https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/01/pozitif-dusunmeniz-icin-5-mukemmel-oneri_1-1280x789.jpg

Pozitif Olmanız İçin 5 Mükemmel Öneri Dünya olarak hepimizi etkileyen olumsuz olayların ruhunuza zarar vermesine izin vermeyin. Pozitif olmanız için 5 mükemmel öneri!

Dünyada yaşanan olaylar ve bunun sonucunda kendimizi dış dünyadan izole etmek, yaşadığımız yepyeni bir deneyim. Yaşananların nasıl devam edeceğini bilememek, gelecekte ne durumda olacağımızı kestirememek bizlerde kaygıya, strese ve karamsarlığa neden olabiliyor. Hepsini arkanızda bırakmanıza yardımcı olacak 5 öneriyi sizler için derledik.

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

 

1.Pozitif Düşünün

Umut etmenin yolu, pozitif düşünmekten geçiyor. Umudunuzu yeşertmekten asla vazgeçmeyin. Duygularınızı özgürce ifade edin. Karamsarlığa düşmemeye çaba gösterin. Defalarla denemekten yılmayın, sabredin. Karanlıkta bir ışık da siz yakın. Pozitif düşüncelerin zamanla çoğalacağını aklınızdan çıkarmayın. Yanlış ve hatalı düşünceleri kendinizden uzaklaştırın. Tecrübelerinizden ders alın, geçmiş duygularınızın esiri olmayın. Hafızanızı canlı tutun, hak ettiklerinizi de asla unutmayın. Daima ileri bakın, kendiniz ve dünya için en iyi olanı dileyin. Böyle bir dönemde bunu yapmak zor evet ama düşünceyi içinizde benimsediğiniz sürece gerçek anlamda iyi hissedebilirsiniz, bunu aklınızdan çıkartmayın.

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

 

2.Bu dönemde verdiğiniz kararları ertelemeyin!

Kararlarınızı çok çabuk alabilirsiniz ama ufak adımlarla yola çıkmalısınız. Evet, bilmediğimiz bir süre boyunca hepimiz evdeyiz ve bolca vaktimiz var. Ancak bu yapacağınızdan çok daha üst hedef koyduklarınızı uygulayabileceğiniz anlamına gelmiyor. Hedef olarak koyduğunuz adedi yarıya bölerek işe koyulun, çok daha hızlı adapte olduğunuzu göreceksiniz. Planlarınızı ara sıra gözden geçirin, yavaşladığınız ya da vazgeçtiğiniz anlarda yeniden başlayın. Sonuçta bu uzun bir yol; neden yolun keyfini çıkarmayasınız ki!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  2020 Gelinlik Trendleri

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

 

3.Kararlarınızı Yazın

Hedeflerinizi, planlarınızı, kararlarınızı yazın. Kendinize karşı dürüst olun ama haksızlık da etmeyin! Hedefleriniz ister yüksek hedefler olsun, ister küçük… Unutmamak ve arada sırada dönüp bakmak için küçük bir defteriniz, günlüğünüz olsun. Umutsuzluğa kapıldığınız anlarda bu deftere bakın. Bugüne kadar neler başardınız? Kendinizi motive edin.

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

 

4.Sağlıklı Yaşam

Unutmayın ki her kararımızı, hayalimizi gerçekleştirebiliriz ama sağlığımız yerinde olursa… Bu dönemde daha iyi beslenmek, spor yapmak alacağınız en önemli kararlardan biri olmalı. Daha hareketli bir yaşamı, “yaşam tarzı”nız haline getirmeye çalışın. İstediğinizi yemek istediğiniz bir gün sağlıklı beslenmeden vazgeçtiğinizde, bir ertesi gün yine sağlıklı beslenmeye dönün. Önemli olan sürekli diyet yapmak, sporcular gibi devamlı antrenman yapmak değil. Sağlıklı beslenme ve sporu, yaşam tarzı olarak benimseyin. Sevdiklerinizi bu konuda teşvik edin, az ama öz beslenin. Sağlıklı yaşam kararlarının başında sigarayı ve elektronik sigarayı bırakmak da geliyor, hatırlatalım!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Özel Geceleriniz İçin Size İlham Olacak Ödül Törenlerinden 10 Muazzam Abiye Modeli

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

 

5.Hayatı Akışına Bırakın

Her zaman her şey yolunda gitmeyebilir. Bunun için strese girmeye, sinirlenmeye hiç gerek. O yüzden hafifçe arkanıza yaslayın ve bekleyin. Sabretmeyi öğrenin. Hayatı akışına bırakın. Bir gün elbet yaşadığımız bu fırtına da geçecek ve dışarıda, özgür bir şekilde güneşi selamlayacağız.

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler