https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2020/01/pozitif-olmak-icin-5-oneri_2-1280x918.jpeg

2020 Yılında Pozitif Olmanız İçin 5 Mükemmel Öneri Yeni yıl, yeni başlangıçlar demek… 2020’ye pozitif bir başlangıç yapmak isteyenlere tavsiyelerimiz var! 2020 Yılında Pozitif Olmanız İçin 5 Mükemmel Öneri!

Yeni yıla girişle birlikte yeni kararlar almak, Eski Romalılardan bu yana var. Eski Roma dönemindeki inançlara göre yeni yıla girişle birlikte yeni kararlar almak, aynı zamanda bir ibadetti. Romalılar güzel davranışlar sergilemek adına yeni kararlar alır ve bunları da Tanrı Janus’a sunarlardı. Hatta İngilizcede yılın ilk ayı “January” (Ocak), Tanrı Janus’tan gelmekte. Tanrı Janus, Romalıların en saygın tanrılarındandı; aynı anda öne ve arkaya bakmasını sağlayan iki yüze sahip olduğuna, böylece hem geçmişi hem de geleceği bildiğine inanılıyordu.

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

 

 

Yeni Yıl Beklentileri

 

Yeni yıl ile birlikte yeni kararlar alıyoruz ama belki de uygulama konusunda sınıfta kalıyoruz. Araştırmalara göre yeni yıl beklentileri ise şöyle sıralanıyor: Kilo vermek, daha düzenli bir yaşam, daha az para harcamak (tasarruf etmek), hayatı dolu dolu yaşamak, fit ve sağlıklı bir yaşam, heyecan verici yeni şeyler öğrenmek, sigarayı bırakmak, başkalarının hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olabilmek, aşık olmak, aileyle daha fazla vakit geçirmek…

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Aklınızı Başınızdan Alacak Dünyanın En Değerli Mücevherleri

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

Yeni yıl kararlarını ilk hafta boyunca yüzde 75 oranında uyguluyoruz ama altı ay sonra bu oran, yani vazgeçmeyenlerin oranı yüzde 46’ya düşüyor! Scranton Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün araştırmaları, yeni yıl öncesi belli kararlar alan ve kararlarına bağlı kalanların bunu nasıl başardıkları, eski davranışlarına dönenlerin ise hangi sebepler yüzünden başarısız oldukları konularına ışık tutmakta. Kararlarını başarıyla uygulayanlar, uygulayamayanlara göre daha çok irade gücü sayesinde başarılı… Kişisel kontrol eksikliği, stres ve olumsuz duygular gibi faktörler de kararların uygulanamamasının en büyük nedenlerinden.

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

2020 yılına pozitif girmeniz için 5 mükemmel öneriyi sıralıyoruz! Tavsiyeler bizden, uygulamak sizden…

 

 

1.Pozitif Düşünün

Umut etmenin yolu, pozitif düşünmekten geçiyor. Umudunuzu yeşertmekten asla vazgeçmeyin. Duygularınızı özgürce ifade edin. Karamsarlığa düşmemeye çaba gösterin. Defalarla denemekten yılmayın, sabredin. Karanlıkta bir ışık da siz yakın. Pozitif düşüncelerin zamanla çoğalacağını aklınızdan çıkarmayın. Yanlış ve hatalı düşünceleri kendinizden uzaklaştırın. Tecrübelerinizden ders alın, geçmiş duygularınızın esiri olmayın. Hafızanızı canlı tutun, hak ettiklerinizi de asla unutmayın. Daima ileri bakın. Pozitif düşünceyi yaşam tarzınız haline getirin.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Minimalizm Aşkına! | Minimalist Etkinlik Fikirleri

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

 

 

2.Yeni Yıl Değil, Yıl Boyunca…

Kararlarınızı çok çabuk alabilirsiniz ama ufak adımlarla yola çıkmalısınız. Yeni yıl kararları yalnızca birer başlangıç noktası… Planlarınızı ara sıra gözden geçirin, yavaşladığınız ya da vazgeçtiğiniz anlarda yeniden başlayın. Sonuçta bu uzun bir yol; neden yolun keyfini çıkarmayasınız ki! Yeni yıl kararlarını bütün yıla yayın, birkaç hafta/ ay sonra rafa kaldırmayın.

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

 

 

3.Kararlarınızı Yazın

Hedeflerinizi, planlarınızı, kararlarınızı yazın. Kendinize karşı dürüst olun ama haksızlık da etmeyin! Hedefleriniz ister yüksek hedefler olsun, ister küçük… Unutmamak için, arada sırada dönüp bakmak için küçük bir defteriniz, günlüğünüz olsun. Umutsuzluğa kapıldığınız anlarda bu deftere bakın. Bugüne kadar neler başardınız? Kendinizi motive edin. Yazmayı seviyorsanız, bir blog da açabilirsiniz.

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

 

 

4.Sağlıklı Yaşam

Unutmayın ki her kararımızı, hayalimizi gerçekleştirebiliriz ama sağlığımız yerinde olursa2020’de daha iyi beslenmek, spor yapmak, doğada daha çok vakit geçirmek alacağınız en önemli kararlardan biri olmalı. Yoga kurslarını, koşu gruplarını, pilates derslerini araştırın. Daha hareketli bir yaşamı, “yaşam tarzı”nız haline getirmeye çalışın. Davetlerde, partilerde sağlıklı beslenmeden vazgeçtiğinizde, bir ertesi gün yine sağlıklı beslenmeye dönün. Önemli olan sürekli diyet yapmak, sporcular gibi antrenmana çıkmak değil. Sağlıklı beslenme ve sporu, yaşam tarzı olarak benimseyin. Sevdiklerinizle birlikte yürüyüşe çıkın, az ama öz beslenin. Sağlıklı yaşam kararlarının başında sigarayı bırakmak da geliyor, hatırlatalım!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Ofisinizin Enerjisini Değiştirin: Doğal Taşlar

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler

 

 

5.Hayatı Akışına Bırakın

Her zaman her şey yolunda gitmeyebilir. Bunun için strese girmeye, sinirlenmeye hiç gerek. O yüzden hafifçe arkanıza yaslayın ve bekleyin. Sabretmeyi öğrenin. Hayatı akışına bırakın.

Pozitif olmak için en iyi tavsiyeler