https://www.egleniyormuyuz.com/wp-content/uploads/2018/02/sevgililer-günü-kutlama-32121.jpg

14 Şubat Sevgililer Gününde Yapacağınız Evlilik Teklifi İçin Farklı Öneriler! Eğer sevgililer gününde sevgilinize evlenme teklifi edecekseniz, evlilik teklifi rehberi sizlerle!

Sevgi hissedilmesi ve ifade edilmesi zor, çok özel bir duygu durumudur. Aynı şekilde sevgi kavramının standart bir tarifini yapmak da oldukça güçtür. Çünkü hepimizin sevgimizi gösterme şekli farklı olduğu gibi karşımızdaki kişinin sevgiden ne anladığı da önemlidir. Kadınların pek çoğunun sevgi gösterisi olarak sevgilisinden beklediği şeyler; güzel sözler söylemesi, kendisi için şiirler yazması-okuması, hediyeler alması, özel günleri hatırlaması ve sürprizler yapmasıdır. Sevgiyi daha yalın olarak yorumlayan erkekler için ise beraberce yemek yemek, film izlemek ve doyurucu bir seks yapmak sevgiyi göstermek için genellikle yeterlidir.

 

Bir erkeğin sevgilisinin sevgiden ne anladığını bilmesi ve ona göre sevgisini göstermesi uzun ve mutlu bir birlikteliğin sırlarından biridir. Özel günlere önem vermenizi ve sürprizler hazırlamanızı bekleyen sevgiliniz için bu çerçevede yapacağınız her şey emin olun sizi de mutlu kılacaktır. Sürprizler eşliğinde romantik yönünüzü açığa çıkarabileceğiniz en doğru günlerin başında ise 14 Şubat Sevgililer Günü gelir.

 

Sevgililer Gününde onu mutlu olduğu şeyleri içerecek şekilde bir planlama yapmalısınız. İlişkinizden eminseniz ve hayat arkadaşınızı bulduğunuza inanıyorsanız, bu özel günü daha da anlamlı bir hale getirmek için ona evlilik teklifinde bulunabilir ve sevgililer günü için hazırladığınız sürprizinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

 

Bunu nasıl planlayacağınız konusunda kafanız karışıksa, evlilik teklifi yaparken dikkat etmeniz gereken konulara dair ipuçlarını, bazı mekan önerilerini ve yaratıcılığınızı geliştirecek birkaç fikri sizin için derledik. Buyurun başlayalım!

 

AMAN HA, KLİŞELERDEN UZAK DURUN!

 

Evlilik teklifi yaparken dikkat etmeniz gerekenlerin başında klişelerden uzak durmak gelir. Daha önce defalarca yapılmış, ilk akla gelen mekanlar ve uygulamalar organizasyonunuzun değerini aşağı çekecek ve etkisini azaltacaktır. Yaratıcılığınızı zorlayın ve farkınızı ortaya koyun.

 

 

 

Sevgilinizin beğenilerini dikkate almayı unutmayın

 

Planlamanızı yaparken sevgilinizin zevklerini muhakkak gözetmelisiniz. Onun için nelerin güzel bir sürpriz olacağını bilmeli, organizasyonunuzun tatsız bir sürpriz dönüşmemesi için A’dan Z’ye her şeyi hesaplamalısınız. Onun sevdiği mekanları, etkinlikleri, yiyecek-içecekleri vb. planınız içine dahil ederek riskleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Orgazm Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

 

Tüm duyulara hitap eden bir organizasyon planlayın

Her zamankinden daha özel bir kıyafet ve mekan, hoş kokular, sevdiği yemekler ve müzikler ile tüm duyuları aynı anda ve olumlu anlamda kışkırtan bir organizasyona imza atmalısınız.

 

Gelelim evlilik teklifinizi ölümsüz kılabilecek yerlere ve fikirlere…

 

Londra’da İki Mekan Önerisi

 

Sevgililer Gününde sevgilinizle Londra’ya gitmeyi düşünebilirsiniz, London Eye’da özel bir kabin içinde şampanya ve çikolata eşliğinde muhteşem Londra manzarasını izlerken romantik bir evlilik teklifi yapabilirsiniz.

 

 

Videodaki London Eye’da gerçekleşmiş oldukça etkileyici bir evlilik teklifini izlemelisiniz.

 

 

Daha da yükseklere çıkmak isterseniz Londra’da bulunan ve Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki en yüksek bina olan Shard’ın 72. katından şehrin panoramik manzarası eşliğinde de teklifinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

Flash Mob

 

Henüz klişeleşmemiş ama dünya genelinde son yıllarda popülerleşen sürpriz evlilik teklifi önerilerinden biri flashmob uygulamasıdır. Sevgilinizin açık alanda bir yere götürüp bir süreliğine yanında ayrılın. Ansızın başlayan müzikle harekete geçen, dans eden kalabalıklar arasında kalan sevgiliniz ne olduğunun şaşkınlığı içindeyken finalde ortaya çıkıp evlilik teklifinizi yapabilirsiniz. Böyle anlatınca gözünüzde pek canlanmamış olabilir ama aşağıdaki videoyu izlediğinizde ne dediğimi daha iyi anlamış olacaksınız.

 

 

Bu organizasyonun kusursuz olması için profesyonel bir ajansla çalışmanızı öneririm. Yapmanız gereken şey ayrıntıları onlarla paylaşmak ve dansa eşlik etmek.

 

Kumsalda Evlilik Teklifi

Mevsimsel olarak kumsalda evlilik teklifi fikri çok çekici olmayabilir. Ama yurtdışına gitme imkanınız varsa neden olmasın? Asya Pasifik, Güney Amerika, Avustralya ya da Afrika kıtasındaki doğa harikası yerlerden herhangi birini seçebilirsiniz. Örneğin Barbados, Küba, Seyşeller, Tayland ya da Cape Town olabilir. Kumsala yazdığınız “Benimle Evlenir misin” cümlesine ve sonrasında kumsalda onun için özel hazırlanmış bir akşam yemeğine hayır diyebilecek bir kadın yoktur.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir  Sosyal Medya İle Eğlence Sektörü Arasındaki İhtiraslı İlişki!

 

 

 

Drone İle Evlilik Teklifi

 

Sevgililer gününde Uludağ, Abant, Şirince ya da Kapadokya gibi hem mevsime uygun hem de romantizmi yaşayabileceğiniz yerlerden birine gidebilirsiniz. Sürprizinin ana kaynağı ise drone olacak. Sevgilinizle doğanın keyfini çıkarmak için yürüyüş yaptığınız sırada drone gökyüzünde görünecek ve yanınıza inecek. Sevgiliniz daha ne olduğunu anlayamadan drone’a monte ettiğiniz yüzük kutusunu alarak ve karşısında diz çökerek teklifinizi yapabilirsiniz. Bunu yaparken kuracağınız cümleler ise size kalmış…

 

Aşağıdaki videoyu izleyerek bunun nasıl olacağına dair fikir edinebilirsiniz.

 

 

Yalın ve Ekonomik Bir Evlilik Teklifi

 

“Yukarıda sıraladığınız her şey benim bütçemi zorlar” diyorsanız evinizde kendi ellerinizle hazırladığınız bir sevgililer günü yemeği pek çok kadın için yeterince romantik bir tavırdır. Evi geceye uygun olarak mumlar, balonlar vs ile dekore etmeniz de sizin zevkinize kalmış. Geceniz sürprizini ise kahve kupasının iç tabanına yazacağınız “Benimle Evlenir misin?” yazısı olacak. Kahve bittiğinde kupadaki yazıyı gören sevgiliniz bunun şaşkınlığını yaşarken, romantik sözleriniz ve kutusunu açtığınız yüzük ile önünde diz çöktüğünüzde sade ama çok sıcak bir evlilik teklifi yapmış olacaksınız. Kupanın iç üst yanına “Seni Seviyorum” yazarak sürprizinizin ilk adımını da oluşturabilirsiniz. Kahvesinin ilk yudumları sonrasında bu yazıyı görmesi, kupanın devamında başka bir şey var mı diye merak etmesini sağlayacaktır. Porselen kalemi ile bunu hazırlamanız gayet kolay.