https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/01/2019-oscar-adaylari-aciklandi_5453-1280x854.jpg

2019 Oscar Adayları Belli Oldu! Bu sene 91. kez sahiplerini bulacak Akademi Ödülleri'nin adayları açıklandı! 27 Şubat'ta düzenlenecek Oscar Töreni adaylarını keşfedin!

Oscar adayları açıklandı! Adaylıklara damgasını vuran iki film Roma ve The Favorite oldu. İki film de 10 farklı dalda yarışacak. 91. Akademi Ödülleri adaylarını gelin birlikte inceleyelim!

Roma 10 dalda aday oldu

 

En iyi film

“Black Panther”
“BlacKkKlansman”
“Bohemian Rhapsody”
“The Favourite”
“Green Book”
“Roma”
“A Star Is Born”
“Vice”

Black Panther en iyi filme aday olan ilk süper kahraman filmi

 

En iyi erkek oyuncu

Christian Bale, “Vice”
Bradley Cooper, “A Star Is Born”
Willem Dafoe, “At Eternity’s Gate”
Rami Malek, “Bohemian Rhapsody”
Viggo Mortensen, “Green Book”

All About Bride

Bradley Cooper en iyi erkek oyuncu odayı oldu.

 

En iyi kadın oyuncu

Yalitza Aparicio, “Roma”
Glenn Close, “The Wife”
Olivia Colman, “The Favourite”
Lady Gaga, “A Star Is Born”
Melissa McCarthy, “Can You Ever Forgive Me?”

Roma 10 dalda aday oldu

 

En iyi yardımcı erkek oyuncu

Mahershala Ali, “Green Book”
Adam Driver, “BlacKkKlansman”
Sam Elliott, “A Star Is Born”
Richard E. Grant, “Can You Ever Forgive Me?”
Sam Rockwell, “Vice”

All About Bride

Adam Driver en iyi yardımcı erkek adayı oldu

 

En iyi yardımcı kadın oyuncu

Amy Adams, “Vice”
Marina de Tavira, “Roma”
Regina King, “If Beale Street Could Talk”
Emma Stone, “The Favourite”
Rachel Weisz, “The Favourite”

The Favorite Oscar adayı oldu

 

En iyi yönetmen

Spike Lee, “BlacKkKlansman”
Pawel Pawlikowski, “Cold War”
Yorgos Lanthimos, “The Favourite”
Alfonso Cuarón, “Roma”
Adam McKay, “Vice”

Roma 10 dalda aday oldu

 

En iyi uzun metraj animasyon

“Incredibles 2,” Brad Bird
“Isle of Dogs,” Wes Anderson
“Mirai,” Mamoru Hosoda
“Ralph Breaks the Internet,” Rich Moore, Phil Johnston
“Spider-Man: Into the Spider-Verse,” Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  ICAF 2018 | Bizleri Neler Bekliyor?

Isle of Dogs en iyi animasyon Oscar adayı oldu

 

En iyi kısa metraj animasyon

“Animal Behaviour,” Alison Snowden, David Fine
“Bao,” Domee Shi
“Late Afternoon,” Louise Bagnall
“One Small Step,” Andrew Chesworth, Bobby Pontillas
“Weekends,” Trevor Jimenez

One Small Step en iyi kısa animasyon adayı

 

En iyi uyarlama senaryo

“The Ballad of Buster Scruggs,” Joel Coen , Ethan Coen
“BlacKkKlansman,” Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee
“Can You Ever Forgive Me?,” Nicole Holofcener and Jeff Whitty
“If Beale Street Could Talk,” Barry Jenkins
“A Star Is Born,” Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters

Cold War Oscar adayı

 

En iyi orijinal senaryo

“The Favourite,” Deborah Davis, Tony McNamara
“First Reformed,” Paul Schrader
“Green Book,” Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly
“Roma,” Alfonso Cuarón
“Vice,” Adam McKay

Green Book Oscar adayı

 

En iyi sinematografi

“Cold War,” Lukasz Zal
“The Favourite,” Robbie Ryan
“Never Look Away”
“Roma,” Alfonso Cuarón
“A Star Is Born,” Matthew Libatique

Cold War Oscar adayı oldu

 

En iyi uzun metraj belgesel

“Free Solo,” Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi
“Hale County This Morning, This Evening,” RaMell Ross
“Minding the Gap,” Bing Liu
“Of Fathers and Sons,” Talal Derki
“RBG,” Betsy West, Julie Cohen

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Sahne Makyajını Günlük Hayatınıza Uyarlamanın 5 Yolu

 

En iyi kısa belgesel

“Black Sheep,” Ed Perkins
“End Game,” Rob Epstein, Jeffrey Friedman
“Lifeboat,” Skye Fitzgerald
“A Night at the Garden,” Marshall Curry
“Period. End of Sentence.,” Rayka Zehtabchi

 

En İyi Kısa Film

“Detainment,” Vincent Lambe
“Fauve,” Jeremy Comte
“Marguerite,” Marianne Farley
“Mother,” Rodrigo Sorogoyen
“Skin,” Guy Nattiv

En iyi kısa film adayı

 

Yabancı dilde en iyi film

“Capernaum” (Lebanon)
“Cold War” (Poland)
“Never Look Away” (Germany)
“Roma” (Mexico)
“Shoplifters” (Japan)

 

En iyi kurgu

“BlacKkKlansman,” Barry Alexander Brown
“Bohemian Rhapsody,” John Ottman
“Green Book,” Patrick J. Don Vito
“The Favourite,” Yorgos Mavropsaridis
“Vice,” Hank Corwin

Bohemian Rhapsody Oscar Adayı

 

En iyi ses kurgu

“Black Panther,” Benjamin A. Burtt, Steve Boeddeker
“Bohemian Rhapsody,” John Warhurst
“First Man,” Ai-Ling Lee, Mildred Iatrou Morgan
“A Quiet Place,” Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl
“Roma,” Sergio Diaz, Skip Lievsay

A Quiet Place en iyi ses kurgu adayı oldu

 

Ses miksajı

“Black Panther”
“Bohemian Rhapsody”
“First Man”
“Roma”
“A Star Is Born”

 

Yapım tasarımı

“Black Panther,” Hannah Beachler
“First Man,” Nathan Crowley, Kathy Lucas
“The Favourite,” Fiona Crombie, Alice Felton
“Mary Poppins Returns,” John Myhre, Gordon Sim
“Roma,” Eugenio Caballero, Bárbara Enrı́quez

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Kına Gecesi Müzik Listeniz İçin En İyi Kına Gecesi Müzikleri

 

En iyi orijinal müzik

“BlacKkKlansman,” Terence Blanchard
“Black Panther,” Ludwig Goransson
“If Beale Street Could Talk,” Nicholas Britell
“Isle of Dogs,” Alexandre Desplat
“Mary Poppins Returns,” Marc Shaiman, Scott Wittman

 

En iyi orijinal şarkı

“All The Stars” from “Black Panther” by Kendrick Lamar, SZA
“I’ll Fight” from “RBG” by Diane Warren, Jennifer Hudson
“The Place Where Lost Things Go” from “Mary Poppins Returns” by Marc Shaiman, Scott Wittman
“Shallow” from “A Star Is Born” by Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando, Andrew Wyatt and Benjamin Rice
“When A Cowboy Trades His Spurs For Wings” from “The Ballad of Buster Scruggs” by Willie Watson, Tim Blake Nelson

 

Saç ve makyaj

“Border”
“Mary Queen of Scots”
“Vice”

 

Kostüm tasarımı

“Ballad of Buster Scruggs”
“Black Panther,” Ruth E. Carter
“The Favourite,” Sandy Powell
“Mary Poppins Returns,” Sandy Powell
“Mary Queen of Scots,” Alexandra Byrne

 

Görsel efekt

“Avengers: Infinity War”
“Christopher Robin”
“First Man”
“Ready Player One”
“Solo: A Star Wars Story”

Solo: A Star Wars Story en iyi görsel efekt adayı oldu

Paylaş