 

 

Ana Tema: Edebiyatımızda 50 Kuşağı

  1. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın ana teması, Edebiyatımızda 50 Kuşağı. Fuarın ana teması kapsamında da birçok özel etkinlik var. Zeynep Oral yönetimindeki 50’li Yıllar ve Tiyatro, Metin Celâl yönetimindeki Dergicilikte 50 Kuşağı, Fahri Aral yönetimindeki Yayıncılıkta 50 Kuşağıile Doğan Hızlan yönetimindeki 50 Kuşağı Öykücülüğü ve Şiiri kaçırılmamalı.
  2. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl bir ilke de imza atıyor: İlk Kitabım TÜYAP’ta… Yazarlar, İlk Kitabım TÜYAP’tabaşlığı altında, ilk kitapları ile okurlarının karşısına çıkacak. Ayrıca düzenlenecek kısa söyleşilerde, otuz bir ilk kitabın sunumu gerçekleştirilecek.
  3. İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

 

 

Uluslararası Etkinlikler

Uluslararası Yayıncılar Birliği Başkanı Hugo Setzer ve Genel Sekreteri Jose Borghino, fuarın 2 Kasım 2019 Cumartesi günü yapılacak açılış töreninin ardından “Yayıncılık Sektörüne Global Bir Bakış” başlıklı söyleşide yayıncılarla bir araya gelecek. Uluslararası etkinlikler arasında 3 Kasım 2019 Pazar günü Susanne Lux’un “Bağımsız Kitabevlerini Sürdürülebilir Kılmak: Almanya Örneği”; Frank Kühne’nin “Eğitim Sistemine Okuma Kültürünü Yerleştirmede Kitapların Rolü” başlıklı panelleri var. Lux ile Kühne’nin bilgi ve deneyimlerini öğrenmek için 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda yerinizi alın.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Filmekimi Başlıyor! Bizi Bizden Alacak Etkileyici 49 Festival Filmi

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

İstanbul Kitap Fuarı’nın birçok uluslararası konuğu olacak. 2 Kasım’da Kuzey Makedonya Kültür Merkezi tarafından düzenlenen iki ayrı etkinlikte “Balkan Edebiyatı” masaya yatırılacak. 3 Kasım’da TÜYAP ve Edebiyatçılar Derneği tarafından düzenlenen iki ayrı etkinlikte ise Türk edebiyatçılara ABD, Ukrayna ve Yunanistan’dan gelen yazar ve şairler eşlik edecek.

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

9 Kasım’da Kırmızı Kedi Yayınevi’nin bir etkinliği var. Bu etkinlikte, Pilar del Río, Nobel Edebiyat Ödülü sahibi José Saramago üzerine kitapseverlerle söyleşecek. “Gerilimin Kraliçesi” Tess Gerritsen, 9 ve 10 Kasım 2019 tarihlerinde Doğan Kitap tarafından yayınlanan kitaplarını imzalayacak. Mehring Yayıncılık tarafından 10 Kasım 2019’da düzenlenecek video konferans ile ABD’li David North “21. Yüzyılda Lev Troçki ve Sosyalizm” üzerine okurlarıyla söyleşecek.

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından 1995 yılından beri yayıncılık alanında ifade ve yayınlama özgürlüğünü güçlendirmek adına düzenlenen ödül töreni ise 7 Kasım 2019 tarihinde TÜYAP’ta…

 

 

İllüstratör-Yayıncı Buluşması Bu Yıl Da Devam Ediyor

Geçen yıl bir ilke imza atılmış ve “İllüstratör-Yayıncı Buluşması” etkinliği düzenlenmişti. Bu etkinlik, 2019’da da devam ediyor ve kapalı bir buluşma şeklinde gerçekleşecek. İllüstratörlerin doğrudan yayıncılara ulaşmasına ve yayıncıların da yeni illüstratörlerle buluşmasına olanak sağlayacak. Diğer sektörel etkinlik; yayıncılık alanında bağımsız çalışanların buluşması. Grafikerler, editörler, dizgiciler ve çevirmenler gibi sektörün bileşenleri bir araya gelecek.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Öne Çıkan Etkinlikler | Ekim 2019

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda çocuk ve gençlere yönelik söyleşi, dinleti ve atölye çalışmaları da düzenlenecek. Çocuk ve gençlik kitapları yazarları, söyleşilerde ve imza etkinliklerinde okurlarıyla buluşacak.

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenen fuar; öğrenci, öğretmen, çocuk, emekli ve engellilere ücretsiz (İstanbul Kitap Fuarı’nın giriş ücreti 10 TL). Ayrıca bileti, web sitesinden online satın almak da mümkün. Fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında açık. Fuarın son günü, 10 Kasım Pazar akşamı. 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı saat 19.00’da sona erecek.

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

 

Son bir not daha: 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, ARTİST 2019 / 29. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirecek. Fuar biletiyle, 29. İstanbul Sanat Fuarı’nı saat 11.00 itibariyle ziyaret edebilirsiniz. Tüm kitapseverler ile sanatseverlere duyurulur!

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı 2019

 

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın web sitesi: www.istanbulkitapfuari.com.

Ayrıca bu büyük fuarı, aşağıdaki sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz!

www.facebook.com/istanbulkitapfuari

www.twitter.com/kitapfuari

www.instagram.com/kitapfuari

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *