https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2019/11/sonbahar-kis-modasi-2020_12-1280x720.png

2019 – 2020 Kış Modası Trendleri New York’tan Londra’ya, Paris’ten Milano’ya moda haftalarından en son trendler… Bu kış neler moda, neler demode?

Ekose, neon, sahte kürkler, tüy… 2019-2020 Moda Haftaları, bu yılın başında sona erdi. New York Moda Haftası, Paris Moda Haftası, Londra Moda Haftası ve Milano Moda Haftası, bize bu kışın en son trendlerini gösterdi. Peki 2019-2020 Sonbahar-Kış Trendleri nelerden oluşuyor? Sezon modasının demirbaşları, vazgeçilmez detayları…

Sonbahar Kış 2020 Modası

 

 

Her Zaman Bir Klasik: Siyah Deri  

Salvatore Ferragamo’dan siyah deri elbise, Alberta Ferreti’den deri montlarSiyah deri tasarımlar, rock yıldızlarının tarzını gündelik hayata taşıyor. Matrix setini andıran baştan aşağı her bir parça, kovboy botlarıyla kombinleniyor.

Sonbahar Kış 2020 Modası

Sonbahar Kış 2020 Modası

 

 

“Tüy” Gibi Ağır!

Ünlü markalar birer birer “gerçek kürk”ü kullanmayacaklarını ilan etti, sahne de “sahte kürk”e kaldı. İyi ki de böyle oldu! “Sahte kürk” şimdi de 2019-2020 sonbahar-kış trendlerinde başı çekiyor. Sahte kürk kadar “tüy”ler de yükselişte. Kuş tüyü, tafta ya da yün… Hem de envai çeşitte ve renkte; gösterişli tüyler! Oscar De La Renta’nın beyaz tüyleri, Prabal Gurung’un renkli tasarımları ile Michael Kors Collection en iyi örnekler arasında.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Cadılar Bayramı İçin En Yaratıcı Kostüm ve Makyaj Önerileri

Sonbahar Kış 2020 Modası

Sonbahar Kış 2020 Modası

 

 

“Ekose”nin Modası Geçmez

Malum, ekose denilince akla önce İngilizler geliyor. İngilizlerden tüm dünyayı etkisi altına altına alan “ekose”, bu kışın da vazgeçilmelerinden. Özellikle Londra ve Milano Moda Haftaları’nda podyumda en iyi tasarımlar sergilendi, şimdi sıra sokaklarda… “Ekose”yi kimler çok iyi kullanıyor? Burberry, Emporio Armani, Marmi, Versace kesinlikle ilk sırada!

Sonbahar Kış 2020 Modası Sonbahar Kış 2020 Modası Sonbahar Kış 2020 Modası

 

 

70’lerin Popüler Deseni “Yama”

70’lerin etkisini pek çok alanda görüyoruz ki o dönemlerin favori deseni “yama” da 2019-2020 Sonbahar-Kış trendlerinden. Bu yıl daha modern tasarımlarda yamaları gördük ve görmeye devam edeceğiz. New York ve Londra Moda Haftaları’nda “yama”nın modern yorumları sahnedeydi. Michael Kors, Oscar De La Renta, Eckhaus Latta “yama”yı koleksiyonlarından eksik etmeyen markalar…

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Wedding Planner'lara Kış Düğünleri İçin Farklı Mekan Önerileri

Sonbahar Kış 2020 Modası

Sonbahar Kış 2020 Modası

Sonbahar Kış 2020 Modası

 

 

Romantik Boyun Fiyonkları

Fırfırlar, kurdelalar2019-2020 Sonbahar-Kış Modasında, “boyun”larda, farklı formlarda fiyonklarla karşılaşıyoruz. Son derece romantik olduğu kesin! İtalyan tasarımcılar da ABD’li modacılar da bu konuda çok başarılıydı. “Fiyonk”larla süslü koleksiyonlarına mutlaka göz gezdirin.

Sonbahar Kış 2020 Modası Sonbahar Kış 2020 Modası

 

 

Puantiyeli Düşler

Moda dünyasının olmazla olmazlarından biri daha: Puantiye… Farklı formlarda ve kombinlerde “puantiye”yi görüyoruz. Marni ve Alberta Ferretti koleksiyonlarında “puantiye”yi başarıyla kullanan moda devlerinden.

Sonbahar Kış 2020 Modası Sonbahar Kış 2020 Modası

 

Aynalı Kemer İnce Bele

2019-2020 Sonbahar-Kış Sezonunda beli ortaya çıkaran tasarımlar revaçta. Bel oyuğuna takılan kemerler, montun üzerine takılan kemerler ve bu görüntüyü tamamlayan “güçlü omuzlar”… 80’lerin güçlü omuz detaylarından söz ediyoruz. En güzel örnekleri, Milano Moda Haftası’nda podyumdaydı. Alışverişe çıkmadan önce bu koleksiyonlardan ilham alabilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Haftanın Sanatçısı | Joaquin Phoenix

Sonbahar Kış 2020 Modası Sonbahar Kış 2020 Modası

 

 

Aksesuarın Şahı: Şapkalar

2019-2020 Sonbahar-Kış Modasının “sevilen” aksesuarı: Şapkalar! Peki ne tarzda şapkalar olmalı? Uzun ve düşük kenarlı şapkaları tercih edebilirsiniz. Gündelik hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi sıradan bir kıyafeti de şapka gibi ilginç bir aksesuarla farklı bir havaya dönüştürmek sizin elinizde.

Sonbahar Kış 2020 Modası Sonbahar Kış 2020 Modası

 

 

Piliseler, Piliseli Etekli Prensesler

Pileli etek sevenlere gün doğdu çünkü bu kış her yerde “pilise”yi görebileceğiz. Tüller, metalik görünümlü etekler… Milano Moda Haftası’ndaki moda devlerinin koleksiyonlarında bolca vardı.

Sonbahar Kış 2020 Modası Sonbahar Kış 2020 Modası

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *